Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Arsa kredisi alabilir miyim?

Gayrimenkul sahibi olmak isteyen kimseler bankaların sunduğu uzun vadeli ve düşük faiz oranlı kredilerinden yararlanabiliyor. Peki, "Arsa kredisi alabilir miyim?" diyorsanız işte yanıtı..


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Gayrimenkul sahibi olmak isteyen kimseler bankaların sunduğu uzun vadeli ve düşük faiz oranlı kredilerinden yararlanabiliyor.


Bu kredi paketleri kapsamında konut kredilerinin yanı sıra, arsa kredileri de bulunuyor. Arsa sahibi olmak isteyenler arsa kredisi alabiliyor.


Peki, siz de "Arsa kredisi alabilir miyim?" diye soruyorsanız hemen yanıtlayalım.


Arsa kredisi şartları:


Arsa kredisi şartları, bankadan bankaya değişkenlik gösteriyor. Örneğin kimi bankalar arsanın imarlı olmasını kesin isterken, kimi bankalar ise imarı olmayan arsalar için bir başka gayrimenkulü teminat göstererek arsa kredisi verebiliyor.


Arsa kredisi vadesi ve arsa kredi bedeli de bankalarda farklılık gösteriyor. Arsa kredi miktarı, arsa değerinin yüzde 50'sine; bazı bankalarda sie 60'ına kadar çıkabiliyor. 


Arsa kredisi vadeleri ise kimi bankalarda 36 aya kadarken; bazı bankalarda ise, 120 aya kadar çıkabiliyor. Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com