Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Atilla Aytaç kimdir?

2014 yerel seçimlerinin ardından Adalar Belediye Başkanı seçilen Atilla Aytaç kimdir? Atilla Aytaç bugüne kadar hangi işlere imza attı?


1991 yılından beri Büyükada'da yaşayan Atilla Aytaç, 1958 yılında Maçka'da doğdu. İlkokulu Mevlanakapı, ortaokul ve liseyi Şehremini Lisesi'nde okudu.


Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1981 yılında mezun oldu. 2002 – 2006 yılları arasında CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Atilla Aytaç, otuz yıldır tekstil sektöründe, Genel Müdür, Genel Koordinatör olarak görev yaptı.


İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Ticaret Odası, Karadenizliler Derneği, Maçkalılar Derneği, Büyükada Su Sporları Derneği üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.


Atilla Aytaç'ın mesajı;


2014 yerel seçimlerinin ardından göreve gelişimizin ikinci yılını tamamlamak üzereyiz. Yerel seçimlerle birlikte, sizlere söz verdiğimiz üzere Adaların ve Adalar halkının sorunlarını çözmek amacıyla ekibimizle birlikte göreve başladık. Seçim bildirgemizde de belirttiğimiz üzere bizim en öncelikli projemiz, Adaların doğasını, tarihini, adalılık kültürünü ve insanını koruma projesidir. Bu amaçla yola çıktık ve hizmet üretmeye başladık.


Mazbatamızı almamızın ardından siyasi kimliğimizi de unutmadan herkese eşit; din, dil, ırk ayrımı yapmadan tüm Adalılarımıza hizmet verdik. Belediye gelirlerimizin personel maaşını üçte ikisini dahi karşılayamadığı ortamda temel hizmetlerimizi sunmaya çalıştık. Bu süreçte kamu hizmetinin bir bütün olduğunu bilerek çatışmacı bir yaklaşım yerine uzlaşmacı bir yaklaşım içinde bulunduk. Geçmişten günümüze kadar değişim geçiren kentlerin, fiziksel yapısını o bölgede yaşayan insanların ekonomik, sosyal, kültürel özellikleri ve birbirleriyle olan etkilişimlerinin

oluşturduğu bilinen bir gerçektir.


Bizler de bu gerçeklikle, Adalarımızda yaşayan herkesin eşit olanaklara sahip olması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu anlayış çerçevesinde öncelikle Adalarımızın yıllardır içinde boğuştuğu temel sorunların çözümleri için harekete geçtik. More’un ada ütopyasını gerçekleştiremesek de en azından ‘adalı’ olmanın ruhunu kaybetmemek üzere çalıştığımızı belirtmek isterim. Ütopyalarının, idallerinin peşinden koşan insanların bir gün mutlaka kazanacağını, İngiltere Kralı tarafından idam edilen More’un ütopyasının bir gün tüm insanlığın amacı haline geleceğine olan inancımı sürdürerek, bizleri destekleyen ve desteklemeye devam edecek olan bütün Adalı hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum.


Son olarak belediye hizmetlerinin gerçekleştirilmesinde büyük özverilerde bulunan belediye çalışanlarına, meclis üyelerine ve başkan yardımcılarına teşekkürü bir borç bilirim.


Atilla AYTAÇ

Belediye Başkanı