Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Arıkan Yapı

2004 yılında faaliyetlerine başlayan firma Arıkan Holding bünyesinde yer almakta olup, Yönetim Kurulu Başkanı da Habip Arıkan’dır.


Arıkan Yapı

Arıkan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Habip ArıkanArıkan Yapı ne zaman kuruldu?


Arıkan Holding bünyesinde yer alan firma faaliyetlerine 2004 yılında başladı. İlk olarak Bahçeşehir bölgesinde projeler geliştirmeye başlayan Arıkan Yapı, 45 bin metrekare kapalı alan sahip bir okul inşa etti. Daha sonrasında ise Parkway Alışveriş Merkezi gibi birçok proje üretti. MEF Bahçeşehir Anaokulunu hayata geçiren firma, bu projeden sonra da Parkcity projesinin hayata geçirdi. 


Arıkan Yapı kuruluşundan 2008 yılına kadar toplam 200 bin metrekare üzerinde inşaat faaliyetlerinde bulundu.  Yönetim Kurulu Başkanı ise Habip Arıkan’dır.


Arıkan Yapı ne tür inşaat hizmetleri vermektedir?


1. İş ve Alışveriş Merkezleri İnşaatları

2. Konut Projeleri

3. Restorasyon ve Çevre Düzenlemeleri

4. Turizm Projeleri


Arıkan Yapı projeleri hangileridir?


Tamamlanan projeler: Parkcity, Parkway AVM, MEF Anaokulu.

Devam eden projeler: Parkvillage


Arıkan Yapı


Park Village projesinin özellikleri nedir?


144 konuttan meydana gelen Park Village, Villa Thera, Villa Lagina, Villa Sardes, Villa Claros, Villa Trilye, Villa Alinda ve Villa Larisa şeklinde tasarlandı. Projede bulunan villaların büyüklükleri ise 250 metrekare ile 350 metrekare arasında değişti. 


Park Village projesi, 2013 Aralık ayında teslim edilmesi planlandı.  24 saat güvenlik hizmeti, her villaya özel yüzme havuzu, bahçe, tenis kortu, çocuk oyun alanları, bisiklet parkuru, koşu parkurunun bulunduğu proje, Büyükçekmece göl manzaralı villalara sahip.


Arıkan Yapı51 bin 368 metrekare alana sahip olan proje, Büyükçekmece Park Village, Akbatı AVM, Toskana Vadisi, Toskana Çarşı projelerine yakınlığı ile dikkat çekti. Tavan yüksekliği 5 metre şeklinde tasarlanan Park Village projesinde her villa için 1.5 dönümlük bahçe ayrıldı.


Arıkan Yapı iletişim bilgileri nedir?


Adres: G 84 Bulvarı Göl Vadisi Arıkan Yapı Yerleşkesi 235 Ada 1 Parsel Büyükçekmece / İstanbul

Telefon: 0 212 850 80 07 Faks: 0 212 850 80 04

E-Posta: info@arikanyapi.com.tr