Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Atakent 4'ün yüzde 50’den fazlası satıldı!

Mayıs ayında satışa çıkan Avrupa Konutları’nın son halkası Atakent 4 projesinin kısa sürede yüzde 50’den fazlası satıldı.


Mayıs ayında satışa çıkan Avrupa Konutları’nın son halkası Atakent 4 projesinin kısa sürede yüzde 50’den fazlası satıldı. Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, “Proje tamamlandığında yüzde 35 kazandıracak. Bölge geleceğin Bağdat Caddesi olacak” diye konuştu


Avrupa Konutları Markası'nın mimarı Artaş İnşaat, Atakent'te 3 etaplı olarak hayata geçirdiği projeye mayıs ayında 4. halkayı da ekledi. Şirketin Saruhan Grubu'ndan Eski Alo Mintax Deterjan Fabrikası'nın arazisinin üzerinde hayata geçirecği Avrupa Konutları Atakent 4'ün satışa çıktığından bu yana 5 ayda yaklaşık yüzde 50'si satıldı. Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, projeye çok yoğun talep aldıklarını belirterek, "3 etapta inşa edeceğimiz projenin A blokunda bulunan konutların yüzde 50'sini sattık. Diger etapları da ruhsatları alındığında satışa çıkaracağız. Tahminim Mart 2017'e tüm etapların lansmanını yapmış oluruz" şeklinde konuştu.


METREKARESİ 5 BİN 800'E ÇIKTI 

Çetinsaya, "Diğer etaplarla birlikte bin 500 konut yapmayı düşünüyoruz. Hayata geçirdiğimiz A blokun toplam yatırım maliyeti 220 milyon lira. Üç etabın birden yatırım bedeli de 750 milyon lira olacak" dedi. 30 bin metrekare arazi üzerinde hayata geçirilecek olan Avrupa Konutları Atakent 4 projesinde konutların metrekaresi 5 bin liradan satışa çıktığını hatırlatan Çetinsaya, "Şerefiyesine göre metrekare fiyatları değişiklik gösteriyor. Ayrıca bunu KDV ve tapu harçlarıyla beraber her şey dahil fiyat olarak belirledik. Bugünkü metrekare satış fiyatımız ise 5 bin 800 lira" ifadelerini kullandı.


YÜKSEK PRİMLİ PROJE

Halkalı bölgesinde hayata geçirdikleri projelerin prim potansiyeline dikkat çeken Çetinsaya, şunları söyledi: "Konut projelerimizin başlama ve bitişi arasında yüzde 35-40 fiyat farkı oluyor. Teslimden sonra ise fiyatlar iki misli artıyor. Mesela, Atakent 3'te 374 bin liraya sattığımız 3+1 daire 3 yıl sonra 850 bin liraya yükseldi. Yeni projemizde de benzer artışlar bekliyoruz." Çetinsaya ayrıca projeyi hayata geçirdikleri caddenin 'Geleceğin Bağdat Caddesi' olacağının altını çizdi.


'BÖLGEDE 5 BİN KONUT YAPTIK'

Halkalı Atakent'te bugüne kadar yaklaşık 5 bin konut hayata geçirdiklerini belirten Süleyman Çetinsaya, projeler hakkında şu bilgileri verdi: "2006'da hayata geçirdiğimiz Avrupa Konutları Atakent 1.97 bin metrekare arazi üzerinde bin 368 konuttan oluşuyor. 16 ayda da tamamladık. Atakent 2 de 82 bin metrekare alanda bin 108 konuttan oluşuyor. Bu projeyi de 13 ayda teslim ettik. 193 bin metrekare arazide inşa ettiğimiz son proje Atakent 3'te ise toplamda 2 bin 292 konutu 18 ayda bitirdik."


ARALIK 2017'DE TESLİM EDİLECEK

İnşa çalışmalarının başladığı projede teslimler ise 2017'nin Aralık ayında yapılacak. Projede ayrıca, kapalı yüzme havuzları, fitness ve spa merkezi, sauna, hamam, çok amaçlı spor alanları, futbol sahası, tenis kortu, koşu parkuru, süs havuzları ile parklar yer alacak.Web: http://avrupakonutlariatakent4.com/