Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Aydoğan Selimoğlu

Selimoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Şuan Fikirtepe’de kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmektedir.Aydoğan Selimoğlu


Aydoğan Selimoğlu, firmalarını nasıl tanıttı?


Selimoğlu Group, 3.kuşak tarafından yönetilmektedir. Yaklaşık 50 yıldır inşaat sektörü içindeyiz. Nazım Selimoğlu tarafından kuruldu. Ali Rıza Selimoğlu ve kardeşleri tarafından devam etti. Eski kuşak yeni kuşak farkı oluyor. Eski yapılan binaların temel özellikleri arasında müfredit temel vardı. Daha sonra mütebali temele döndü fakat 1998 yılından sonra radye temel olayına geçtik.


Aydoğan Selimoğlu, İstanbul’da hangi bölgeyi daha çok seviyor?


İş anlamında Avrupa Yakası önde olsa da Anadolu Yakasında yaşamayı sevdiğini dile getiren Aydoğan Selimoğlu, Anadolu Yakası’nın müşterisi akıllı, Avrupa Yakası’ndaki kitleyle hareket ediyor. 


Aydoğan Selimoğlu

Çengelköy Park EvleriSelimoğlu Group hangi projeleri hayata geçirdi?


Atasel Konutları toplam 8 etap, Lavella Konutları toplam 14 etap, Suadiye Residence 2 etap, Kozyatağı Residence 3 etap, Feneryolu Residence, Şaşkınbakkal Residence, Göztepe Residence, Çeşme Ilıca Villaları, Acıbadem Selimoğlu Konutları, Çeşme Mamurbaba Villaları 3 etap. Çamlıca Konakları, Marina Palace, Erenköy Residence, Suare Residence, Mamur Baba Villaları, Şaşkınbakkal Nurettin Ali Berkol Çıkmazı, Feneryolu Residence 1, Fikirtepe 4 etap, Fikirtepe Ticari, Çengelköy Park Evleri, Kartal projesi, Çeşme Dalyan Villaları, Çeşme Ilıca Villaları, Çeşme Gizli Vadi Villaları, Çeşme Konakları 2 etap.


Aydoğan Selimoğlu


Selimoğlu Fikirtepe Kentsel Dönüşüm projesinin özellikleri nedir?


70 bin metrekarelik bir alan üzerinde konumlandırıldı. 12 katlı bloklar şeklinde tasarlandı. Projede yer alan daireler 3+1 olarak inşa edildi. Konut dışında ticari birimlere de yer verildi. Yaklaşık olarak 4 bin konut proje kapsamında yapıldı. Göztepe Hastanesi’nin arka tarafında bulunan arazi üzerinde konumlandırıldı. 


Selimoğlu Gayrimenkul Danışmanı Göksel Kocabey, Fikirtepe projesi hakkında şunları söyledi:


Bölgedeki kentsel dönüşüm alanında 80 metre yüksekliğe kadar bina yapımına izin veriliyor. Bu yüksekliğe yapılan itirazla şerefiyenin 110 metreye çıkarılmasını bekliyoruz. Böylelikle yeşil alana daha çok sahip olacağız. Yüksekliğin 80 metre olmasıyla yeşil alanlarda kısıtlamaya gidilmesi gerekiyor ve böyle olsun istemiyoruz.


Aydoğan Selimoğlu, Fikirtepe bölgesi hakkında neler düşünüyor?


Fikirtepe’nin geleceğini çok iyi görüyorum. Lokasyon ve mevki olarak çok iyi konumda. Satışlarda da bunun etkisi bariz şekilde büyük etkisi olacaktır. İstanbul Anadolu yakasında favori bir yerdir ve diğer tüm ilçe ve bölgelerden daha hızlı bir satış olacaktır.