Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Atakan Turpçu

CHP Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Şerafettin Turpçu’nun oğlu olan Atakan Turpçu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) çalışanı Buse Şener ile 2011 yılında evlendi.Atakan Turpçu


Atakan Turpçu kimdir?


Atakan Turpçu; Turyapı Yönetim Kurulu Üyesidir. CHP Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Şerafettin Turpçu’nun oğludur. Atakan Turpçu, “İstanbul Boğazı için yapılması gereken en doğru iş, bir kurul gözetiminde kaçak yapıları ortadan kaldırmak, depreme dayanıksız yapıları rehabilite etmek ve nüfus yoğunluğunu artıracak yapılandırmayı sınırlandırmak olacaktır.” dedi.


Turpçu, “2013'ün ikinci yarısından itibaren konut satışları ivme kazanacak. Türkiye yatırımda avantajlı ülkeler arasında. Mütekabiliyet satışlarından da yıl içinde önemli bir gelir elde edeceğiz.” dedi. Atakan Turpçu


Atakan Turpçu kiminle evli?


Atakan Turpçu, 2011 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) çalışanı Buse Şener ile evlendi. Düğün törenine; CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Zonguldak ve Denizli eski Valisi Yavuz Erkmen, 22.Dönem CHP Zonguldak Milletvekili Nadir Saraç, 19 Dönem Zonguldaki Milletvekili Ali Uzun, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Kültür eski Bakanı Ercan Karakaş, 22.Dönem CHP Zonguldak Milletvekili Harun Akın, 23. Dönem AKP Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, CHP Burdur Milletvekili İdris Yılmaz, MHP Disiplin Kurulu Üyesi ve Zonguldak 1'inci Sıra Milletvekili Adayı İlhami Yılmaz, CHP Devrek İlçe Başkanı Şeref Aydınlı ve eşi Malike Aydınlı, CHP Devrek İlçe Başkan Yardımcısı ve iş adamı İlhan Malkoç ve eşi Songül Malkoç, Kozlu eski Belediye Başkanı Hüdai Dökmeci, , GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş, GMİS eski Genel Başkanı Ramis Muslu, işadamları Metin Koçaklı, Ali Hızır Ar, Yusuf Günay, Ali Haydar İlkbahar, Çatalağzı eski Belediye Başkanı Cengiz Kınay ve yaklaşık 750 davetli konuklar katıldı.


Atakan Turpçu, yurtdışı yatırımcıları ile ilgili ne tür önerilerde bulundu?


Atakan Turpçu, yurtdışında yaşayan Türkiyeli yatırıcımlar için şunları söyledi:

Yurtdışında yaşayan varlıklı vatandaşlarımız Türkiye'den gayrimenkul almak istediklerinde bankaların sert kuralları sektörün önünü tıkıyor. Yıllar önce yurtdışında yaşamaya başlamış ve kazancını yurtdışında temin eden milyonlarca vatandaşımız var. Bankalar bu durumda olan vatandaşlarımıza Türkiye'de gelir gösteremedikleri için kredi sağlamıyorlar. Bu bakımdan gerçekleştirebileceğimiz birçok satış maalesef gerçekleşmiyor. Halbuki piyasalarda artık yerel değil global anlayış hakim. Bankaların yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın gelir durumlarını dikkate almaları gerekiyor. Örneğin kredi kullanım oranı yüzde 75 değil de yüzde 50 olabilir. Bu sorunun mutlaka bir çözüme kavuşturulması gerekiyor.


Turyapı nasıl bir şirkettir?


1976 yılında kurulan Turyapı,  İstanbul, Ankara, İzmit ve Zonguldak'ta 5000 konut hayata geçirdi. Öncelik olarak deprem bölgelerinde projeler geliştirdi. 17 Ağustos 1999 İzmit depreminde İzmit Yuvam Akarca konutları firmanın ilk deprem konut projesi oldu. Bugüne kadar; Foresta Sarıyer, Sarıyer Evleri, Çayyolu Rose Garden, Ay City AVM, Ilıksu Yaşamkent, Karadeniz Ereğli Kaynarca, İzmit Yuvam Akarca, İzmit Aslanbey Atakent, Bülent Ecevit Üniversitesi.


Atakan Turpçu’nun iletişim bilgileri nedir?


Adres: Turan Güneş Bulvarı No.56/8 Çankaya / Ankara

Telefon: +90 (312) 442 95 17 – 18 Faks: +90 (312) 442 95 19

E-Mail: info@turyapi.com

Twitter hesabı için tıklayınız