Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Atek Yapı - İzmir

İzmir’de Atek Kule ve Yücesoy Mühendislik ortaklığı ile Evia Konutları projesini hayata geçiren firmadır.Atek Yapı - İzmir

Atek KuleAtek Yapı ne zaman kuruldu?


Atek Yapı 2010 yılında kuruldu ve 2011 yılında İzmir’in yeni kent merkezi Bayraklı’da yatırım kararı aldı. 

Buca'da yaptığı 172 daireyi söz verdiği tarihten çok önce bitiren Atek Yapı, daireleri Başbakanlık Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'ne satarak gayrimenkul sektöründe adından söz ettirmeye başladı. Kavuklar'ın Chevrolet ve Opel bayilerinin bulunduğu otomotiv plazasının hemen yanındaki araziyi satın alan Atek Yapı, Atek Tower adıyla 25 katlı lüks ofis ve home ofisler için start verdi.Atek Yapı’nın Atek Tower projesi kaç TL’lik yatırım?


2011 yılının kendileri için hızlı geçtiğini ve birçok projeyi İzmir'e kazandıracaklarını belirten Atek Yapı yetkilileri, Bayraklı'da kurulacak olan "Atek Tower" için 50 milyon TL'lik yatırım yapacaklarını belirttiler. Atek Yapı daha önce hangi projeleri gerçekleştirdi?


Yeni Asır Gazetesi’nin 25 Aralık 2011 tarihli ve Fatih Şendil imzalı haberine göre; Buca'da 9 ay gibi kısa bir sürede 172 daireyi tamamlayarak gelen istek üzerine Başbakanlık Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'ne satan Atek Yapı, Bayraklı'daki yeni kent merkezinde yapılacak olan Atek Tower ile projelerini büyütüyor. Firma Karşıyaka'da açık kapalı yüzme havuzlu lüks site de yapacak. İki yatırımın 50 milyon TL'nin üzerinde olduğunu altını çizen Atek Yapı yetkilileri, 2 yıl içinde sayılı gayrimenkul geliştirme şirketi olmayı hedeflediklerini, 2014 yılı sonuna kadar da 60 milyon TL'lik iki süpriz yatırımı İzmir'e kazandıracaklarını açıkladılar.


Projelerin hazırlandığını ve kısa süre sonra inşaata başlayacaklarını belirten Atek Yapı yetkilileri "İlk dört kattan sonra ofislerimizin tamamı deniz manzaralı olacak. Özel aktivitasyonları, özel servis elemanları ile sıra dışı bir tower anlaşıyı getireceğiz" dediler.


2011 yılının kendileri için hızlı geçtiğini ve birçok projeyi İzmir'e kazandırmak için heyecanlandıklarını belirten Atek Yapı yetkilileri "2012 yılının ilk aylarında başlayacağımız Atek Tower inşaatı 2013 yılının son ayında tamamlanacak. Bu proje ile birlikte aynı anda Karşıyaka'da lüks site içinde açık ve kapalı havuzlu çocuk oyun alanları ve spor aktivite merkezleri bulunan 165 daire için start vereceğiz. Çok özel ve elit olacak proje için yoğun talep olacağını tahmin ediyoruz. Önümüzdeki aylarda lüks konut projesini açıklayacağız" dediler.Atek Yapı’nın gelecek projesi nedir?


2013 yılında tamamlanacak olan Atek Tower ve Karşıyaka'daki 165 konut projelerinden sonra Güzelbahçe'de 42 lüks villa projesinin de başlayacağını ifade eden yetkililer, bu proje ile birlikte yine Bayraklı'da bir başka projeyi daha hayata geçireceklerini açıkladı. Yetkililer, "İzmir'in gayimenkul potansiyeli oldukça yüksek. 2012 yılının ilk aylarından itibaren inşaat sektörünün hızla ilerleyeceğine inanıyoruz. Özellikle Türkiye'nin emin adımlarla ilerlediği şu günlerde, dünya ekonomisindeki belirsizlikler en iyi yatırım aracı olan gayrimenkule ilgiyi artırıyor. İzmir'e bu alanda daha çok küresel oyuncu gelmesi ile birlikte kent ekonomisinin de şaha kalkacağını tahmin ediyoruz" diye konuştular.Atek Yapı’nın ortak olduğu Evia projesinin detayları nelerdir?


Yücesoy Mühendislik ve Atek yapı ortaklığıyla İzmir Karşıyaka'da hayata geçirilen Evia Konutları'nda fiyatlar 320 bin TL'den başlıyor. 


Taraf Gazetesi’nin 15 Ekim 2013 tarihli haberine göre; altı blokta 150 daireden oluşan projede büyüklükleri 140 ila 305 metrekare arasında değişen 3+1,4+1, 3+1 dubleks ve 4+1 dubleks daire seçenekleri mevcut. Projenin ilk etabı Ekim 2013'te, ikinci etabı Haziran 2014'te, üçüncü etabı da Ekim 2014'te teslim edilecek. Atek Yapı’nın Atek Kule projesinin özellikleri nelerdir? 


İzmir Bayraklı'da 22 bin metrekare alan üzerinde hayata geçirilecek olan Atek Kule Atek Yapı imzası taşıyor. Projede  3 kat otopark ve fitness salonu yer alacak.


Atek Kule 26 kat halinde yükselecek, projede 1 ve 8 kat arası home ofis, 8. kattan sonrası ise ofis olarak tasarlandı. Proje; Karşıyaka'ya, Atatürk Stadyumu'na, Bornova'ya ve Adliye'ye binasına yakın konumda inşa edilecek.


İzmir Atekkule'de yer alan dairelerin alanları 50 metrekare ile 300 metrekare arasında tasarlandı. Atek Yapı iletişim bilgileri nelerdir? 


Adres: Akçay Cd No:235, Gaziemir, İzmir

Tel: 0232 251 1850

E-Mail: info@atekyapi.com.tr

Web: www.atekyapi.com.tr