Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ayla Dumankaya Pirinççi kimdir?

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ayla Dumankaya Pirinççi, Dumankaya Toyota ve Dumankaya Sigorta’da görev aldıktan sonra 31 Mayıs 2013 itibariyle Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Haziran 2013’te Dumankaya Horizon projesinin lansmanında basının karşısına yeni ünvanıyla çıktı.


Ayla Dumankaya Pirinççi kimdir?

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ayla Dumankaya PirinççiAyla Dumankaya ne zaman nerede doğdu?1976 İstanbul Kartal doğumlu olan Ayla Dumankaya Pirinççi, lisans eğitimini Troy State University Management bölümünde tamamlamıştır. Ayla Dumankaya Pirinççi kariyerine ne zaman nerede başladı?2000 yılı itibariyle mezuniyetinin hemen ardından Dumankaya Toyota ve Dumankaya Sigorta’da farklı görevler üstlenmiş olan Ayla Dumankaya Pirinççi, halen Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.  Evli ve 2 çocuk annesi Ayla Dumankaya Pirinççi, İngilizce bilmektedir.Ayla Dumankaya Pirinççi’nin Dumankaya İnşaat’taki görevi ne zaman, nasıl açıklandı? 31 Mayıs 2013 tarihinde şirketten yapılan açıklama şöyleydi; 


Dumankaya Grubu Yeni Yapılanmaya Gitti


Dumankaya İnşaat, kurucuları İbrahim Dumankaya ve Halit Dumankaya yeni ve farklı projelere odaklanmak stratejisi ile birlikte, 50 yıldan fazla süren birlikteliklerini, sektöre örnek olacak bir profesyonel yaklaşım ve anlaşma ile noktalayarak, ticari faaliyetlerine ayrı devam etme kararı aldılar.


Başta inşaat sektörü olmak üzere, otomotiv, sigorta gibi pek çok alanda hizmet veren Dumankaya grubunun kurucuları, İbrahim Dumankaya ve Halit Dumankaya, gruba ait şirketlerdeki hisselerin paylaşımının ardından,  iki aile ayrı yönetim yapıları altında,  ticari faaliyetlerini sürdürecek.


Yeni yapılanmaya göre İbrahim Dumankaya, 'DKY İnşaat, DKY Otomotiv, DKY Sigorta, Dumankaya Yapı Malzemeleri şirketleri ile faaliyetlerine devam edecek.


Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Uğur Dumankaya’ya devreden Halit Dumankaya, şirketin Onursal Başkanı oldu. Dumankaya İnşaat, Dumankaya Otomotiv, Dumankaya Sigorta, Dumankaya Pusula, Uniplast ve Dumankaya Rent a Car’ ın yeni Yönetim Kurulu ise şu şekilde oluştu: Halit Dumankaya (Onursal Başkan), Uğur Dumankaya (Yönetim Kurulu Başkanı), Barış Dumankaya (Yönetim Kurulu Başkan Vekili), Ayla Dumankaya, Semih S. Dumankaya (Yönetim Kurulu Üyesi).Ayla Dumankaya Pirinççi, kardeşleriyle hangi şirketi kurdu?Emlakkulisi.com’un 25 Ağustos 2013 tarihli haberine göre; Dumankaya Kentsel Dönüşüm Proje Geliştirme Anonim Şirketi, Uğur Dumankaya, Barış Değer Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi, Halit Dumankaya ve Semih Serhat Dumankaya tarafından Dumankaya İş Merkezi'nde kuruldu.


Dumankaya Kentsel Dönüşüm Proje Geliştirme Anonim Şirketi, Uğur Dumankaya, Barış Değer Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi, Halit Dumankaya, Semih Serhat Dumankaya tarafından 1 milyon TL'lik sermaye ile 26 Ağustos'ta kuruldu. 


Dumankaya Kentsel Dönüşüm Proje Geliştirme Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Barış Değer Dumankaya, Yönetim Kurulu Üyeleri ise Ayla Dumankaya Pirinççi, Halit Dumankaya, Semih Serhat Dumankaya olarak belirlendi. 


Dumankaya Kentsel Dönüşüm Proje Geliştirme Anonim Şirketi iş konusu; her türlü kentsel dönüşüm gayrimenkul yatırım projeleri hazırlanması uygulanması ve anasözleşmesinde yazılı olan diğer işler.


Dumankaya Kentsel Dönüşüm Proje Geliştirme Anonim Şirketi adres: Pendik, Ankara Yolu Pendik Kavşağı, Dumankaya İş Merkezi Kat:4.Ayla Dumankaya Pirinççi hangi haberlere konu oldu?Dumankaya’dan Kartal Sahile 200 Milyonluk Proje (Yapi.com.tr, 18 Haziran 2013)


Dumankaya İnşaat, Kartal sahilde “Dumankaya Horizon” projesini hayata geçiriyor. 178 bağımsız birimden oluşan projenin yatırım değeri 200 milyon TL. Yatay mimarisi ve deniz manzarası ile öne çıkan Dumankay Horizon mimar Adnan Kazmaoğlu imzası ile yükseliyor.


Dumankaya İnşaat’ın Kartal’da konumlanan projesi Dumankaya Horizon’da 109 konut, 35 ticari birim ve 34 ofis yer alıyor. Sahil yolunda, denize sıfır bir lokasyonda yer alan projenin Temmuz 2015’te tamamlanması hedefleniyor. Proje, arsa sahibi olan Körfez Gayrimenkul Yatırım ile hâsılat paylaşımı modeliyle hayata geçiriliyor.


Projede 74–87 metrekare arasında 1+1, 129–204 metrekare arasında 2+1, 160–183 metrekare arasında 2+1 dubleks, 206–219 metrekare arasında 3+1 ve 286–299 metrekare arasında 4+1 daire seçenekleri yer alıyor. Dumankaya Horizon’da yaşamın bedeli ise 411 bin TL ile 2 milyon 505 bin TL arasında değişiyor. Ticari birimlerin fiyatları ise 650 bin TL’den başlayıp, 3 milyon 500 bin TL’ye kadar yükseliyor.  Proje, Kartal vapur ve deniz otobüsüne 5 dakika, Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise 10 dakika uzaklıkta konumlanıyor. Ayrıca, projenin bulunduğu bölge içinde dünyanın en büyük Adliye Sarayı, Türkan Saylan Kültür Merkezi, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Titanic Business Hotel Divan Otel Asia, The Green Park Hotel gibi önemli tesisler bulunuyor.


LANSMANA BİRLİKTE ÇIKTILAR


Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, Dumankaya Horizon projesinin lansmanına kardeşleri  Ayla Dumankaya Pirinçci ve Barış Değer Dumankaya ile birlikte çıktı.


"2 milyarlık stok var”


Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, geçtiğimiz günlerde uzun yıllardır birlikte çalıştıkları Ali Dumankaya ile yollarını ayırdıklarını ve yeni bir yapılanma sürecine girdiklerini söyledi. Dumankaya, yeni yapılanma sürecinde kardeşleri Barış Dumankaya (Dumankaya Yönetim Kurulu Başkan Vekili) ve Ayla Dumankaya Pirinççi (Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi) ile yola devam edeceklerini dile getirdi.  Şirketin geçen yılın ilk 5 ayına göre bu yıl yüzde 38 büyüdüğünü belirten Dumankaya, “Geçen yılın ilk beş ayında 140 milyon olan ciromuz bu yılın ilk beş ayında 210 milyona ulaştı. 540 milyonluk ciro hedefimizin yüzde 40’ına ulaştık. Yeni başlayacak projelerimizde elimizde 2 milyar TL’lik stok olacak”  diye konuştu. Dumankaya, Kartal projelerinde yüzde 10'luk satış gerçekleştirdiklerini söyledi. Büyük metrekareli konutlara zengin Arapların ilgi gösterdiğini belirten Dumankaya, ilerleyen dönemde Körfez Ülkelerine satış için prestijli fuarlara katılmayı planladıklarını ifade etti.Ayla Dumankaya Pirinççi ve Dumankaya İnşaat iletişim bilgileri nelerdir?Dumankaya İnşaat San. ve Tic. A.Ş


Adres: Ankara Yolu Pendik Kavşağı/Pendik/İstanbul


Tel: +90 (216) 585 46 00 ‎ 


Faks: +90 (216) 379 86 42


Çağrı Merkezi : 444 7 222

Web Adresi: www.dumankaya.com/


Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları, 3. Havalimanı