Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bağdat Caddesi - Kadıköy

Namı 2.Abdülhamit dönemine dayanan Bağdat Caddesi, Kadıköy Belediyesi’ne bağlı olup, birbirinden ünlü markaların, restoranların yer aldığı alışveriş caddesidir. Ayrıca dünya alışveriş caddeleri listesinde 2012 yılında 4.sırada yer almıştır.Bağdat Caddesi


Bağdat Caddesi nerede?


İstanbul Anadolu Yakasındadır. Kadıköy Belediyesine bağlı olan Bostancı semtinde yer alan Bağdat Caddesi, kısacası “Cadde” olarak anılır.  Kızıltoprak'tan başlayarak; Maltepe Belediyesi sınırlarındaki Cevizli'ye kadar uzanan ünlü bir caddedir.


Bağdat Caddesi adını nasıl aldı?


Osmanlı Döneminde, İstanbul’un fethedilmesinden önce Bizans İmparatorluğu'nu Anadolu'ya bağlayan bir yol olarak; ticaret kervanları ve ordular tarafından kullanılırdı.


Irak'ın Bağdat'ı geri alabilmek için "Bağdat Seferi"  IV.Murat döneminde düzenlenir. Osmanlı’nın bu seferden, kazanarak dönmesi sonucunda kullandıkları yola Bağdat ismini verdiler.


Bağdat Caddesi nasıl zengin muhiti oldu?


Bağdat Caddesi’nin zengin kişiler tarafından anılmasının sebebi de 2.Abdülhamit döneminden gelen bir gelenektir. Padişahın sarayına yakın oturmak için burada köşk yaptıran dönemin zenginleri ve devlet memurları, Bağdat Caddesi’ndeki ilk evlerin temellerini atan kişiler olurlar.


Günümüzde ise cadde boyunca dünyaca ünlü markalarının mağazaları yer almakta ve kiraları ise oldukça pahalıdır.


Bağdat Caddesi’ne hangi konut projeleri üretildi?


1.Suadiye Konakları


2.Ethemefendi Konutları


3.Göztepe Residence


4.Dilman Towers Kuleleri


5.Regnum Sky Residence


6.Four Winds Residence


Hangi ünlüler Bağdat Caddesi’nde yaşıyor?


Bağdat Caddesi’nde ev sahibi olan birçok ünlü var. Bu ünlülerden bazıları şunlar: Çağla Kubat, Tülin Şahin, Özlem Yıldız, Sunay Akın, Bülent Ersoy, Neco, Harun Kolçak, Billur Kalkavan, Ekrem Bora, Perran Kutman ve Bülent Ortaçgil.


Bağdat Caddesi


Bağdat Caddesi dünya listesinde kaçıncı sırada yer alıyor?


Parisli bir danışmanlık şirketi tarafından 20121 yılında ‘Presence Mystery Shopping’ adı altında bir araştırma yapıldı. Bu araştırma sonucuna göre Bağdat Caddesi, dünya alışveriş caddeleri arasında 4.sırada yer aldı.


Şirket, dünyanın 30 ünlü caddesini hizmet anlayışı, temizlik, alışveriş dostu olması ve sunduğu çeşit gibi kategorilere göre sıralandı. Turistlerin gidip de tavsiye etmelerine göre puanlamanın yapıldığı araştırmada;  Singapur’daki Orchard Street 89 puanla birinci, Lüksemburg’daki Venue de la Liberte 85 puanla ikinci ve Amsterdam’daki Hooftstraat 83 puanla üçüncü, Bağdat Caddesi ise 83 puan almasına rağmen 4. sıraya yerleşti.Bağdat Caddesi

Bağdat Caddesi Vakko KöşküBağdat Caddesi’nde hangi mağazalar bulunuyor?


Giyim, mobilya, oto galeri, yeme-içme, eğlence mekanı gibi birçok hizmet sektörünün bulunduğu Bağdat Caddesi’nde bulunan bazı mağazalar şöyle: Beyaz Fırın, Cafe Crown, Cafe Ink, Zeynel Muhallebicisi, Happy Moon’s, Go Mongo, Midpoint, Mango, Vakko, Home Store, Hello Kitty World, Burberry, Louis Vuitton.


Bağdat Caddesi’nde bulunan ev fiyatları kaç TL’dir?


Bağdat Caddesi’nde bulunan ev ve dükkanlar, fiyatları ile dikkat çekiyor. Genellikle burada yer alan yapılar oldukça pahalı. Gerek kirası gerek satış fiyatı ile çok yüksek fiyatlara sahip olan evlerin kiraları ortalama 1.500 TL’den başlamakta olup 10 bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Satış fiyatları ise 350 bin TL ile 1 milyon TL’ye kadar ulaşmaktadır. Cadde üzerinde bulunan mağaza kiraları ise minimum 7 bin TL’den başlıyor.Bağdat Caddesi


Bağdat Caddesi’nde bulunan Proje Atölyesi kim tarafından açıldı?


Bağdat Caddesi’nde yer alan binalar için yenileme talepleri gelmesi sonucunda, Çukurova Gayrimenkul Proje Atölyesi açtı. www.emlakkulisi.com’un haberine göre; Çukurova Gayrimenkul İcra Kurulu Başkanı Cafer Kara, yeni projeleri için İstanbul’un merkezi lokasyonlarında arsa arayışına da devam ettiklerini söyledi. Cafer Kara, artık tüm Çukurova Gayrimenkul projelerini caddedeki Proje Atölyesi’nde geliştireceklerini ifade etti.


Bağdat Caddesi’nde butik proje üretmek için kurulan Proje Atölyesi’nin iletişim bilgileri şöyle:


www.cukurovam.com 0216 328 55 55


Bağdat Caddesi konut projelerinin özellikleri nedir?

Bağdat Caddesi


1.Ethemefendi Konutları


Ana Yapı projesi olan Ethemefendi Konutları 42 adet daire olarak tasarlandı. 7 ile 14 katlı 2 bloktan meydana gelen projede 2008 yılından beri yaşam devam ediyor. Erenköy’de bulunan Ethemefendi Konutları; 3+1, 4+1 ve 4+1 çatı dubleks daireler şeklinde inşa edildi. Daire büyüklükleri ise 3+1’ler için 145 metrekare, 4+1’ler için 190 metrekare ve 4+1 çatı dublekler için 250 metrekare olarak belirlendi.


Son kalan dairelerinde 2012 yılında satışa sunulduğu Ethemefendi Konutları’nın 2012 son güncel fiyatları; 1 milyon 200 bin TL ile 1 milyon 300 bin TL arasında farklılık gösterdi. Banka kredisinin uygun olduğu projenin ortak kullanım alanları arasında ise otopark, havuz ve fitness salonu bulundu.


İletişim bilgileri: 0216 464 86 00 www.anayapi.comBağdat Caddesi


2.Regnum Sky Towers


4.062 metrekare arsa üzerine inşa edildi. 22 kat 43 daireden meydana gelen Regnum Sky Towers sadece 4+1 daire tipinde tasarlandı.  Regnum Sky Residence’ın dış cephesinde fibrobeton kullanılmış olup, bina otomasyonu ile koordineli çalışan analog yangın sistemi de yapıldı.


Projenin dikkat çeken özellikleri arasında da kapalı ve açık yüzme havuzu, fitness salonu, çocuk oyun alanları, 2 adet sauna, masaj salonu, tenis kortu, toplantı salonu yer aldı. Ayrıca; kişiye özel tanımlamalı rezidans giriş sistemi, ev dışındayken ısı ve aydınlatma kontrol kumanda sistemi, tek merkezden de izlenebilen yangın ihbar ve söndürme sistemi, acil durum asansörü, deprem anında devreye giren acil elektrik kesicileri, jeneratör sistemi ile her eve bodrum katta bir depo ve 2 araçlık otopark hizmetleri yapıldı.


Caddebostan Hamam Sokakta, Bağdat Caddesi'ne 250 metre mesafede bulunan Regnum Sky Tower’da bulunan daire özellikleri de şu şekilde: Mutfak, banyo dolapları ve portmanto, Buzdolabı, Ankastre mikrodalga fırın, Ankastre bulaşık makinesi, Elektrikli ankastre ocak, Davlumbaz, Çöp Öğütmeli ve çift gözlü paslanmaz krom evye, Ebeveyn banyosunda jakuzi, Ortak banyoda hidro-masajlı duş sistemi, Hizmetli banyosu (kabinli duş).


İletişim bilgileri


Adres: Hamam Sokak No: 12 Caddebostan / İstanbul 


E-posta: skyresidence@regnum.com.tr


Web: skyresidence.regnum.com.tr