Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bahçeşehir – Başakşehir - İstanbul

İstanbul’un Avrupa yakasındaki ilçesi Başakşehir’in semtidir. Bahçeşehir, Dumankaya Athletic-O Towers, KİPTAŞ Vaditepe, Maximoon, Spradon Vadi ve 1stanbul gibi projelerin de hayata geçirildiği bölgedir.Bahçeşehir – Başakşehir - İstanbul

Bahçeşehir, Başakşehir, İstanbul


Bahçeşehir’in özellikleri nelerdir?


Bahçeşehir namı diyar Şehr-i Bahçe ya da Süper Kent, Küçükçekmece Gölü'nün kuzeybatısında yer alan TOKİ tarafından toplu konut projeleri çerçevesinde yapılaşmaya açıldığı son 15 yıl içinde planlı bir şekilde büyüyerek örnek bir uydu kent halini alan, kendi belediyesi olan ve toplu yapılaşması hızla devam eden bir İstanbul semtidir. Bahçeşehir sahip olduğu lüks konutlarıyla çok yüksek gelire sahip insanlara hitap etmektedir. Sahip olduğu çeşitli iş yerleri ve ofislerle de bir iş ve ticaret merkezi olma özelliği de taşımaktadır Bahçeşehir'de yapılan son konutlar TOKİ tarafından yapılmıştır.Bahçeşehir nerede?


Bahçeşehir toplu konut alanı, İstanbul şehir merkezinin 25 kilometre batısında yer almakta ve TEM Otoyolu ile İstanbul'un her semtine kesintisiz yollar ile bağlanmaktadır. Türkiye'yi Avrupa'ya bağlayan İstanbul - Edirne demiryolunun yaklaşık 3 kilometrelik kısmı bu alanın içinden geçmekte, Ispartakule tren istasyonu burada bulunmaktadır.


Bahçeşehir projesi 4.703.000 metrekarelik alan içerisinde, toplam 15.400 konutun oluşacağı bir uydu kent projesi olarak planlanmıştır. Bahçeşehir'de kişi başına 12 metrekare yeşil alan düşmekte ve ağaçlandırmanın devamlılığını sağlamak için de 40.000 metrekarelik bir alan fidanlık olarak kullanılmaktadır.


Yeşil alanların sulanmasına kaynak sağlamak amacı ile atık su arıtma tesisi kurulmuştur, tesisin ana amacı hem çevre kirliliğini önlemek hem de yeşil alanların sulanmasına yardımcı olmaktır.


Türkiye'nin ilk ve en büyük yapay göleti, 300.000 metrekarelik yeniden yapılanma alanı bu kompleks içinde yer almaktadır. 26.000 metrekarelik göletin yer aldığı komplekste, çeşitli restoranlar, özel kulüpler, bar, disko, çay bahçesi ve atlı spor gibi tesisler bulunmaktadır.


Bugüne kadar tamamlanmış ve faaliyete geçmiş 1 fen ve teknoloji lisesi, 4 özel ilk-orta öğretim, 2 resmi ilköğretim okulu, 1 resmi lise, 2 özel lise, 2 sağlık merkezi (resmi-özel), karakol, amfitiyatro, PTT santralı, kültür eğlence ve alışveriş merkezleri kullanıcıların hizmetindedir.


Türkiye'nin en önemli, dünyanın sayılı uydu kent projelerinden biri olan Bahçeşehir projesi, 1996 yılında Birleşmiş Milletler Habitat II Konferası çerçevesinde, "Kurumsal Uygulamalar ve Projeler" ödülüne, 1997 yılında da Kanada'da "Yeni Kentsel Yerleşim Anlayışı" ödülüne layık görülmüştür.


Yıllar                                  2000  2007


Bahçeşehir Nüfusu                287,569 388,392Bahçeşehir’de yerleşim ne zaman başladı?


Bahçeşehir'e ilk yerleşim 1994 yıllarında başlamış olup, o zamanki Emlak Bankası ve Mesa Nurol tarafından yapılmıştır. O zamanlar kendine özgü , dış kapısında bile güvenlik görevilisi bulunan ve camlarında "Bahçeşehir" isminin yazılı olduğu özel etiketleri bulunmayan arabaların durdurulup, misafir iseler, gidecekleri ev sahibinin önceden haber vermiş olduğu üzerine içeri alınır, etrafı yeşillik çayırlık tepelik olan tatlı şirin bir semt idi.


İlk kurulduğu yıllarda ortalama bir semt olarak düşünülen Bahçeşehir'in nüfusu 2000 yılı genel sayımlarında 250.000 olarak belirlenmiştir, semtteki yaşayanların İstanbula oranla çok yüksek sosyo-statüleri, göç almaya müsait olmayan yapısı olmasına rağmen, Bahçeşehir büyük bir nufüs artışı olmuş 2008 genel seçimlerinde kendisine bağlanan diğer uydu kent ve beldelerle 388.000 olarak belirlemiş nüfusu, Arnavutköy, Adalar, Ataşehir, Avcılar, Bakırköy, Bayrampaşa, Beyoğlu, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Çatalca, Çekmeköy, Eyüp, Güngören, Sarıyer, Sultanbeyli, Şile, Şişli, Zeytinburnu gibi birçok ilçeden büyük olmasına rağmen Başakşehir ilçesine bağlıdır. Semtte sosyo-iş gücü ve meslek katagorilerinden, haberci, oyuncu, şarkıcı, fabrikatör, genel müdür ile birçok ünlü kişi ve aile ikamet etmektedir. Bahçeşehir'de yapılan istatistikler sonucunda semtteki kişi başına Gayrisafii milli hasıla 33.512$la Türkiye ortalamasının 6 katıdır.Bahçeşehir Belediyesi ne zaman kuruldu, ne zaman Başakşehir’e bağlandı? 


Bahçeşehir Belediyesi 1999 yılında kurulmuş ve kuruluşundan kısa bir süre sonra da Avrupa Çevre Diploma (2001), Avrupa Şeref Bayrağı (2005) Ödülleriyle ödüllendirilmiş, uyguladığı belediyecilik anlayışıyla Türkiye'ye model bir belediye olmuştur. Türkiye'de ilk kez Aile Hekimliği uygulamasına, ilk kez kentteki bütün öğrenci çocuk ve gençleri belediye başkanının yetkisi ile donatarak "Çevre Müfettişi" olarak gönüllülüğünün sağlanması, Türkiye'nin ilk modern halk pazarını kurması bir kamu kurumunda ilk kez İSO 9001 Kalite Standartlarının uygulanması gibi birçok yeniliklere imza atmıştır. Modern halk pazarının ismi Pazartürk, bu proje ve uygulamaları nedeniyle Belediye Başkanı 2004 yerel seçiminde Türkiye'de rekor oyla (%74.2 ile) yeniden seçilmiştir.


Ama çıkarılan yasayla belediye statüsünü kaybetmiştir. Şu anda Başakşehir ilçesine bağlıdır. 29 Mart 2009 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde Ak Parti Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, %40’a yakın bir oyla seçilerek Başakşehir İlçe Belediyesi’nin Kurucu Belediye Başkanı oldu.


İstanbul’un yeni ilçelerinden Başakşehir; Altınşehir, Şahintepe, Kayabaşı, Güvercintepe, Başakşehir, Başak, Ziya Gökalp,  Bahçeşehir 1. Kısım, Bahçeşehir 2. Kısım Mahalleleri ve Şamlar Köyü’nden oluşmaktadır, (Kaynak: Wikipedi)Başakşehir Belediyesi’nin Bahçeşehir’deki projeleri nelerdir? Bahçeşehir Göleti: İstanbul’un ilk ve en büyük suni göleti olan ve 26.000 m2 lik bir alanı kaplayan Bahçeşehir Göleti, 300 bin metrekarelik Bahçeşehir Park rekreasyon alanı içinde yer alıyor. Bu alanda çeşitli restoranlar, oyun parkları,özel kulüpler,çay bahçesinin yanı sıra çeşitli gösteri ve konserlere ev sahipliği yapan İstanbul’un 2.büyük Arena Sahnesi yer almakta..


Bahçeşehir Arena: Yaz aylarında Bahçeşehir Arena’da, firmaların ürün ve hizmetlerini tanıtmaları amacıyla açtıkları stantların da renk ve çeşitlilik kattığı "Bahçeşehir’de Yaz Akşamları Şenliği" etkinliklerinde, konserlerden ip cambazına, sokak çalgıcılarından çeşitli animasyon gösterilerine kadar çeşitli eğlenceler yer alıyor. Bu programlarda başta gençler olmak üzere her yaştan insan eğlenme fırsatı buluyor.


Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi: Farklı mimarisi, teknik donanımı ve muhteşem sahnesi ile uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak nitelikte bir kültür kompleksi olan Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi, en gelişmiş ışıklandırma ve ses düzeniyle donatıldı. Merkezde sahne üzerinde orkestranın kullanabileceği 40 m2’lik bir orkestra çukuru da yer alıyor. Açık ve kapalı otoparkıyla Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi, dünya standartlarında bir kültür kompleksi.


• 1219 kişi kapasiteli amfi salon

• 560 m2 sahne

• Sahnede 10 m çapında döner platform

• 40 m2 sahne orkestra çukuru

• 3600 çekim yapan 2 hareketli kamera

• 100 kişilik simultane sistemi

• İşitme engelliler için LOOP sistemi

• 500 m2 fuaye

• Fuaye ve kulislerde 11 LCD ekran

• VIP dinlenme odası

• Sanatçılar için 4 adet bekleme odası

 

Adres: Arıkuşu Caddesi Gölet Mevki Bahçeşehir, Başakşehir/İstanbul

Telefon: 0212 669 15 90Bahçeşehir Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu: 6 dönüm alan üzerinde hizmet veren tiyatronun toplam inşaat alanı 1920 m2. Zemin kat 248 kişi, balkon ise 70 kişi oturma kapasitesine sahip. Birinci katta 3 adet idari büro, sinema-ışık-ses odası ve balkonun bulunduğu tesiste ayrıca sahne arkası kulisleri ve dekor deposu yer alıyor.Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi: Dünyaca ünlü Londra Filarmoni Orkestrasının verdiği unutulmaz muhteşem konserleBahçeşehir Kültür Merkezi’nin sahnesini büyük bir gururla sanatseverlere açtık.

1.219 kişilik kapasitesi, orkestra için asansörlü sahnesiyle İstanbul’un en büyük kültür- sanat mekânlarından biri. Bahçeşehir Kültür Merkezi, sempozyum, konferans ve panellere, ulusal ve uluslararası sahne gösterilerine kolaylıkla cevap verebilecek kapasite ve donanımda eşsiz bir merkez.Bahçeşehir Esenyurt Tem İlave Köprü Ve Bağlantı Yolları: Bahçeşehir’in artık çekilmez denilen trafik çilesi, Belediyemizin girişimleriyle sona eriyor. Şubat ayında gerçekleştirilecek ihale ile yapımına başlanacak olan köprü ve bağlantı yolları, Bahçeşehir’in, araç giriş-çıkışları düzenli hale geldi.


Başakşehir Belediyesi’nin girişimleriyle Bahçeşehir’e tek giriş ve çıkış noktası olan Bahçeşehir Anaköprüsü yanına yapılacak ek bir köprü, Esenyurt- Altınşehir istikameti altgeçidi, Bahçeşehir–Esenkent yolu başlangıcı alt geçişi ve bağlantı yolları yapılması ile giriş-çıkış trafiği rahatladı.


Böylece tek giriş ve çıkış halinde seyreden trafik iki giriş ve iki çıkış noktasına kavuşarak, Bahçeşehir ve Esenkent yolunda yaşanan trafik sıkıntısına son vermiş olacak. Akşam ve sabah trafiğinde yaşanan sıkıntılı durumu gidermiş ve Bahçeşehir’lilere rahat bir soluk aldırdı.Bahçeşehir’de hayata geçirilen markalı konut projeleri hangileridir?


Athletic-O Towers: İstanbul Bahçeşehir'de yükselen Modern Vadi projesinin üçüncü etabı Athletic-O Towers'ta ön satışlar başladı. Dumankaya İnşaat tarafından yükselen Athletic-O Towers Bahçeşehir projesi 2 kule olarak inşa ediliyor.Bahçeşehir – Başakşehir - İstanbul
Athletic-O TowersAthletic-O Towers Bahçeşehir projesinde kuleler 28 ve 32 katlı olarak yükseliyor. Toplam 630 adet dairenin yer aldığı Athletic-O Towers Bahçeşehir projesinde stüdyo, 1 oda 1 salon ve 2 oda 1 salon daire seçenekleri sunuluyor.


Athletic-O Towers Bahçeşehir projesinde ön satışa özel avantajlardan faydalanmak için son 15 gün kaldı. Dumankaya Athletic-O Towers Bahçeşehir projesinde stüdyo daireler 131 bin liraya değil, kampanyalı olarak 99 bin 750 liraya satılıyor. 


Athletic-O Towers Bahçeşehir satış ofisi ile 0212 672 88 98 telefon numarasını arayarak iletişime geçebilirsiniz. Banka kredili ödemelerin yapıldığı Athletic-O Towers Bahçeşehir teslim tarihi Kasım 2016 yılı olarak belirtiliyor.


Athletic-O Towers Bahçeşehir projesi içerisinde kapalı otopark, tenis kortu, voleybol sahası, basketbol sahası, yüzme havuzu, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, spor alanları gibi sosyal donatılar yer alıyor.

Athletic-O Towers Bahçeşehir adres : Sanayi Mah., Hoşdere-Bahçeşehir Yolu No:22, Esenyurt/Istanbul - Europe


Tel  : 0212 672 88 98

Web: www.dumankaya.comKİPTAŞ Vaditepe: Vaditepe Evleri projesi İstanbul Avrupa yakasında Bahçeşehir'de KİPTAŞ tarafından hayata geçiriliyor. Konut ve ticari alanların yer alacağı Vaditepe Bahçeşehir telefon numarası ve fiyat bilgileri haberimizin devamında yer alıyor.


Vaditepe Bahçeşehir projesinde 4 bin konut inşa ediliyor. KİPTAŞ Vaditepe Bahçeşehir projesinde 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon, 4 oda 1 salon, 5 oda 1 salon ve 5 oda 2 salon konut alternatifleri sunuluyor.Bahçeşehir – Başakşehir - İstanbul

Vaditepe BahçeşehirVaditepe Bahçeşehir Evleri projesi içerisinde kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi, sauna, buhar odası, Türk hamamı, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, açık spor alanları, dinlenme alanları gibi sosyal donatılar yer alıyor.

Vaditepe Bahçeşehir telefon numarası 0212 414 98 98'i arayarak, Vaditepe Bahçeşehir hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Vaditepe Bahçeşehir projesinde dairelerin 24 ay sonra teslim edilmesi hedefleniyor.


Vaditepe Bahçeşehir projesinde ödemeler yüzde 20 ile yüzde 50 arasında ödenen peşinat miktarına bağlı olarak, firma bünyesinde 12 ay ile 48 ay arasında vade farksız olarak yapılıyor. Vaditepe Bahçeşehir'de yüzde 10 peşinat sonrasında 12 ay taksit ertelemesi yapılıyor.


Vaditepe Bahçeşehir satış listesi!


2+1 daireler 250 bin 400 TL ile 394 bin 900 TL, 

3+1 daireler 325 bin 100 TL ile 567 bin 600 TL, 

4+1 daireler 396 bin 700 TL ile 630 bin 700 TL, 

5+1 daireler 691 bin 200 TL ile 841 bin 700 TL, 

5+2 daireler 966 bin 700 TL ile 1 milyon 71 bin 500 TL


Telefon :  0212 414 98 98

Web : vaditepebahcesehir.comSpradon Vadi: Kuzu Grup 'un Bahçeşehir 'de Emlak Konut GYO ile birlikte inşa ettiği Spradon Vadi projesinde konutlar ev sahiplerine 4 ay erken teslim ediliyor. rojede, yüzde 1 KDV avantajıyla ev sahibi olmak mümkün.

Kuzu Grup'un Bahçeşehir'de Emlak Konut GYO işbirliği ile inşa ettiği, satış şampiyonluğu ve sıra dışı ödeme planlarıyla öne çıkan Spradon Vadi projesinde erken teslim heyecanı yaşanıyor. 2014 ocak ayında teslim edileceği açıklanan Spradon Vadi'de ekim ayı itibariyle daireler ev sahiplerine teslim edilmeye başlandı. Öte yandan Spradon Vadi'de yer alan sınırlı sayıdaki dairelerin satışı kişiye özel ödeme koşullarıyla devam ediyor. Projede, yüzde 1 KDV avantajıyla ev sahibi olmak mümkün. Bahçeşehir – Başakşehir - İstanbul

Spradon VadiKuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Emlak Konut GYO ile birlikte geliştirdikleri Spradon Vadi projesinde başarılı bir satış grafiği yakaladıklarını belirterek, sınırlı sayıda dairenin kaldığı projeden ev sahibi olmak isteyenlerin elini çabuk tutmalarını önerdi. Özen Kuzu, "Ocak 2013'te yürürlüğe giren yüzde 8 ve 18'lik yeni KDV oranlarından da etkilenmeyen Spradon Vadi'de KDV'nin yüzde 1 olarak uygulanması konut alıcısı için önemli bir avantaj oluşturuyor" diye konuştu. 


Kuzu Grup'un Bahçeşehir 2. Bölge'de 160 bin metrekarelik inşaat alanı ve 42 bin metrekarelik arsa üzerinde geliştirdiği modern ve lüks konut projesi Spradon Vadi, yeşil doğası ve geniş sosyal imkânları ile dikkat çekiyor. Adını, Bahçeşehir'in Ispartakule yerleşim bölgesinin antik dönemdeki adı spradon'dan alan projede; bin 37'si konut, 1 adet ticari ünite bulunuyor. 28 ve 30 katlı iki kulenin yanı sıra 5 tane de 9 ve 12 katlı blokların yer aldığı projede, Ocak 2014 olarak açıklanan teslim tarihi 4 ay erkene çekilerek, Ekim 2013'e alındı. Teslimlerin başladığı, toplam yatırım değeri 250 milyon TL olan Spradon Vadi'de 544 adet (1+1), 483 adet (2+1), 6 adet (2+1 Dubleks), 4 adet (3+1) dubleks daire ve 1 market yer alıyor. Maximoon: Maximoon 'da fiyatlar 126 bin liradan başlangıç gösteriyor, 8 blok halinde inşa edilen proje TEM otoyolunun yeni gişelerine 400 metre, E5 karayoluna 5 dakikada mesafede yer alıyor...Bahçeşehir – Başakşehir - İstanbul

MaximoonMaximoon projesi İstanbul Avrupa Yakası Bahçeşehir 'de inşa ediliyor. Projenin satış süreci devame diyor. Bahçeşehir Maximoon projesi kapsamında 1.332 daire bulunuyor. Proje Yalçıntepe Group imzası taşıyor.

Maximoon Konutları 'nda yer alan daireler stüdyo, 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon şeklinde tasarlandı.


8 blok şeklinde inşa edilen Maximoon 'dan 1.880 lira taksitle konut sahibi olunabiliyor. Projede minimum fiyat 126 bin lira olarak belirlendi.


Maximoon Konutları'nın sosyal alanları arasında; koşu ve yürüyüş yolu, basketbol sahası , bisiklet parkuru, açık ve kapalı yüzme havuzu, tenis kortu, fitness center mevcut.


Bahçeşehir Maximoon ; E5 karayoluna 5 dakika,  Atatürk Havalimanı’na 15 dakika,  İstoç İş Merkezi’ne 10 dakika mesafede inşa ediliyor.


Telefon: 444 34 18

Web Adresi: www.maximoonevleri.com1stanbul: Doğu İnşaat, Precast, Tuna GYO ve Üstünler Yapı tarafından hayata geçirilen 1stanbul Ispartakule projesinde fiyatlar 165 bin liradan başlıyor. Projede 1+1, 2+1 3+1 ve 4+1 konut seçenekleri mevcut...  Toplam 1.118 adet daireden oluşan 1stanbul Ispartakule Konutları İstanbul Avrupa yakası Başakşehir Bahçeşehir bölgesinde konumlanıyor. 


1stanbul Ispartakule projesinde yer alan dairelerin metrekare alanları 58 metrekare ile 219 metrekare arasında değişiklik gösteriyor. 


17 ile 19 katlı 11 blok şeklinde yükselen 1stanbul Ispartakule projesi 90 bin metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. Projede konut teslimleri Eylül 2013'te başladı. 


1stanbul Ispartakule Doğu İnşaat, Precast, Tuna GYO ve Üstünler Yapı ortaklığıyla hayata geçiriliyor. 1stanbul Ispartakule Evleri'nde daire tipleri 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon şeklinde tasarlandı. 


1+1 daireler 165 bin TL ile 215 bin TL arasında, 2+1 daireler 195 bin TL ile 315 bin TL arasında, 3+1 daireler 295 bin TL ile 430 bin TL arasında, 4+1 daireler ise 580 bin TL’den satışa sunuluyor.


1stanbul Ispartakule Konutları'ndan daire sahibi olmak isteyenler yüzde 1 peşinatla konut sahibi olabiliyor. 1stanbul projesinde peşinatın kalan yüzde 24’ü ise 1 yıl sonra ödeniyor. Banka kredisi kullanılarakta daire sahibi olmak mümkün.


1stanbul Ispartakule projesinin sosyal imkanları arasında cafe, kapalı otopark, dinlenme alanları, çocuk oyun alanları, spor alanları, buhar odası, yüzme havuzu, spor alanları,  sauna ve fitness center yer alıyor. 


Telefon: 0212 405 09 40 – 47

Web adresi: www.biristanbul.comÖnerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, 3. Havalimanı