Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bakırköy Büyükçekmece Tüyap Metro Hattı

Bakırköy Büyükçekmece Tüyap Metro Hattı üzerindeki duraklar hangileri? Bakırköy Büyükçekmece Tüyap Metro Hattı güzergahı hangi ilçelerden geçecek? Bakırköy Büyükçekmece Tüyap Metro Hattı ne zaman açılacak? Bakırköy Büyükçekmece Tüyap Metro Hattı durakları nerede? İşte cevaplar...


Bakırköy Büyükçekmece Tüyap Metro Hattı

Bakırköy Büyükçekmece Tüyap Metro Hattı durakları nerede?


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, 3 Şubat 2014 tarihinde yaptığı açıklamada; aktif olarak 141.5 km Raylı Sistem hattı ile İstanbul’a hizmet veren İstanbul Metrosu’na 25 km. uzunluğunda 18 istasyonlu Bakırköy - Avcılar - Esenyurt - Beylikdüzü - Büyükçekmece (TÜYAP) Metro Hattı'nın ekleneceğini bildirdi. Bakırköy metro hattı kaç kişi taşıyacak?


Proje çalışmaları tamamlanan, yapım ihalesi hazırlıkları da son aşamada olan Bakırköy Beylikdüzü metro hattında tek hatta saatte 45 bin kişi taşınacak. Bakırköy İncirli - Büyükçekmece Tüyap arası kaç dakikaya düşecek?


Bakırköy Beylikdüzü metro güzergahında yolculuk süresi, İncirli - Büyükçekmece Tüyap arası 37,5 dakika sürecek. 


Toplam 25 km uzunluğunda olacak Bakırköy Beylikdüzü metro  güzergahında 18 istasyon bulunacak. Bakırköy metro hattı ne zaman açılacak?


Bakırköy Beylikdüzü metro hattı ne zaman açılacak? sorusunun yanıtı ise 2017 yılı olarak veriliyor. Bakırköy - Büyükçekmece Tüyap metro hattı kaça mal olacak?


Bakırköy metro hattının maliyeti 1 milyar 375 milyon dolar olarak açıklandı. Bakırköy metro hattı hangi ilçelerden geçecek?


Bakırköy Beylikdüzü metro  güzergahı hangi ilçelerden geçecek? sorusunun cevabı ise şöyle;


Bakırköy - Avcılar - Esenyurt - Beylikdüzü Büyükçekmece Tüyap Metro Hattı'nın geçeceği ilçeler: Bakırköy, Bahçelievler, Küçükçekmece, Avcılar, Esenyurt, Beylikdüzü ve Büyükçekmece...Bakırköy Beylikdüzü metro hattı durakları hangileri?


Bakırköy metro hattı durakları ise şöyle;


Bakırköy/İncirli 

Sera

Kocasinan

Zafer

Çobançeşme

Sefaköy

Cennet

Küçükçekmece

Avcılar Park

Reşitpaşa

Avcılar Üniversite

Cihangir

Ambarlı

Haramidere

Yakuplu

Beylikdüzü/Esenyurt

Beylikdüzü Toplu Konutlar

Büyükçekmece (TÜYAP)