Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Atek Kule – İzmir – Atek Yapı

Atek Yapı’nın İzmir Bayraklı’da 22 bin metrekare üzerinde hayata geçirdiği proje. Atek Kule, 3 kat otopark ve fitness salonu yer alacak. 2012 yılının ilk aylarında başlayan Atek Tower inşaatı 2013 yılının son ayında tamamlanacak.Atek Kule – İzmir – Atek Yapı

Atek KuleAtek Kule projesi nerede konumlandırıldı?


Atek Kule 25 kat halinde yükselecek, projede 1 ve 8 kat arası home ofis, 8. kattan sonrası ise ofis olarak tasarlandı. Proje; Karşıyaka'ya, Atatürk Stadyumu'na, Bornova'ya ve Adliye'ye binasına yakın konumda inşa edilecek.


İzmir Atekkule'de yer alan dairelerin alanları 50 metrekare ile 300 metrekare arasında tasarlandı. 


Atek Kule’de dört kattan sonra tüm ofisler deniz manzaralı. Yetkililer, "Özel servis elemanları ve özel aktiviteler ile farklı bir anlayış getireceğiz" dedilerAtek Kule’yi inşa eden Atek Yapı ne zaman kuruldu?


Folkart, Kavuklar ve Megapol İnşaat'tan sonra 2010 yılında kurulan Atek Yapı da yeni kent merkezinde yatırım kararı aldı. 2011 yılının kendileri için hızlı geçtiğini ve birçok projeyi İzmir'e kazandıracaklarını belirten Atek Yapı yetkilileri, Bayraklı'da kurulacak olan "Atek Tower" için 50 milyon TL'lik yatırım yapacaklarını belirttiler. Atek Yapı, Atek Kule’den önce hangi projelere imza attı?


Yeni Asır Gazetesi’nin 25 Aralık 2011 tarihli haberine göre; Buca'da 9 ay gibi kısa bir sürede 172 daireyi tamamlayarak gelen istek üzerine Başbakanlık Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'ne satan Atek Yapı, Bayraklı'daki yeni kent merkezinde yapılacak olan Atek Tower ile projelerini büyütüyor. Firma Karşıyaka'da açık kapalı yüzme havuzlu lüks site de yapacak. İki yatırımın 50 milyon TL'nin üzerinde olduğunu altını çizen Atek Yapı yetkilileri, 2 yıl içinde sayılı gayrimenkul geliştirme şirketi olmayı hedeflediklerini, 2014 yılı sonuna kadar da 60 milyon TL'lik iki süpriz yatırımı İzmir'e kazandıracaklarını açıkladılar.


Buca'da yaptığı 172 daireyi söz verdiği tarihten çok önce bitiren Atek Yapı, daireleri Başbakanlık Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'ne satarak gayrimenkul sektöründe adından söz ettirmeye başladı. Atek Kule – İzmir – Atek Yapı


Atek Kule’de neler var?


Kavuklar'ın Chevrolet ve Opel bayilerinin bulunduğu otomotiv plazasının hemen yanındaki araziyi satın alan Atek Yapı, Atek Tower adıyla 25 katlı lüks ofis ve home ofisler için start verdi. 


Projelerin hazırlandığını ve kısa süre sonra inşaata başlayacaklarını belirten Atek Yapı yetkilileri "İlk dört kattan sonra ofislerimizin tamamı deniz manzaralı olacak. Özel aktivitasyonları, özel servis elemanları ile sıra dışı bir tower anlaşıyı getireceğiz" dediler.


2011 yılının kendileri için hızlı geçtiğini ve birçok projeyi İzmir'e kazandırmak için heyecanlandıklarını belirten Atek Yapı yetkilileri "2012 yılının ilk aylarında başlayacağımız Atek Tower inşaatı 2013 yılının son ayında tamamlanacak. Bu proje ile birlikte aynı anda Karşıyaka'da lüks site içinde açık ve kapalı havuzlu çocuk oyun alanları ve spor aktivite merkezleri bulunan 165 daire için start vereceğiz. Çok özel ve elit olacak proje için yoğun talep olacağını tahmin ediyoruz. Önümüzdeki aylarda lüks konut projesini açıklayacağız" dediler.Atek Kule iletişim bilgileri nelerdir?


Adres: Akçay Cd No:235, Gaziemir, İzmir

Tel: 0232 251 1850

E-Mail: info@atekyapi.com.tr

Web: www.atekyapi.com.tr