Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Artı Deneyim Danışmanlık

Dumankaya İnşaat bünyesinde görev yapan yöneticiler Ufuk Kayador ve Sevgi Uyanık tarafından kurulan firmadır. Artı Deneyim Gayrimenkul Satış ve Pazarlama Danışmanlık şirketi, Ekim 2013’te kuruldu.Artı Deneyim Danışmanlık
Artı Deneyim Gayrimenkul Satış ve Pazarlama Danışmanlığı'nın kurucuları Sevgi Güngör Uyanık ve Ufuk Kayador... Artı Deneyim Danışmanlık’ın kurucuları, Dumankaya İnşaat’ta hangi görevdeydiler?


Son olarak Dumankaya İnşaat, Pazarlama-Satış Direktörü ve İcra Kurulu üyesi olarak görev yapan Ufuk Kayador ve yine Dumankaya bünyesinde çeşitli yöneticilik pozisyonlarında çalışan Sevgi Uyanık, inşaat sektöründeki büyüme potansiyeline paralel olarak gayrimenkul sektöründe katma değer yaratacak, kaliteli ve farklı danışmanlık hizmetleri sunmak amacıyla “Artı Deneyim Danışmanlık” şirketini kurdular.Artı Deneyim ne zaman kuruldu?


Gayrimenkul sektöründe uzun yıllardır elde ettikleri büyük deneyimle,  farklı çözümler sunma konusunda uzmanlaşan Ufuk Kayador ve Sevgi Uyanık 2013 Ekim ayında Artı Deneyim Gayrimenkul Satış ve Pazarlama Danışmanlık şirketini kurdular.


Artı Deneyim Danışmanlık, hangi hizmetleri verecek?


Müşterilerine profesyonel satış ve pazarlama stratejileri oluşturarak gayrimenkul sektöründe artı değer sağlamak ve iş ortaklarına faaliyetlerinde doğru çözümleri sunmak amacıyla kurulan şirket bir yandan proje geliştirme, pazarlama ve satış faaliyetlerini bir arada içeren komple danışmanlık hizmeti verirken öte yandan firmaların ihtiyaç ve isteklerine bağlı olarak danışmanlık hizmetlerini ayrı çalışma paketleri halinde yatırımcı müteahhit firmalarına sunuyor. Artı Deneyim Danışmanlık kurucularından Ufuk Kayador kimdir? 


İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu, İ.Ü “Pazarlama” bölümü yüksek lisans mezunu, otomotiv sektörünün önde gelen kuruluşlarında üst düzey yöneticilik yaptı. 2004 yılında Dumankaya İnşaatta Pazarlama ve Satış Direktörü olarak göreve başladı. Dumankaya’da 10 yıl Pazarlama ve Satış Direktörü-İcra Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Tepe yönetimi ile birlikte şirketin Basın Sözcüsü olarak görev aldı. Dumankaya İnşaatın sektörün en önde gelen markalarından biri olması sürecinde önemli roller üstlendi.


Uzmanlık konuları; Marka imajının yükseltilmesi, satışların arttırılması, pazarlama-kurumsal iletişim ve satış stratejilerinin uygulanması, çok geniş bir yönetici ve çalışan kadrosunun yönetimi, şirketin reorganizasyonuna yönelik çalışmalara katılım, süreç yönetimi, performans yönetim çalışmaları, müşteri memnuniyetinin arttırılmasına yönelik çalışmalar, referans yoluyla satışların çok yüksek düzeylere çıkartılması, analitik CRM uygulamalarının müşteriyle temas eden tüm birimlerde yaygınlaşmasının sağlanması, çağdaş teknolojik uygulamaların bünyeye adapte edilmesi, pazarlama-satış bütçelerinin yönetimi, kurumsal satış, aktif satış gibi önemli kanallarla yapılan satışların arttırılması, yurtdışı satış faaliyetlerinin koordine edilmesi, bu yolla yüksek düzeylerde satışların gerçekleştirilmesi.Artı Deneyim Danışmanlık kurucularından Sevgi Güngör Uyanık kimdir?


Sakarya Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu, 16 yıl gayrimenkul sektörünün en önde gelen kuruluşu Dumankaya’da çeşitli bölümlerde yöneticilik kademelerinde bulundu. Dumankaya İnşaat'ta göreve başladığı ilk yıllardan itibaren müşteri memnuniyetinin en üst düzeye çıkartılması konularında çok aktif rol aldı. 


Uzmanlık konuları; konut satışının gerçekleştirilmesi, satış personelinin seçimi ve eğitilmesi, niteliklerinin sürekli geliştirilmesi, merkez ile saha satışı arasındaki her türlü koordinasyonun sağlanması,  çok büyük hacimlere ulaşmış bulunan müşteri datasının yönetimi, konut satışında olmazsa olmaz olan CRM sisteminin oluşturulması, analitik CRM çalışmalarının yönetimi, mevcut datanın arttırılmasına yönelik yoğun faaliyetlerin gerçekleştirilmesi, sadık müşteri oluşturma çalışmalarının yönetimi, çeşitli dönemlerde satışa yönelik müşteri organizasyonlarının gerçekleştirilmesi, satış ofislerinin kurulumu esnasında aktif görevlerde bulunulması, müşteri ile e-mail, telefon, SMS gibi iletişim çalışmalarının yapılması, müşteri memnuniyetinin maksimum düzeye çıkartılması konusundaki çok yoğun çalışmaların gerçekleştirilmesi, firmanın toplam satışları içinde çok yüksek oranlara ulaşmış olan referans sistemi yoluyla yapılan çalışmaların koordinasyonu, müşterilerin çeşitli kriterlere göre segmente edilmesi, VIP müşterilerine özel hizmetlerin sunulması, konut teslim süreçlerinin seremoni tarzında gerçekleştirilmesi, pazarlama, iletişim, satış ve fiyatlandırma stratejilerinin oluşturulması.Ufuk Kayador, Artı Deneyim’i nasıl anlatıyor?


Satışta başarıya giden yolda arka planda stratejik bir şekilde kararlar almanın ve uygulamanın rolünün büyük olduğunu belirten Ufuk Kayador,  “Artı Deneyim”in farkının bu noktada devreye gireceğinin altını çiziyor. Kayador konu ile ilgili sözlerine şöyle devam etti: “Gayrimenkul satışında önemli yapı taşları vardır. Bunlar; bölge, proje, fiyat, iletişim, müşteri, satış ekibi, satış ofisi ve pazarlamadır. Gayrimenkul satışında bunların hepsi bir biri ile bütünleşik ve eş zamanlı harekete geçtiği takdirde başarının gelmesi doğal bir sonuç olur. 


Satış Iceberg’in görünen yüzüdür; görünmeyen taraf için ise Artı Deneyim gerekir. Biz de buradan hareketle sektörde bugüne kadar edindiğimiz tecrübeyi de üzerine ekleyerek “Artı Deneyim”i hayata geçirdik. Artı Deneyim olarak sektördeki tüm uygulamalardan farklı hareket ederek, danışmanlık verdiğimiz firmayı en uygun ve optimum çözümlerle başarıya ulaştırmayı hedefliyoruz.”  Sevgi Uyanık, Artı Deneyim için neler söyledi?


Artı Deneyim’in danışmanlık hizmetleri ve çalışma paketleri hakkında bilgi veren Sevgi Uyanık, firmaların ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda doğru çözümleri sunarak müşterilerine artı değer katan bir firma olmak için yola çıktıklarını söyledi. 


Sevgi Uyanık konuşmasına şöyle devam etti:  “Müşterilerimiz için ilk etapta “Proje Geliştirme-Satış-Pazarlama Danışmanlığı” paketini hazırladık.  Bu paket, arsanın alım sürecinden başlayarak doğru lokasyonda doğru projenin oluşturulması konularında yatırımcılara müşteri beklentileri bakış açısından önerilerin sunulacağı ve başarılı bir proje olabilmesi için proje geliştirme sürecinin doğru kurgulanmasının koordine edilmesini sağlıyor. Pazarlama ve iletişim stratejilerinin oluşturulması ve uygulanması, hızlı satışa uygun nitelikli satış ekibi seçimi, eğitimi ve yerleştirilmesi, performans takibi-raporlama, satış ofisi konumlandırılması, CRM sisteminin oluşturulması ve yönetimi, müşteri profilinin analizi, etkin müşteri takip sistemi, sadık müşteri oluşturulması, bölge pazar analizinin yapılması, fiyat stratejilerinin belirlenmesi vb hizmetler bir bütün halinde müşterilerin hizmetine sunuluyor.” 


“Artı Deneyim olarak ayrıca firmaların ihtiyaç ve taleplerine paralel olarak takip eden hizmetleri ayrı danışmanlık paketleri halinde de sunabiliyoruz. Bunları da Proje Geliştirme Süreç Danışmanlığı, Bölge ve Rakip Konumlandırma Danışmanlığı, Satış Ekibi Geliştirme Danışmanlığı, Satış Ofisi Müşteri Deneyim Danışmanlığı, Etkin Data ve Sadık Müşteri Yönetim Danışmanlığı, Gizli Müşteri Ve Memnuniyet Ölçümleme Danışmanlığı, Pazarlama ve İletişim Strateji Danışmanlığı ve Fiyat Konumlandırma Danışmanlığı başlıkları altında topladık” dedi.  Artı Deneyim Danışmanlık hangi toplantılara katıldı?


Google tarafından gayrimenkul sektörü için düzenlenen dijital fırsatlar toplantısına Artı Deneyim yetkilileri Sevgi Güngör Uyanık ve Ufuk Kayador da katıldı. Dijital alandaki gelişmelerin önemi her geçen gün daha da artıyor. Artı Deneyim de bu alandaki her türlü gelişmeyi yakından takip ediyor. Çırağan Otel’de yapılan bu toplantı da gayrımenkul sektöründeki tüm katılımcılar için oldukça yararlı geçti.Artı Deneyim Danışmanlık iletişim ve ulaşım bilgileri neler?


Artı Deneyim Gayrimenkul Satış ve Pazarlama Danışmanlığı Ltd. Şti.


Adres: Yeni mahalle Balıkesir Caddesi No:6 Teknik Yapı Uprise Elite Sitesi, Residence Blok Kat:23 D:200 Kartal-İstanbul

Telefon: 0216 290 14 04

Mail: info@artideneyim.com

Web Adresi: www.artideneyim.com

Sosyal Medya: Facebook.com/artideneyim, Twitter.com/artideneyim