Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ataç İnşaat

Hikmet Ataman ve Hüseyin Çalık tarafından 1962 yılında kuruldu. 1970’li yıllara kadar firma sadece inşaat işi yaptı. Ataç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ataman’dır.


Ataç İnşaat


Ataç İnşaat nasıl kuruldu?


Hikmet Ataman ve Hüseyin Çalık tarafından 1962 yılında kuruldu. Hikmet Ataman ve Ortağı İnşaat ve Ticaret Kolektif Şirketi adı ile sektöre atılan firma, ATAÇ İnşaat ve Ticaret Anonim Şirketi olarak isim değiştirdi. Firma, 1970’li yıllara kadar sadece inşaat işi yaptı. 1971yılında Kepez Un Fabrikası'nın kuruluşuna iştirak etti ve sanayi sektörüne girdi.


Anteks İplik Fabrikası 1986 yılında kuruldu. 1987 yılında ise Kışlahan Oteli'ni hizmete açtı ve turizm sektörünü gruplarına dahil etti. Hikmet Ataman ve Ortakları İnşaat ve Sanayi A.Ş unvanını  1991 yılında aldı. Adını  ATAÇ İnşaat ve sanayi A.Ş olarak 1999 yılında değiştirdi.


Şirket, 1992 yılında Anteks Dokuma Fabrikası, 1994 yılında Terbiye Fabrikasını ve 1996 yılında Konfeksiyon ünitesini grupları içine dahil etti. 1997 yılında Antnet'i kurarak telekomünikasyon sektörüne de girdi. 1999 yılında Doruknet'i iştirakleri arasına soktu. 2002 yılında Kemer Resort Hotel'inin faaliyete girmesi ile 1986 yılında girilen turizm sektöründe gelişen firma, 2005 yılında uluslararası inşaat işlerine başladı.


İlk hidroelektrik işine 2007 yılında başladı. Firma, Nisan A.Ş ve Tek Su A.Ş’yi de iştiraklerine katarak çalışmalarına devam etti.   


Yönetim ve denetim kurulunda hangi isimler yer almaktadır?


Yönetim Kurulu Başkanı – Halil Ataman

Yönetim Kurulu Başkan Vekili – Hüseyin Çalık

Yönetim Kurulu Üyesi – Mustafa Deniz Ak

Yönetim Kurulu Üyesi - Fatma KIZILIRMAK

Yönetim Kurulu Üyesi - Lale ÇALIK SARPER

Yönetim Kurulu Üyesi - Metin YÜKSEL

Yönetim Kurulu Üyesi - Arif Engin ERGÜDEN

Denetçi - Süleyman ÇEVİK


Ataç İnşaat dışında bulunan iştirak şirketleri hangileridir?


ATAÇ Tarım Ltd.Şti, ATAÇ Bilgisayar Hiz.San. ve Tic Ltd.Şti, ATAÇ Turizm A.Ş., TEKSU Müşavirlikl Enerji ve Müh.San. ve Tic. A.Ş., ATAÇ Sigorta İşlemlerine Aracılık Hiz. Ltd.Şti, Antalya Koleji Eğitim Tesisleri A.Ş., Doruk İletişim ve Otomasyon San. ve Tic. A.Ş., Nisan Elektromekanik Enerji San. ve Tic .A.Ş., Kışlahan Otelcilik ve Turizm İşletmeciliği A.Ş., ANTEKS Antalya Tekstil San. ve Tic. A.Ş., JSC MAGANA ENERGY, Düden Enerji Yatırımları San. ve Tic. A.Ş., ATAÇ Gayrimenkul Geliştirme Tic. A.Ş., GİMSAN Gediz İplik ve Mensucat Sanayi A.Ş.


Ataç İnşaat iletişim bilgileri nedir?


Ankara Ofis

Adres: Cinnah Cad. Ahenk Sokak No:5 06390 Çankaya/Ankara

Telefon: +90.312.440 20 63 - 438 87 45 Fax: +90.312.440 18 33  

E-Mail: insaat@atac.com.tr 

 

Merkez Ofis

Adres: Antalya Organize Sanayi Bölgesi 1.Kısım Atatürk Bulvarı No:19 Döşemealtı/ANTALYA TÜRKİYE

Telefon: +90.242.258 10 10 Fax: +90.242.258 11 15


Ataç İnşaat projeleri hangileridir?


Tamanlanan Projeler: Antalya Aksu Sağ Sahil Sulaması, Antalya Köprüçay Sağ Sahil 1. Kısım Sulaması, Malatya / Akçadağ Sulaması 2. Kademe , Çeşitli Otoban, Köprü ve Kanal İnşaatları, Malatya Akçadağ 4. Kısım Sulaması, Maraş Bölgesel Yatılı Okul İnşaatı, Maraş Narlı Türkoğlu – Dehliz Sağ Sahil Sulaması, Antalya Antbirlik İplik Fabrikası, Oymapınar Barajı Ana Servis Yolları, İkame Servis Yolları Ve Derivasyon Tüneli, Antalya – Korkuteli 2. Bölüm Sulaması, Cevdetiye Sol Sahil 2. Kısım Sulama Ve Drenaj İnşaatı, Cevdetiye Sağ Sahil Ovası 2. Kısım Sulama Ve Drenaj İnşaatı, Berdan Barajı 2. Kısım Sulama, Berdan Baraji İnşaatı ve Kurulumu, Khan Hotel, Bor Şeker Fabrikası İnşaatı, Niğde, Anteks İplik Fabrikası Antalya, Aydın Havalimanı İnşaatı Aydın City, Anteks Dokuma, Apre Ve Boya Fabrikası Antalya , Manyas Gül Seddeleri Balıkesir, Gezende Barajı Hidroelektrik Santrali, Bursa İçmesuyu Arıtma Tesisi, Eber – Akşehir Ovası Sulaması, Boyabat Barajı Ve Derivasyon Tünelleri, Suat Uğurlu 2. Hidroelektrik Ünitesi, Antalya İçmesuyu Dağıtım Sistemi İş No:12, Antalya İçmesuyu İnşaatı Duraliler Pompa İstasyonu İnşaatı İş No:15, Pursaklar İçmesuyu Arıtma Tesisi, Kayaş Bayındır İçmesuyu Arıtma Tesisi, Eşen 2 Nci Baraj Ve Hidroelektrik Güç Tesisi Fethiye, Adapazarı Doğal Gaz Dağıtım Hattı Projesi, Bursa Atıksu Arıtma Tesisleri, Balıkesir İçmesu Arıtma Tesisi Ve Pompa İstasyonları, Kemer Resort Hotel, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Doğal Gaz Ve Su Dağıtım Hatları Projesi, Anteks 3 Spinning Mill, Niğde Üniversitesi Başarı Ve 75 Nci Yıl Dönümü Anıtı İnşaatı, S.S. Yeşilçevre Atıksu Arıtma Tesisi, Ataç Portakal Çiçeği Bina İnşaatı, Aydın Ovası Sulaması, Melen Sistem Anlaşma No:3 Boru Hattı, İzmir Şirinyer İstasyonu Ve Tünel İnşaatı, İzmir Banliyö Sisteminin Geliştirilmesi Projesi 5.ci Etap, Chiffa Algeria Social Binalar, Aydın Ovası Sulaması Tamamlama İnşaatı, Başak Regülatörü ve Hidroelektrik Santral İnşaatı, Melen Sistem Anlaşma No:7 Tüneller, Gebze Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı, Ödemiş Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı, Balıkesir Gönen Projesi, Tahirova Sulaması İnşaatı, Tuna Barajı ve Hidroelektrik Santral İnşaatı, Gönen Ovası Sulaması, Umut 3 Barajı ve Hidroelektrik Santral İnşaatı, Yaprak 2 Barajı ve Hidroelektrik Santralı Nisan – Enerji, Libya Merkez Bölgesinden Sağlanacak Suyun Hrawa ve Wadi AL Ahmara Taşınması, Chiffa Algeria 240 Sosyal Konut İnşaatı, İstanbul İçmesuyu Melen Sistem Kontrol 6 Boru Hattı, Yaprak 1 Barajı ve Hidroelektrik Santral İnşaatı,  Elektromekanik A.Ş., Tahirova Sulama İnşaatı, Umut 1 Barajı ve Hidroelektrik Santral İnşaatı.


Devam Eden Projeler: Libya Merkez Bölgesinden Sağlanacak Suyun Hrawa ve Wadi AL Ahmara Çiftliklerine Taşınması, Uğurlu Hidroelektrik Santral İnşaatı, Karakuş Hidroelektrik Santralı, Doğançay Hidroelektrik Santralı, Erzurum Sakalıkesik Sulama İnşaatı, Umut II Hidroelektrik Santral İnşaatı.
Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı