Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Aydın Yapı

Faruk Aydın ve Harun Aydın kardeşler tarafından 1972 yılında kuruldu. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanlığını Faruk Aydın yapmaktadır.Aydın Yapı ne tür projeler geliştirdi?


Aydın Yapı; 1972 yılında Faruk ve Harun Aydın kardeşler tarafından kuruldu. Konut projesi üreten firma, son deprem yönetmeliğine uygun birçok projeyi hayata geçirdi. 


Aydın Yapı’nın tamamlamış olduğu projeleri arasında Yeşil Koru Evleri, Aksaray Aydın İş Merkezi 1, Çamlıca Aydın İş Merkezi, Çamlıca Aydın Evler Sitesi, Acıbadem Manolya Sitesi, Koşuyolu Örnek Sitesi yer aldı. Firma ayrıca, Bakırköy, Esenyurt, Kozyatağı, Çemberlitaş, Cağaloğlu’nda da konut projelerini hayata geçirdi.


Aydın Yapı son olarak Sancaktepe’de Yeşil Koru Evleri’ni inşa etmeye başladı. Aydın Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın’dır.


Aydın Yapı Yönetim Kurulu Başkanı gelecek projeleri ile ilgili neler söyledi?


Aydın Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, gelecek projeleri hakkında şu açıklamalarda bulundu:

Ümraniye’ye bağlı Yenidoğan bölgesinde gerçekleştirdiğimiz Yeşilkoru Evleri projesine oluşan yoğun ilgiden dolayı, bölgeyi merkez olarak seçme kararı aldık. Bölgenin üçüncü  Boğaz köprüsünün başlangıç noktasında olması ve kentsel dönüşüm bölgesinde olması Yenidoğan’a gelmemizde etkin oldu. Bizden son Genellikle araziyi kendi kaynaklarımızla satın alarak projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Bugünlerde Yenidoğan’da birkaç yeni arazi üzerinde araştırmalarımız devam ediyor.Aydın Yapı


Yeşil Koru Evleri’nin özellikleri nedir?


İstanbul Sancaktepe’de inşa edildi. 3 blok şeklinde tasarlanan projede toplam 60 daireye yer verildi. Projede yer alan tüm daireler 3+1 olarak inşa edildi. 


Çekmeköy'e 5 kilometre, Boğaz Köprüsü'ne 18 kilometre, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 15 kilometre uzaklıkta bulunan Yeşil Koru Evleri, 7 bin 100 metrekare alan üzerinde konumlandırıldı. 


Projenin ortak alanları arasında  özel otopark, basketbol sahası, fitness salonu, yüzme havuzu gibi sosyal olanaklar yer aldı. 


Brüt 135 metrekare büyüklüklere sahip olan 3+1 daireler, 2013 Nisan ayında 250 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Banka kredisine uygun olan projede en yüksek fiyat ise 340 bin TL olarak açıklandı. 


Telefon: 0 216 430 85 85

Web Adresi: www.aydinyapigrubu.com


Yeşil Koru Evleri’nde bulunan dairelerin özellikleri nedir?


Brüt 141 metrekare olan 3+1 dairelerdir. Salon, mutfak ve ebeveyn yatak odası ana cephede konumlandırılmıştır. Ebeveyn yatak odalarında özel banyo ve dolap odası bulunur. Her bir blok 8 katlıdır ve 32 daire yer alır. 


Yeşil Koru Evleri’nde ne tür güvenlik önlemleri vardır?


Güvenlik duvarları ile çevrili olan site 7/24 kamera sistemi ile takip edilmektedir. Özel güvenlik görevlileri vardır. Son deprem yönetmeliğine uygun bir şekilde inşa edilmiştir.


Yeşil Koru Evleri’nin inşa edilmesinde hangi markalar kullanıldı?


Nuh Beton markasının kullanıldığı Yeşil Koru Evleri’nin izolasyonu ise Fransız Weber Markem markası ürünleri ile yapıldı. Islak zeminlerde ise E.C.A  vitrifiye ve seramikleri kullanıldı.


Aydın Yapı iletişim bilgileri nedir?


Adres:  Barbaros Bulvarı Cad. Meydan Yolu Sok. No: 27 Sancaktepe İstanbul

Telefon Numarası: +90 216 430 85 85

Faks Numarası: +90 216 484 19 14

E-Posta: bilgi@aydinyapigrubu.comÖnerilen Bağlantılar : TOKİ Aksaray kura