Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Artaş İnşaat

Avrupa Konutları markasıyla 2006’dan bu yana 9 bin 500 konut üreten ve 2011’i satış rekorlarıyla kapatan firmadır. Artaş İnşaat, şimdi Vadistanbul, Eclipse Maslak ve Temapark projeleriyle gündemde.Artaş İnşaat


Artaş İnşaat kuruluşundan bu yana neler yaptı?


Süleyman Çetinsaya’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Artaş İnşaat, 1977'de kuruldu. Avrupa Konutları markası ile konut sektöründe isim yapan firma, 20 şirket ile grup haline geldi. 


Artaş İnşaat

Avrupa Konutları, Artaş İnşaat’a neler kazandırdı?


Artaş İnşaat, Avrupa Konutları markası ile 2006’dan bu yana 9 bin 500 konut üretti. Öyle ki, Artaş İnşaat, 2011'i Avrupa Konutları projelerinde satış rekorlarıyla kapattı. 


Artaş İnşaat


Artaş İnşaat’ın Avrupa Konutları markası ile ilgili detaylar neler?


Avrupa Konutları hakkındaki detaylar için tıklayın! Artaş İnşaat’ın hangi projesinde kaç konut var?

 

Avrupa Konutları Atakent-1’de bin 368 konut, Avrupa Konutları Atakent-2’de bin 108 konut, Avrupa Konutları Atakent-3’te 2 bin 292 konut, Avrupa Konutları Ispartakule 1’de 385 konut, Avrupa Konutları Ispartakule 2’de 330 konut, Avrupa Konutları Ispartakule 3’te 644 konut, Avrupa Konutları TEM’de 3 bin 100 konut, Avrupa Konakları Saklıbahçe’de 36 villa, Avrupa Konakları Florya’da 80 konut, Avrupa Residence’de 141 oda, Vadistanbul’da 3 bin konut, Eclipse Maslak’ta 550 konut-44 ofis ve ticari ünite.


Artaş İnşaat

Armoni Park AVM


Artaş İnşaat, AVM pazarında neler yaptı?


Artaş Group, inşaatın yanı sıra perakende sektöründe 215 bin metrekare kiralanabilir alana sahip ve bu miktarı 500 bin metrekareye çıkarmayı hedefliyor. İstanbul’da Carousel, Armoni Park, ArenaPark ve Westa alışverişmerkezleri ile Kayseri’de Kayseri Park AVM’yi Artaş Grup inşa etti. Grubun otel yatırımları ise Muğla’da Bodrum Otel, İstanbul’da Best Western uluslar arası otel zincirine bağlı The President Hotel ve The Cidatel Hotel… 


Artaş İnşaat’ın yakın hedefleri neler?


Artaş İnşaat, 5 yıl içinde 10 bin nitelikli konut daha üretmeyi hedefliyor. Maslak’ta Eclipse Maslak, Kağıthane-Cendere vadisinde Vadistanbul, Küçükmece-Atakent’te Tema Park projelerinin inşaatlarına başlandı. 


Artaş İnşaat

Süleyman ÇetinsayaArtaş İnşaat ve Süleyman Çetinsaya hangi konularda haber oldu?


Süleyman Çetinsaya 2011'in 18. vergi rekortmeni oldu! (Emlakkulisi.com 4 Mayıs 2012)


Avrupa Konutları markalı konut projeleri gayrimenkul sektörünün en büyük yatırımcılarından Artaş İnşaat İcra Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, 2011 yılı vergi rekortmenleri sıralamasında 7.093.760,97 TL vergi ile 18. sırada yer aldı.


Artaş İnşaat, Ispartakule 3'ü Emlak Konut GYO'dan 130 milyon TL'ye satın aldı! (Emlakkulisi.com 18 Şubat 2012)


Emlak Konut GYO'nun Ocak ayında 299 milyon 211 bin lira hasılat elde etmesinde en büyük etken, Artaş İnşaat tarafından geliştirilen Ispartakule 3 projesindeki 644 bağımsız birimin yatırımcıları tarafından 130 milyon liraya satın alınması oldu. Bilindiği gibi Emlak Konut GYO'nun Ispartakule'deki arsası üzeniden geliştirilen projede ayrıca 12 ticari ünite yer alıyor.


Avrupa Konutları ile markalaşan Artaş İnşaat, AVM sayısını 8'e çıkaracak (Vatan Gazetesi, 11 Şubat 2012)

Avrupa Konutları ile inşaatta markalaşan Artaş İnşaat, alışveriş merkezi (AVM) yatırımlarıyla da dikkat çekiyor. Carousel, Armoni Park, Kayseri Park, ArenaPark ve Vesta AVM ile organize perakende sektöründe önemli bir yere sahip olan Artaş, Halkalı’da Tema Park, Bahçeşehir’de Ispartakule ve Ayazağa’da Cendere yolunda yeni alışveriş merkezlerini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Grubun yeni AVM yatırımları hakkında bilgi veren ArenaPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi Genel Müdürü ve Kayseri Park Genel Koordinatörü Muhsin Erkoç, “Grubumuzun Mesa ile birlikte hayata geçireceği Tema Park çok büyük bir proje. Bu proje kapsamında 2 tane AVM öngörülüyor. Proje netleşmedi ama 120 bin metrekare kiralanabilir alanı olacak. Doğu Avrupa ülkelerine de hitap eden bir proje olacak. Cendere yolunda AVM ve konut projesi, Avrupa Konutları Ispartakule 3’ün yanında da mini bir AVM planlanıyor” dedi.


Artaş İnşaat'ın patronu Süleyman Çetinsaya: Kiracılığı Türk insanına yakıştıramıyorum! (Emlakkulisi.com 20 Ocak 2012)


Emlak Konut GYO ve Artaş İnşaat'ın Avcılar projesi Avrupa Konutları Ispartakule 3'te 321 konut satışa sunuldu. Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, bu zamanda kirada oturulmasını Türkiye'de hiç kimseye yakıştıramadığını söyledi. Emlak Konut GYO ve Artaş İnşaat tarafından Avcılar’da geliştirilen Avrupa Konutları Ispartakule 3’te 644 konuttan 321’i satışa sunuldu. Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, bu zamanda kirada oturulmasını Türkiye’de hiç kimseye yakıştıramadığını söyledi. Projeden beklenen hasılat rakamı ise 180 milyon lira civarında…


 Ocak ayı içinde inşaatı başlayan ve sözleşmelerde Mart 2013 yazmasına rağmen Ispartakule 3’te konutlar  Ekim 2012 sahiplerine teslim edilecek. Şu ana kadar 200’ün üzerinde konutun satıldığı ve 3 ay içine de tümünün satılmasının beklendiği projede metrekare fiyatları 2 bin lira ile 2 bin 400 lira arasında değişiyor. Tüm masraflar fiyatlara dahil edilirken 1+1 tipindeki en küçük kullanım tipindeki konutların fiyatı 147 bin liradan başlıyor.


Süleyman Çetinsaya: Bizdeki enerji herkese yeter (Habertürk Gazetesi, 30 Aralık 2011)


Artaş İnşaat İcra Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, yılın 3'üncü çeyreğinde yüzde 10.6 büyüyen inşaat sektörünün kentsel dönüşüm ve mütekabiliyet yasalarının çıkmasıyla birlikte 2012'de de GSYH artışının itici gücü olacağını söyledi.


Hafta içinde açıklanan ve birçok ülkeyi kıskandıran büyüme rakamlarının ışığında, bu performansta önemli pay sahibi sektörlerin başında gelen inşaat sektörünün aktörlerinden, Avrupa Konutları'nın mimarı Artaş İnşaat icra Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya ile 2012 yılına ait beklentileri konuştuk.


2011 inşaat sektörü için nasıl bir yıl oldu Hedeflerinize ulaştınız mı?


2011 yılı için tahminlerimiz doğru çıktı ve diğer tüm sektörlerde olduğu gibi, inşaat sektörünün ülke için son derece önemli bir lokomotif olduğunu, ihracatla birlikte inşaattaki büyümenin önüne engeller konmadığı sürece, Türkiye'nin çok büyük başarılara imza atacağını hep birlikte gördük. (…) 


Şirket olarak 2012 için planlarınız neler?


“Avrupa Konutları adıyla 7 yılda 9 projeye imza attık. Avrupa Konutları Atakent-1, Avrupa Konutları TEM, Avrupa Konutları Atakent-2, Avrupa Konakları Saklı Bahçe, Avrupa Residence TEM, Avrupa Konutları Ispartakule-1, Avrupa Konutları Ispartakule-2'yi teslim etmiştik.


İnşaları devam eden 2 bin 300 konutluk Avrupa Konutları Atakent-3 ve 80 konutluk Avrupa Konakları Florya ile konutun markasını inşa ediyoruz. Keleşoğlu, Aydınlı ve AFK firmaları ile ortak yapacağımız Evyap projesi ve Mesa, Kantur Akdaş şirketleri ile yine ortak hayata geçireceğimiz İstanbul Tema Park projesi ve Maslak'ta yapacağımız inşaatla birlikte üç yeni proje için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”


Artaş Grubu, vergi rekortmenleri listesinde kaçıncı sırada? 


Avrupa Konutları markalı konut projeleriyle, turizm ve AVM yatırımlarıyla Türkiye’nin en güçlü firmaları arasında yerini alan Artaş Grubu, 2012 yılında da vergi rekortmenleri listesine girdi.


Geçtiğimiz günlerde açıklanan 2012 yılı vergi rekortmenleri listesine 58. sıradan giren Artaş Grubu, inşaat sektörü içinde ise 1. sırada yer aldı.


İnşaat, turizm ve AVM alanlarında faaliyet gösteren Artaş Grubu, hayata geçirdiği Avrupa Konutları markalı konut projeleriyle inşaat sektörünün önde gelen firmaları arasında yer alıyor.


Geçtiğimiz yıllarda da vergi rekortmenleri listesine giren Artaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya; “2012 yılı kurumlar vergisi rekortmenleri arasında yer almaktan gurur duyuyoruz. Artaş Grubu olarak ülkemize ve halkımıza maksimum faydayı sağlamak birincil görevimizdir. Çalışmalarımızda hız kesmeden 2013 yılında da başarılı bir grafik yakalayacağımıza inanıyorum.” dedi.


44 milyon 173 bin 343 TL vergi ödeyerek inşaat sektörünün vergi rekortmeni olan Artaş Grubu’nun devam eden projeleri arasında Vadistanbul, Eclipse Maslak, Kayseri Radisson Blu Hotel ve Tema Park yer alıyor.
Artaş Grubu’nun iletişim bilgileri neler?

Telefon:  0 212 571 13 55

Faks : 0 212 571 13 54

Adres :  Yanıkses Sok. Yenimahalle Kültür Merkezi ARTAŞ Grubu Merkez Binası No:2 

Bakırköy / İstanbul / TÜRKİYE

E-Posta :  info@artasinsaat.com

www.artasgrubu.comÖnerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura