Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Azra Akın nereden ev aldı?

2002 Dünya Güzeli ve kazandığını emlak sektörüne yatıran manken. Azra Akın, Kemerburgaz’da aldığı iki evi satarak Bebek’te yeni daire aldı. Peki Azra Akın kimdir?


 

Azra Akın nereden ev aldı?

Azra Akın


Azra Akın’ın son emlak yatırımı ne oldu? 


2002 yılında Dünya Güzeli olarak seçilen Azra Akın Kemerburgaz'da iki ev almıştı. Ünlü manken Kemerburgaz'dan aldığı iki evi elden çıkarıp Bebek'te yeni bir daire aldı.


Sabah Gazetesi’nin 25 Eylül 2013 tarihli haberine göre; Azra Akın, yıllardır çalışıp biriktirdiği parayla Kemerburgaz'da iki ev almıştı. Ünlü manken, Boğaz manzarasına karşı oturmak ve sahil boyunca rahat yürüş yapabilmek için aldığı iki evi elden çıkarıp Bebek'te yeni bir daire aldı. 


Azra Akın, Kemerburgaz Göktürk’teki evini daha önce kiraya vermişti… 


Habertürk Gazetesi’nin 16 Mart 2012 tarihli haberine göre; Azra Akın, Kıvanç Tatlıtuğ’la birlikteyken yaşadığı Göktürk’teki tripleks villasını kiraya verip şehir merkezine taşındı. Akın, kendisine eski sevgilisiyle yaşadıklarını hatırlatan villadan ayda 3 bin 500 lira kira alıyor


Güzel oyuncu, birlikte oldukları dönemde Tatlıtuğ’la yaşadığı ve birçok anılarının olduğu İstanbul Göktürk’teki süper lüks tripleks villasını kiraya verdi.


Bir site içinde yer alan göl manzaralı villasını kendisine Kıvanç Tatlıtuğ’u hatırlattığı için 3 bin 500 liraya kiraya veren Azra Akın, şehir merkezine taşındı. İlişkilerinin bitmesinden sonra bu konuda hiç konuşmayan Akın’ın arkadaşları güzel oyuncunun çok üzgün olduğunu söylüyor. 


Azra Akın bugünlerde yeni evinin dekorasyonuyla ilgileniyor.Azra Akın kimdir?Azra Akın, 8 Aralık 1981’de Hollanda Almelo’da dünyaya geldi. Manken, model ve oyuncu olan Akın, 2002 Türkiye güzeli seçilmiş ve ardından da 2002 Miss World'de Dünya Güzeli unvanını kazanmıştır.


Babası aslen Uşak'ın Karahallı ilçesinden bir zamanlar Eskişehirspor'da futbol oynamış Yıldız Teknik Üniversitesi'nden mezun ve şimdi tercümanlık yapan Nazım Akın, annesi ise Afyon'un Emirdağ ilçesinden Hollanda'da öğretmenlik yapan Ayda Akın'dır. Aile 1971 yılında Hollanda'ya yerleşmiştir. 


Akın'ın kendisinden iki yaş küçük Doruk adlı bir kız kardeşi vardır.


Azra Akın, Hollanda'da bale, resim ve müzik gibi sanat dallarında eğitim görmüştür.Azra Akın şöhret basamaklarını nasıl çıktı?


1998 yılında Elite Model yarışması Türkiye ayağında birincilik kazanmıştır. Daha sonra 2002 yılında Star TV'nin düzenlediği Türkiye güzellik yarışmasında birinci olmuştur. Bu yarışma sonucu Miss World yarışmasına katılmaya hak kazanmıştır. İlk olarak Nijerya'da düzenlenmesi planlanan yarışma, bu ülkede Amina Lawal adlı kadının evlenmeden çocuk sahibi olması ve bunun sonuncunda ölümle cezalandırılmasını protesto için birçok ülke tarafından boykot edilme tehlikesiyle karşılaşınca Londra'ya alınmıştır. Yarışma sonucunda Miss World unvanını 1932'de Keriman Halis'in ardından Türkiye'ye ikinci defa getiren kişi olmuştur. Bu unvan 1954'te bir Mısırlı güzele verilen dünya güzelliği ödülünden bu yana nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman olan bir ülkeye gitmemişti.


Manken - modellik yapmaya devam eden Azra Akın, aynı zamanda reklamlarda ve TV dizilerinde oyunculuk da yapmaktadır.


2004'te başrolü Tamer Karadağlı ile paylaştığı Yağmur Zamanı adlı dizide Eylül karakterini canlandırmıştır. 2009'da Sadri Alışık Tiyatrosu'nda Kemal Başar'ın yönetmenliğinde, 72. Koğuş adlı oyunda rol almıştır. Acun Medya tarafından Show TV'de düzenlenen Yok Böyle Dans yarışmasında yarışmacı olarak bulunmuştur. 2011 yılında Star TV'de yayınlanan Geniş Aile dizisinde rol almıştır. 


2012'de M.U.C.K. dizisinde müzik öğretmeni olan Elif Hoca karakterini canlandırmıştır.


Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları