Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Arsel İnşaat

İnşaat Yüksek Mühendis Mustafa Orhan Özer tarafından 1987 yılında kuruldu. Yurtiçi ve yurtdışında birçok toplu konut projeleri geliştirdi. Bunların dışında altyapı çalışmalarına da katkıda bulundu.
Arsel İnşaat nasıl kuruldu?


Arsel İnşaat; Mustafa Orhan Özer tarafından 1987 yılında kuruldu. Toplu konut, gölet ve altyapı inşaatlarını yapan firma, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne EVKA konutları, DSİ Afyon-Kırka ve Isparta İleydağı Göletleri, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Altyapısı ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Endüstri Mühendislikleri Blokları inşaatlarını tamamladı.


Firma, İstanbul ve İzmit bölgesinde toplu konut ve altyapı işlerinin yanı sıra katı atık sahası düzenlemeden, ses ve görüntülü havuz inşaatlarını da hayata geçirdi. 


Mustafa Orhan Özer kimdir?


Mustafa Orhan Özer; 1964 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nden İnşaat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. 1970 yılına kadar İzmir'de Özel Bina İnşaatları, İzmir Belediyesi Bayraklı Evlendirme Dairesi, Tariş Sirke Fabrikası, Muhtelif Depo İnşaatları, TC. Karayolları İzmir Sosyal Tesisler İnşaatlarını yaptı.


Özer, 1970 yılından sonra 1980 yılları ortalarına kadar İzmir ili dışında da çeşitli illerde İmar ve İskan Bakanlığı'na Elazığ'da 238 Konut, Konya Seydişehir'de 256 Konut, Ankara Sincan'da 400 Konut inşaatları ile bunların yanında İzmir, Denizli ve Malatya'da Merkez Bankası Şube Bina İnşaatları, Denizli Basma Boya Fabrikası İnşaatı ve bu dönemde ayrıca Devlet Su İşlerine Eskişehir'de Orta Sakarya Vadisi Pompaj Sulaması, Isparta Aksu Yılanlı Ovası Sulaması İnşaatlarını, Konya Akşehir Kanalizasyon İnşaatı, Konya Seydişehir Altyapı (Yol-Su-Kanalizasyon) İnşaatlarını tamamladı.


1987 yılında ise Arsel İnşaat’ı kurdu. Firmanın kurulması ile birlikte Özer, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne EVKA konutları, DSİ Afyon-Kırka ve Isparta İleydağı Göletleri, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Altyapısı ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Endüstri Mühendislikleri Blokları inşaatlarını hayata geçirdi.


Mustafa Orhan Özer hakkında detaylı bilgiler için tıklayınız


Arsel İnşaat hangi projeleri hayata geçirdi?


KİPTAŞ Pendik Aydos Hilal Toplu Konutları, KİPTAŞ İkitelli Başak Konutları, Çiğli Osman Kibar – EVKA 5, Bornova Yeşiltepe – EVKA 4, BOR-KOOP Çamdibi Yenikent – 3, T.C. Merkez Bankası İzmir Şubesi Hizmet Binası, T.C. MERKEZ BANKASI Malatya Hizmet Binası, lojman ve kreş üniteleri, T.C. Merkez Bankası Denizli Şubesi Hizmet Binası, ODTÜ Endüstri Mühendisliği eğitim Blokları İnşaatı, ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Eğitim Blokları, ODTÜ Teknopark Prefabrik ilave binası inşaatı, T.C. Başbakanlık Haz. Dış. Tic. Müst. İst. ve Akdeniz Hazır Giyim ve Konf. İhr. Birlikleri Fuarlar ve Sergiler Deposu, BOTAŞ Bursa Doğalgaz Dağıtım ve iletişim projesi prefabrik binası, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi 3.Bina Onarımı, Adana Çimento Sanayi Yönetim, personel, garaj ve nizamiye binaları inşaatı, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kampüs altyapı, yol ve asfalt işleri inşaatı, İzmir İZSU Genel Müdürlüğü Bornova Deresi Islah İnşaatı, İzmir İZSU Genel Müdürlüğü Poligon Deresi Islah İnşaatı, İzmir İZSU Genel Müdürlüğü Narlıdere Ilıca Deresi Islah İnşaatı, İzmir İZSU Genel Müdürlüğü Konak Yüzeysel Yağmursuyu Toplanması İnşaatı, İzmir İZSU Genel Müdürlüğü Kemeraltı Böl. Yüzeysel Yağmursuyu Desarj Hattı İnşaatı, İzmir İZSU Genel Müdürlüğü Karşıyaka Böl. Yüzeysel Yağmursuyu Desarj Hattı İnşaatı, İzmir İZSU Genel Müdürlüğü Karşıyaka – Bayraklı B.10,11 no.lu Böl. İçmesuyu, Fethiye Kanalizasyon inşaatı, İBB – İSTAÇ Aş. Genel Müdürlüğü Odayeri katı atık düzenli depolama sahası ilave inşaatı, DSİ Artvin Muratlı Barajı Rezervuar alanı yan dere ıslahı inşaatı, DSİ 3. Bölge Müdürlüğü Orta Sakarya Vadisi pompaj sulaması inşaatı, DSİ 18. Bölge Müdürlüğü Isparta-Uluborlu İleybağ Göleti ve sulaması inşaatı, DSİ 18. Bölge Müdürlüğü Afyon – Sincanlı Kırka Göleti ve sulaması SE. İnşaatı, İBB Beyazıt Meydanındaki havuza ses, müzik ve gösteri sisteminin yapılması inşaatı, BOTAŞ boru hatları ile petrol taşıma Aş. doğalgaz boru hattı radyolink istasyonları enerji temini inşaatı, DSİ IV. Bölge Müdürlüğü – Hatay – Hassa Demrek Göleti ve sulaması inşaatı, İller Bankası Genel Müdürlüğü – Kocaeli Bahçecik Kanalizasyon İnşaatı, İzmit Bekirpaşa Belediye Başkanlığı – İzmir Bekirpaşa Belediyesi Hizmet Binası İnşaatı, İBB KİPTAŞ Aş. – İkitelli Başak Konutları, İBB KİPTAŞ Aş. Büyükçekmece Yakuplu Sosyal Konutları, Libya Public Water Authority ABU Shaybah Barajı İnşaatı, Libya Public Water Authority Al Rumman barajı inşaatı.


Arsel İnşaat’ın iletişim bilgileri nedir?


Telefon: 0 312 446 14 40 Faks: 0 312 446 16 58 

Adres: Filistin Sok. No:14/1 Gaziosmanpaşa 06700 Ankara 

E-Posta: arsel@arselinsaat.com