Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bahçelievler Efes Pilsen bira fabrikası ve arsası satılığa çıkarıldı!

Anadolu Efes Biracılık'a ait İstanbul Bahçelievler'de yer alan Efes Bira fabrikası ve arsası Investin ile CBRE tarafından satılığa çıkarıldı...


İstanbul Merter ve Bahçelievler arasında bulunan ana oluşum aksı Mehmet Akif Caddesi üzerinde yer alan Anadolu Efes Biracılık'a ait Efes Bira fabrikası ve arsası Investin ile CBRE tarafından satılığa çıkarıldı. 


120 bin 175 metrekare büyüklükteki arsa 2 parselden meydana geliyor. gayrimenkul peşin olarak satılacak. İmar sorunu bulunmayan gayrimenkulün 1/1000 ve 1/5000 planları onaylandı. Gayrimenkulün parseli içinde spor tesisleri de bulunuyor. Kira kontrat süresi dolan gayrimenkul boş olarak teslim edilecek.


Anadolu Efes mülkiyetinde olan 222/23 parsel bedelsiz olarak donatı alanı olarak kamuya terkedilebilir; bu durumda parselin yüzde 40'ı oranında (16 bin 800 metrekare) inşaat hakkı 222/24 parsele emsal transferi yapılabiliyor.


Riskli yapı şerhi ile satılacak gayrimenkul için geliştirilecek projede 6303 sayılı kanunda belirtilen istisnalardan faydalanabilecek. Gayrimenkul satışında KDV doğmayacak olup geliştirilecek projede de konutlar yüzde 1 KDV ile satılacak. 


1996 yılından beri Anadolu Efes tarafından üretim yapılan fabrikada üretim faaliyetleri 22 Nisan 2017 tarihinde durdurulmuştu. Fabrikada kurumun sürdürülebilirlik stratejisi, verimlilik hedefleri ekolojik, lojistik ve çevresel etkiler göz önüne alınarak Mayıs 2017'de durdurulan üretim, Adana,  Ankara ve İzmir'de bulunan diğer tesislere kaydırıldı.


Merter ve Bahçelievler arasında bulunan ana oluşum aksı Mehmet Akif Caddesi üzerinde yer alan gayrimenkul toplu taşıma araçlarına, metro ve metrobüs hatlarına yürüme mesafesinde.  Gayrimenkulün kuzeyinde Doğa Koleji, eski M1 Merter Meydan AVM, Ramada Hotel, Metro C&C ve Kale Outlet Center, güneyinde Ağaoğlu MY City Bahçelievler projesi, Memorial Hastanesi ve E-5 otoyolu bulunuyor. 


Bahçelievler Efes Pilsen bira fabrikası ve arsası satılığa çıkarıldı!


Bahçelievler Efes Bira fabrikası lokasyon bilgileri


Kale AVM-Metro AVM 0,70 kilometre

Marmara Forum AVM 1,8 kilometre 

Atatürk Havalimanı 7,00 kilometre 

15 Temmuz Şehitler Köprüsü 17,60 kilometre 

3. havalimanı 44,00 kilometre 

Zeytinburnu metro ve metrobüs istasyonları 1,00 kilometre 

Yıldız Teknik Üniversitesi 2,80 kilometre 

Taksim Meydanı 14,00 kilometre 

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü 25,00 kilometre 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü 56,00 kilometre 
Web: http://investin.com.tr/  

http://www.cbre.com.tr/

Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı