Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Astaş Gayrimenkul

Vedat Aşçı tarafından kurulan Astaş Holding’in gayrimenkul firmasıdır. Astaş Gayrimenkul, Astoria, Bellevue Residences Managed by Kempinski, Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa ve Bodrum Mandarin projeleriyle bilinir.
Astaş Holding’in tarihçesi nedir?Astaş, Vedat Aşcı tarafından 1980 yılında Almanya'da kuruldu. Şirket, 1983 yılından bu yana dünyanın en büyük endüstriyel tekstil makineleri üreticisi, Japon kökenli Juki'nin tek distribütörü olmasının yanı sıra Assyst Bullmer, Union Special, Maier, Meyer, Schönenberger gibi konfeksiyon makineleri sektöründe dünya markası olmuş yirmiyi aşkın markayı Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerinde temsil etmekte ve anahtar teslim tesisler kurmaktadır.Vedat Aşçı kimdir?


Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı hakkındaki detaylı bilgiler için tıklayın!


Astaş Gayrimenkul ne zaman faaliyete geçti?Astaş Gayrimenkul'ün sektöre ilk yatırımları 2000 yılından itibaren başladı. 2004 yılında Kempinski Residences Astoria, 2006 yılında Bellevue Residences Managed by Kempinski ve 2007 yılında da Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa'nın bulunduğu arsaları satın alınarak markalı, lüks ve niş çalışmalar gerçekleştirilerek sofistike beklentileri olanlara hitap eden ofis, AVM ve markalı rezidanslar olarak hayata geçirildi.Kempinski Residences Astoria 2007, Bellevue Residences Managed by Kempinski 2008, Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa 2012 yılı sonunda hizmete açıldı.Astaş Gayrimenkul, yüzyılı aşkın bir süredir hizmet veren Kempinski ve dünyanın en büyük moda markalarından olan Giorgio Armani'ye ait Armani / Casa ile yıldızlar üstü proje gerçekleştiren Türkiye'deki tek firma olma özelliği taşıyor. Böylece, Astaş Gayrimenkul Türkiye'de Kempinski ile rezidans hizmeti ve Armani / Casa ile de üçüncü ve en büyük yatırımını gerçekleştirerek bir ilke daha imza atmış oluyor.Astaş’ın Bodrum projesi nedir?2010 yılında Astaş Holding, Türkiye'nin en ayrıcalıklı tatil destinasyonu Bodrum Türkbükü Cennet Koyu'nda bulunan proje arazisini geliştirmek üzere satın aldı. Mandarin Oriental Hotel Group tarafından Mandarin Oriental, Bodrum ve The Residences at Mandarin Oriental, Bodrum markası ile işletilecek projede lüks resort otel, tatil villaları ve tatil evleri yer alacak. 


Eylül 2011 de inşaatına başlanan proje, 2013 yılında tamamlanacak.


Ayrıca 2012 senesinde Kuruçeşme Arena arazisi satın alınarak dünyanın en lüks uluslararası otel projesi hayata geçirilmek üzere Astaş Holding bünyesine katıldı.


Astaş Gayrimenkul, önümüzdeki dönemlerde de markalı ve lüks rezidans, ofis, otel ve niş gayrimenkul yatırımlarıyla sofistike beklentileri olanlara hizmet vermeye devam edecek. Astaş Gayrimenkul, önümüzdeki beş yıl içerisinde dünyaca ünlü markalarla işbirliği çerçevesinde öncelikli olarak İstanbul, Bodrum, İzmir, Çeşme, Ankara ve yurtdışı olmak üzere üç milyar ABD doları değerindeki resort otel, otel, villa, rezidans ve iş merkezi gibi gayrimenkul projelerini hayata geçirecektir.


2010 yılında  Astaş Holding, Türkiye'nin en ayrıcalıklı tatil destinasyonu Bodrum Türkbükü Cennet Koyu'nda bulunan proje arazisini geliştirmek üzere satın aldı. Mandarin Oriental Hotel Group tarafından Mandarin Oriental, Bodrum ve The Residences at Mandarin Oriental, Bodrum markası ile işletilecek projede lüks resort otel, tatil villaları ve tatil evleri yer alacak. Eylül 2011 de inşaatına başlanan proje, 2013 yılında tamamlanacak.


Kuruçeşme Arena arazisini bünyesine katarak, tüm dünyada efsanevi servisiyle tanınan Mandarin Oriental Hotel Group’un işletmesi ve markası ile hizmete girecek, Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’u 2016 yılında hayata geçirmek üzere çalışmalara başladı.Astaş Gayrimenkul projelerinin detayları nelerdir?Kempinski Residences Astoria: Astoria, 2007 yılı sonunda İstanbul’un en hareketli iş merkezlerinden Esentepe’de hizmete açıldı. Uluslararası Kempinski zincirinin yüz yılı aşan tecrübesi ve rafine zevklere hitap eden beş yıldızlı hizmeti, Kempinski Residences Astoria’da 7 gün 24 saat sunulmaktadır.


Astaş Gayrimenkul
Astoria


27 katlı iki kule, toplam 127.000 m2  alanda 64 ofis ve 120 rezidans, 35.000 m2  alan üzerinde Astoria Alışveriş Merkezi ve içinde yer alan 110 seçkin mağaza, 800 araçlık kapalı otopark, 3.000 m2   alanda ve tamamı gün ışığına sahip Fitness Club Astoria’da hamamlar, buhar banyoları, saunalar, yüzme havuzu ve özel dinlenme alanlarıyla Uzakdoğu ruhunu yansıtan Spa bulunuyor.


Telefon: (212) 370 00 00

www.kempinski-residences.com/astoriaBellevue Residences Managed by Kempinski: 2008 yılında Levent’te, Boğaz ve İstanbul’un panoramik manzarasına hakim, çok özel bir lokasyonda hizmete açıldı. Kempinski’nin yüz yılı aşan beş yıldızlı otel tecrübesi ve rafine servis anlayışının, sakin ve dingin bir ortamda sunulduğu Bellevue Residences seçkin bir yaşam tercih edenlere hitap etmektedir.


22 katlı iki kule, 66 rezidans, 650 araç kapasiteli otopark, 4.800 m2  alan üzerinde ve tamamı gün ışığına sahip Fitness Club Bellevue’de yüzme havuzu ve güneşlenme terasları, hamamlar, buhar banyoları, saunalar ve özel dinlenme alanlarıyla Uzakdoğu ruhunu yansıtan Spa bulunmakta. 


Telefon: (212) 347 41 56

www.kempinski-residences.com/bellevueMaçka Residences Interior Design by Armani / Casa: Boğaz, Adalar, Tarihi Yarımada ve Sarayburnu manzarasına sahip Maçka’da, Armani / Casa’nın sanatsal yorumuyla şekillenen iç tasarımı ve Kempinski’nin yüz yılı aşan tecrübesinden süzülen işletme anlayışı… Maçka Residences, İstanbul’un kalbinde ayrıcalıklı bir yaşam tarzının özeti…Astaş Gayrimenkul

Maçka Residences


Dünyaca ünlü mağaza, restoran, café ve sanat galerilerine yürüme mesafesinde konumlanan Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski beklentilerin ötesinde bir yaşam sunmaktadır.

7.300 m2  yerleşim alanı, 


12, 13 ve 14 katlı üç blok, 10 farklı tipte, her biri balkon ya da teraslı 170 daire, 5.000 m2  alan üzerinde fitness Maçka ve Uzakdoğu ruhunu yansıtan Spa, açık ve kapalı yüzme havuzları ve tam gün güneş ışığı alan özel tasarımlı güneşlenme terasları, dünya mutfağının en lezzetli örneklerini sunan seçkin restoranlar, Café & Bar ve sıradışı mekanların yer alacağı bir yaşam merkezi.


Telefon: (212) 236 50 50 - (212) 215 29 29

www.mackaresidences.comAstaş Gayrimenkul’un iş ortakları kimler?Mandarin Oriental Hotel Group: Astaş Holding, Akdeniz ve Ege’nin merkezi Bodrum, Türkbükü Cennet Koyu’nda Mandarin Oriental Hotel Group tarafından Mandarin Oriental, Bodrum ve The Residences at Mandarin Oriental, Bodrum markasıyla işletilecek Avrupa’nın en iyi Resort Hotels & Villa, Residences projesini hayata geçiriyor.


Astaş Gayrimenkul
MandarinMandarin Oriental Hotel Group, amiral oteli olan ve daha sonra lüks hizmeti ile rakiplerini kıskandıran, Hong Kong’daki The Mandarin’in açılışıyla 1963’de kurulmuş oldu. 1974 yılında Mandarin International Hotels Limited adıyla lüks otelcilik sektörüne hizmet vermek üzere kuruldu.


Mandarin Oriental Hotel Group tüm dünyada beğenilen lokasyonlarda deluxe ve birinci sınıf otel, resort, rezidansları olan uluslararası otel yatırım ve işletme grubudur. Mandarin Oriental Asya’da 19, Amerika’da 12, Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da 14 olmak üzere 27 ülkede 11.000'den fazla oda ile 45 oteli işletmekte ve geliştirmektedir. Buna ilave olarak, Grup, otellerine birleşik 14 Residences at Mandarin Oriental yönetmekte ve geliştirmektedir.


Mandarin Oriental Hotel Group, efsanevi servisleriyle misafirlerine Doğu’nun değerleriyle harmanlanmış müşteri odaklı ve ayrıcalıklı hizmetler sunuyor.


Kempinski Residences: Astaş Holding, Kempinski Residences markası ile 2005'te Kempinski Residences Astoria, 2006'da Bellevue Residences Managed by Kempinski ve 2010 yılında Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski projesini hayata geçirmek üzere işbirliği yapmıştır.


1897 yılında Almanya'da kurulan ve Avrupa'nın ilk lüks otel zincirlerinden biri olan Kempinski, İstanbul, Dubai, Pekin, Berlin, St. Petersburg, Budapeşte, Prag ve St. Moritz gibi özel şehirlerde 75'in üzerinde otel ve resort oteli bünyesinde barındırmaktadır. Kempinski, bulunduğu her şehirde tecrübesiyle kanıtladığı servis anlayışını şehrin karakteri ve kültürü ile birleştirmektedir.


Kempinski Residences SA, 90'lı yıllarda gelişen rezidans pazarının öncülerindendir ve Avrupa, Orta Doğu ve Asya'da, işletilen ve yatırım aşamasında olan toplam 25 yeni proje ile 3000 lüks rezidans düzeyine ulaşmıştır.

Kempinski Residences, tecrübesini ve uzmanlığını uluslararası lüks bir marka olmanın yarattığı güvenle birleştirmekte, rezidans yaratma ve yönetme konusunda dünyanın en iyi şirketlerinin arasında yer almaktadır. Müşterilerine sunduğu kusursuz hizmetlerle, tüm dünya da en çok tercih edilen markalar arasındadır.


www.kempinski-residences.com


Armani / Casa: Astaş Holding, Armani / Casa ile ortak çalışmalarının sonucunda Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski projesini İstanbul’a kazandırdı.


Lüks mobilya sektöründe 10 yılı aşkın süredir hizmet veren Armani / Casa, ilhamını Giorgio Armani'nin sıcak, sofistike, rahat ve benzersiz bir yaşam stilinden almaktadır. Mobilyalar, aksesuarlar, aydınlatmalar ve özel üretim kumaşlar Armani / Casa koleksiyonunun kilit noktasını oluşturmaktadır. Marka, mutfak ve banyo sistemlerinde, stil sahibi detayları ve yüksek teknolojiyi mükemmel biçimde bir araya getirir. Armani / Casa, kusursuz Armani yaşam alanını oluşturmak isteyenler içinse Interior Design servisi sunmaktadır. Bu servis, yıllar içinde çok yönlü çalışmalar konusunda uzmanlaşmış, müşterilerinin her türlü ihtiyacına cevap verebilmek için stil üzerine gerçekleştirdiği deneyimlere yoğunlaşmıştır. Uluslararası gayrimenkul şirketleriyle kurulan ortaklıklarla hayata geçirilen özel rezidans projeleri, markanın mükemmellik felsefesini gözler önüne sermektedir. Armani / Casa dünyada 36 tek markalı mağaza ve 63 satış noktasıyla 40 ülkede bulunmaktadır.


www.armanicasa.comAstaş Gayrimenkul’ün Bodrum Mandarin projesinin genel özellikleri nelerdir? Bodrum Göltürkbükü Cennet Koyu’nda iki kilometre sahil şeridinde konumlanan The Residences at Mandarin Oriental Bodrum, eşsiz güzellikte çam ormanları ve zeytin ağaçları ile çevrili üç özel koya sahip. Proje, bir milyon yeni bitki ve yüz bin yeni ağaç dikilecek olan toplam 600.000 m2 arazi üzerine kurulu alanda, nefes kesen Ege ve Akdeniz manzarasına sahip, sofistike ve doğal malzemelerle tasarlanmış, tamamı deniz manzaralı, infiniti havuzlu 98 tatil villası ve 116 tatil evinden oluşuyor. Astaş Gayrimenkul hangi konularda haber oldu?Astaş Bodrum Turizm Gayrimenkul Anonim Şirketi kuruldu! (Emlakkulisi.com, Ocak 2013) 


Astaş Bodrum Turizm Gayrimenkul İşletmeciliği Anonim Şirketi, 1 Şubat 2013 tarihinde, 500 bin TL sermaye ile, Hasan Kaya Aşçı, Tuncay Aşçı ve Vedat Aşçı ortaklığıyla kuruldu...


500 bin TL sermaye ile kurulan şirket faaliyet alanları arasında, alışveriş merkezi projelerinin geliştirilmesi genel planlarının gerçekleştirilmesi kiralama kiraya vermek ve işletilmesine ve buna yönelik faaliyetlerde bulunulması ve anasözleşmesinde yazılı olan diğer işler bulunuyor.


Şirketin merkezi, Şişli Büyükdere Caddesi NO:127 Astoria B Blok Kat:25 adresinde faaliyete geçirildi. 1 Şubat 2013 tarihinde faaliyete geçen firma, Hasan Kaya Aşçı, Tuncay Aşçı ve Vedat Aşçı ortaklığıyla kuruldu.Astaş Gayrimenkul, lüks moda markalarını emlak sektörüne taşıyacak! (Akşam Gazetesi, Şubat 2012)


Kempinski ve Armani/Casa'dan sonra lüks otel zinciri Mandarin işbirliğiyle dikkat çeken Astaş, bu yıl iki ünlü moda markasını daha gayrimenkule sokacak. Etiler'deki Geylani Sitesi, 'markalı' konut için Astaş'ın yakın markajında...

Bugüne kadar Kempinski, Armani/Casa gibi markalarla geliştirdiği rezidans yatırımlarıyla dikkat çeken Astaş, son olarak Uzakdoğulu lüks otel zinciri Mandarin Oriental ile anlaşarak, Bodrum Cennet Koyu'nda 600 miyon euroluk otel ve lüks villa projesine başladı. Astaş Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı'nın verdiği bilgilere göre Astaş'ın önümüzdeki 3 ila 5 yıllık vizyonunda yine 'markalı' gayrimenkul var. Aşcı, Armani'den sonra pek çok moda markasının gayrimenkule girmek için sırada beklediğini, bu markalardan iki tanesi ile prensipte anlaştıklarını söyledi.


Mandarin'in gelişi yabancı yatırımcının dikkatini çekti mi


Evet büyük yankı yarattı. Konu, dünya basınında da geniş yer bulduğu için  Hong Kong'dan Londra'ya pek çok kişi bilgi almak için aradı, mail attı. Tabii Mandarin, Kempiski, Armani gibi markalarla işbirliği yapınca şirket olarak da yabancıların dikkatini çektik. Çok sayıda teklif alıyoruz. Ancak az ve öz, katmadeğeri yüksek işler yaptığımız için çok seçici davranıyoruz.


Kempinski ve Armani ile yaptığınız işbirlikleri de sürecek mi


Kempinski de Giorgio Armani de bizimle tekrar iş yapmak için çok hevesli. Mandarin, Kempinsky ve Armani sadece Türkiye'de değil dünya çapında başka ülkelerde de bizimle yatırım yapmak istediklerini beyan ediyorlar. Avrupa, Uzakdoğu ve Ortadoğu'da çeşitli projeler öneriyorlar. Malpler ve Şeyseller gibi yerlere beraber gidelim diyorlar.


Peki siz hevesli misiniz yurtdışına gitmeye


Önceliğimiz Türkiye. Türkiye'nin şu anki konumunun, dünyanın Türkiye'ye olan büyük ilgisi de etkisiyle ön plana Türkiye'yi aldık. Önümüzdeki 3-5 yılık dönemde yurtdışında yatırım düşünmüyoruz.

Kempinski ile yeni rezidanslar planlıyoruz


Bu markalarla yatırım hedefiniz ne


Kempinsky İstanbul'da Çırağan Sarayı'nı işletiyor. Dolayısıyla burada zaten temsil ediliyor. Bu nedenle İstanbul'da otel arayışı yok. Ama Ankara veya İzmir'de otel için çok iyi birer lokasyon bulabilirsek, bu şehirlere birlikte girebiliriz. İstanbul'da ise Kempinski ile rezidans yatırımlarını sürdürmeyi planlıyoruz. Daha önce Bellevue ve Astoria'da Kempinski ile işbirliğimiz oldu. Maçka Residences Interior Design by Armani/Casa'yı da managed by Kempiski olarak yaptık. İnşalah beraber birkaç rezidans projesi daha yapmayı planlıyoruz.


Geylani sitesi yerine 'markalı gayrimenkul'


Moda markalarının gayrimenkulde yer alması dünyada yeni bir trend... Size gelen yeni teklifler var mı

Dünyanın önemli moda markaları işbirliği yapmak için kapımızı çalıyor. Şu anda Avrupalı 3 markayla görüşüyoruz. Bizden proje önerileri bekliyorlar. Lokasyon olarak Tarabya, Beşiktaş, Nişantaşı hattını tasarladık. Beşiktaş bölgesinde 3 tane site ile önemli mesafe katettik. Bunlardan biri Etiler'deki Geylani sitesi. Sitelerden biri ile önümüzdeki 3 ay içinde imzayı atıp, projeyi açıklayacak konuma geliriz. Yılın ikinci yarısında da diğer projeyi açıklarız diye tahmin ediyorum. Özetle bu yıl Beşiktaş bölgesinde biri 400 diğeri 500 milyon dolarlık iki markalı rezidans projesine başlamayı planlıyoruz.Astaş Gayrimenkul 5 yılda 5 milyar dolarlık yatırım yapacak! (Cumhuriyet Gazetesi, Aralık 2011)


Kempinski, Armani markalarıyla geliştirdiği projelerden sonra Türkiye'de "ultra lüks markalı gayrimenkulun öncüsü" 

olarak ünlenen Astaş Holding, Bodrum Cennet Koyu'nda 600 dönümlük arazide proje geliştiriyor


Kempinski, Armani markalarıyla geliştirdiği projelerden sonra Türkiye'de "ultra lüks markalı gayrimenkulun öncüsü" olarak ünlenen Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, Bodrum Cennet Koyu'nda 600 dönümlük arazide geliştirdikleri otel ve villa projesi için dünyanın en lüks markalarından üçüyle görüştüklerini ve anlaşmak üzere olduklarını söyledi. Aşçı, projede oteli işletecek markanın, villalara sürekli 7 yıldızlı hizmet vereceğini belirterek, aidatların metrekare için 2 Avro olacağını kaydetti. Vedat Aşçı, sorulan yanıtlarken kentsel dönüşüm çalışmalarına katılacaklarını açıkladı. Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aşçı, Bodrum Cennet Koyu'ndaki projesi ve yeni yatırım planlan konusunda şunları kaydetti:


Maçka 2012'de, Bodrum 2013’te biter


2007'de Kempinski Residences Astoria, 2008'de Bellevue Residences Managed by Kempinski projelerini hizmete açtık. Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski projesini 2012'nin yazında biter. Bodrum Göltürkbükü Cennet Koyu'nda uluslararası lüks bir resort otel markasıyla geliştireceğimiz yedi yıldızlı otel, villa ve rezidans projesini hayata geçirmek üzere 2010'da yatırımlarımıza devam ettik.


Dünyaca ünlü mimarlarla geliştirdiğimiz Cennet Koyu Branded Luxury Resort Hotel, Villas & Residences projesinin inşaatına bu yıl başladık ve projeyi 2/013dte hizmete açacağız.


Kriz hızını kesmedi


Cennet Koyu'ndaki projemizle doğrudan A ve A+ hedef kitlesine hitap ediyoruz. Projenin satışına başladık. Türkiye'deki A ve A+ müşteri kitlesinin yanı sıra Avrupa' dan da olukça ciddi talepler var. Çok özel ve seçkin müşterilerimize projemizin yüzde 35-40'ını sattık. Kalan bölümü içinde ciddi talep var. Müşteri kitlemizin yüzde 70'i Türk, yüzde 30'u yabancı olacak. Avrupa'dan ve Körfez ülkelerinden talep var. Mütekabiliyet şartının kaldırılması, Körfez'den talebi arttıracaktır. Türkiye'ye gayrimenkule yabancı sermaye girişini de hızlandıracaktır.


Kaliteli ve iyi gayrimenkul her zaman A ve A+ müşteri kitlesi tarafından tercih edilmekte. Sonuç olarak gayrimenkul her zaman iyi bir yatırım aracı oldu ve olmaya da devam edecek. Astaş Holding olarak geliştirdiğimiz gayrimenkuller, her dönem prim yapmaya devam etmekte. Dolayısıyla piyasadaki durgunluk bizim projelerimize yansımış değil.


3 site ile görüşüyor


Hedefimiz öncelikle bugün geldiğimiz noktayı daha da ilerilere taşımak. 10 bin kişiye doğrudan istihdam sağlıyoruz. Yeni yatırımlarla bu daha da artacak. Önümüzdeki dönemlerde de özel lokasyonlarda markalı ve lüks rezidans, ofis, otel ve niş gayrimenkul yatırımlarıyla sofistike beklentileri olanlara hitap etmeye devam edeceğiz. Astaş Holding olarak önümüzdeki beş yıl içerisinde dünyaca ünlü markalarla işbirliği çerçevesinde başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 4-5 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyoruz. Bu yatırımların bir bölümü, 2-2.5 milyar doları kentsel yenileme kampanyasındaki çalışmalar olabilecek. Maçka-Tarabya arasında 3 site görüşüyoruz. Biri 500, diğer ikisi 250 ve 300 konutluk siteler. Bu yıl 475 milyon dolar olan ciromuzu, gelecek yıl 650 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz.


Bodrum'a 550 milyon dolar


Vedat Aşçı Bodrum yatırımını şöyle anlatıyor:


"Bodrum tutkunu ve Bodrum âşığı biri olarak Bodrum'daki projede benim de evim olacak. Bodrum; doğası, tarihi, denizi ve koyları ile Ege'nin ve Akdeniz'in en güzel yarımadasında yer alıyor. On yıldır uygun yer için fırsat kolladım. Koyları adım adım dolaştım. Cennet Koyu'nu kucaklayan bu arazi karşıma çıktı. 2010 yılında hiç düşünmeden satın aldım. Hedefimiz, Bodrum'u lüks markalarla adının anıldığı, yaz kış insanların dinlenmek, eğlenmek ve kendilerini yenilemek için gittiği Avrupa'nın güney sahillerindeki en iyi lokasyonu haline getirmek. Bodrum'u marka yapmaya karar verdik. Proje arsa bedeli dahil projeye 550 milyon dolar yatırıyoruz. Bunun 120 milyon dolan peyzaj için. Zeytinyağı üretimi, keçiboynuzu pekmezi üretecek, site sakinlerine sunacağız. Sitemiz çevre dostu özellikleri ile öne çıkacak."Astaş Gayrimenkul iletişim bilgileri neler?Astaş Holding


Adres: Büyükdere Cad. Astoria Kuleleri B Blok Kat:25  Esentepe 34394 İstanbul-Türkiye  


Telefon : +90 (212) 215 20 20


Fax : +90 (212) 215 20 00


E-Mail : info@astas-holding.com


Web Adresi: http://www.astas-holding.com/