Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Azat Yeşil kimdir?

İzka İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Azat Yeşil kimdir? Azat Yeşil, bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Azat Yeşil kimdir? Azat Yeşil, İzka İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı. Yüksek Mimar unvanına sahip Azat Yeşil İzmir’de büyük konut projelerinde yer alıyor. 


Azat Yeşil sektör ve firma ile ilgili şu açıklamlarda bulunuyor: 

"Bugüne kadar yapımını üstlendiği projeleri üstün kalite ve hizmet anlayışı ile süresinde tamamlayan grup şirketlerimiz, ana şirketimiz İZKA’nın öncülüğünde, özellikle konut, prestij binaları, hastane ve AR-GE amaçlı teknolojik hizmet binaları  projelerinde  uzmanlaşmış olup, deneyimli teknik kadroları ile inşaat sektöründe  hizmet vermektedir.


Son üç yılda yaklaşık  6.000 adet konutu, sosyal donatısı ile birlikte kullanıcısına teslim eden grup şirketlerimiz, Emlak G.Y.O A.Ş’nin İzmir’deki en iddialı projesi olan Park Yaşam Mavişehir Projesi’nde yatırımcı ortaklar arasında yer almaktadır. Grubumuzun diğer gayrimenkul yatırımları arasında  İzmir  Tirecity, Yelken Park, Beyaz Nokta ve İZKA Çeşme Villaları Projeleri bulunmaktadır. Grubumuz yapım faaliyetlerindeki birikim ve deneyimlerini gayrimenkul satış-pazarlama noktasındaki başarısıyla birleştirerek yoluna devam etmektedir.


İnşaat taahhüt faaliyetleri arasında Sinpaş G.Y.O A.Ş’nin Bursa Modern Projesi anahtar teslimi olarak başarıyla tamamlanmış olup, bunun yanında Sinpaş G.Y.O A.Ş’nin İstanbul Aquacity 2010 Projesi’nin de anahtar teslimi yapımına  taahhüdümüz altında devam edilmektedir. Gerek bu projelerde gerekse Park Yaşam Mavişehir Projesi, yarattığı yaşam alanları ve sahip olduğu ayrıntılarla konut sektörüne yön vermekte, konut kavramının yeniden tanımlamaktadır.


Son dönemde Erzincan’da 200 yataklı Devlet Hastanesi ve TÜBİTAK UEKAE Gebze Hizmet Binası Projeleri İzka İnşaat tarafından tamamlanmıştır. TÜBİTAK UEKAE Gebze Hizmet Binası Projesi’nde en son teknoloji cihazlar ve sistemler kullanılmış olup, NATO standartlarında projenin yapımı gerçekleştirilmiştir. Ayrıca grubumuz İzmir Karşıyaka Opera Binası, İzmir Karşıyaka Metrosu, Gaziantep Islahiye Devlet Hastanesi, Karşıyaka Belediyesi Hizmet Binası, Ayasofya Türbeleri Restorasyonu ve Anıtkabir Sanat Galerisi Restorasyonu gibi özellikli yapıların inşasına imza atmıştır. Yapımı halen devam etmekte olan İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Araştırma Uygulama Hastanesi Araştırma Laboratuarları Binası kendi faaliyet alanı içinde Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun en büyük projeleri arasında yer almaktadır.


Güçlü Kalite Yönetim anlayışımızla gelişim sürekliliği kazandırmak İZKA ailesinin başarı odağıdır. Grubumuzun geleceğe yürüyüşünün temelinde,  bugüne kadar gerçekleştirdiklerinden elde etmiş olduğu tecrübelerle küresel inşaat pazarının müşteri ve işveren beklentilerini aşmak vardır."


İzka İnşaat

1995 yılında İnşaat sektöründe orta ve büyük ölçekli projelerin geliştirilmesi, ülkemize yeni inşaat teknolojilerinin getirilmesi ve teknolojideki son yenilikleri takip ederek inşaat sektörümüzün çağdaş düzeye ulaşmasına katkı sunmak amacıyla Ankara’da kurulmuş olan İzka İnşaat, kuruluşundan beri süregelen profesyonellik, yaratıcılık, dürüstlük ve pazarı geliştirme özellikleriyle istikrarlı bir büyüme göstererek inşaat dünyasında saygın bir yer edinmiştir.


Sektördeki gelişmeleri ve pazardaki yeni talepleri yakından takip eden firma yönetimi, güçlü idari ve mali birikimi ile sektörde öncü firmalardan biri olmayı sürdürmektedir. Büyük mühendislik projelerini hayata geçirmeye devam eden firmamız kurulduğundan itibaren Türkiye'nin her bölgesinde; öncü ve örnek nitelikte, kaliteli, yenilikçi birçok projeye imzasını atmıştır.


Üstlendiği taahhütleri zamanında ve beklenen kalite seviyelerinin üzerinde tamamlayarak sektöründe ciddi bir saygınlığa ulaşmış olan İzka İnşaat’ın bugünkü konumuna gelmesinde, personelinin deneyim ve profesyonelliği ile yönetim kadrosunun geliştirmiş olduğu strateji ve organizasyonel başarısı etkili olmuştur.


İzka ailesi tüm taahhüt ve yatırım projelerinde modern yönetim teknikleri kullanmayı,  piyasada kendini kanıtlamış, kalitesi belgelenmiş malzeme ve işçiliği tercih ederek projelerini zamanında tamamlamayı temel politikası olarak benimsemektedir.