Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Arsa ipotekli kredi veren bankalar!

Arsa ipotekli krediler, bir ihtiyaç kredisi türü olarak karşımıza çıkıyor. İşte arsa ipotekli kredi veren bankalar..


Arsa ipotekli krediler, bir ihtiyaç kredisi türü olarak karşımıza çıkıyor. Bu uygulama ile nakit ihtiyacı olan kişiler arsalarını ipotek ettirerek daha yüklü miktarda kredi kullanabiliyor.


Bu tip kredilerde kredi notuna bakılmıyor. Bu nedenle yüksek tutarlı kredi çekmek isteyen ancak kredi skoru düşük olan kişiler kendilerine ait olan arsaları bankaya teminat olarak göstererek kredi kullanabiliyor.


Arsa ipotekli kredi veren bankalar


Vakıfbank

Kendinize ya da 3. bir şahsa ait arsayı ipotek göstererek daha büyük miktarlardaki nakit ihtiyacınız için kredi kullanabilirsiniz.


Belirli ve düzenli bir geliri olan (ticari nitelikli müşteriler hariç) ve istihbaratı olumlu olan gerçek kişilere kullandırılır.

Kredi kullanan kişiye, Hayat Sigortası yapılır.

Kredinin limiti ipotek alınacak gayrimenkulün ekspertiz değerinin %75’i ile sınırlıdır.


Ziraat Bankası

Kullandırılabilecek azami kredi limiti; konut ve iş yeri için ekspertiz değerinin %75’ine, imarlı arsa için %50’sine kadar kullandırılır.

36 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır.

Krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilir.

Şubelerimizce gerekli görülmesi hâlin​de ek teminat istenebilir.

Kredi vadesi boyunca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır.


TEB

Arsa alımı için sahip olduğunuz evi teminat göstererek, evin ekspertiz değerinin %60’ına kadar Arsa Kredisi kullanabilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz kredinizin faizi, piyasadaki faiz oranı değişikliklerinden etkilenmez ve kredi vadesi boyunca sabit kalır. Arsa Krediniz'i 36 aya varan uzun vade avantajları ile kullanabilir ve taksitlerinizi rahat rahat ödeyebilirsiniz.* Bankalar kredi koşullarını değiştirebilir. Bu nedenle direkt banka ile iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com