Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ataşehir Emekevler kura çekilişi 22 Eylül'de!

Ataşehir Belediye Meclisi’nin kararı ile hazırlanan Emekevler Projesi'nde sona gelindi. Ataşehir Emekevler kura çekilişi 22 Eylül'de yapılacak..


Kadıköy Belediyesi ile TOKİ arasında 2005 ve 2007 yıllarında yapılan protokoller ile düzenlenen, 2012 yılında da Ataşehir Belediye Meclisi’nin kararı ile hazırlanan Emekevler Projesi’nde sona gelindi. 


Projeyi devralan Ataşehir Belediyesi, bu kentsel dönüşüm projesini, “Yerinde Dönüşüm” şeklinde gerçekleştirerek 632 daireyi sahipleri ile buluşturuyor.


Emekevler’de bulunan 400’ün üzerinde gecekondu sahibi ile Ataşehir’in diğer bölgelerinden 232 gecekondu sahibi Emekevlerde yapılan yeni dairelerine kavuşacak.   


Ödemeler ise daireler yeni sahipleri tarafından teslim alındıktan sonra ayda 180 TL ile 400 TL arasında değişen değerlerle 20 yıla varan vadede yapılacak.


Ataşehir Emekevler kura çekilişi 


Ataşehir Belediyesi tarafından Atatürk Mahallesi Emekevler Bölgesinde 3374 Ada 1 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde inşa edilen yapılardan, gecekondu hak sahiplerine verilecek daireler (bağımsız bölümler) noter huzurunda çekilecek kura sonucu belirlenecek.


Her bir gecekondu hak sahibine, kura sonucu çıkan bağımsız bölümler için bir “Konut Tahsis Belgesi” verilecektir. Konut Tahsis Belgeleri; yapılar tamamlandıktan, kat mülkiyeti kurulduktan sonra gecekondu hak sahiplerine verilecek kat mülkiyeti tapusuna esas teşkil edecektir.


Tarih: 22.09.2016

Saat: 10.00

Yer: Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu

Adres: Novada Ataşehir AVM - Şehit Şakir Elkovan Caddesi No:20 

Küçükbakkalköy- AtaşehirÖnerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016