Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Balıkesir Bandırma Edincik Projesi teslimleri başladı!

TOKİ tarafından Balıkesir Bandırma Edincik'te hayata geçirilen toplu konut projesinde daire teslimleri bugün başladı..


BALIKESİR İLİ BANDIRMA EDİNCİK İLÇESİ 316 ADET KONUT TESLİM PROĞRAMINDA YER ALAN C1 VE C2 BLOKLARDAKİ NUMARA DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİYLE KONUT TESLİMLERİ 16 – 17 OCAK 2017 TARİHLERİ YERİNE, 18 – 19 OCAK 2017 (18 OCAK KDV YATIRMA, 19 OCAK İSE KONUTU TESLİM ALMA) OLARAK DEĞİŞTİRİLMİŞTİR.


TOKİ Balıkesir Bandırma Edincik 2. Etap’ta inşa ettirilen konutlardan, C1 ve C2 Bloklardaki kapıcı dairelerinin, bulundukları kattan bir alt kata taşınmaları ve blok yönlerindeki değişiklik nedeniyle konut alıcılarının sözleşmelerinde yer alan kapı numaraları ile fiili blok kapı numaraları eşleşmemektedir. 


Bu nedenle sözleşmede yer alan konutlara ait yön – cephe ile satış fiyatı bilgilerinde değişiklik yapılmadan, sadece sözleşmede yer alan kapı numaraları değiştirilerek kişilerin sözleşmelerinde kendilerine satılmış olan konutlara taşınmaları sağlanmış olacaktır.

 

Bu çerçevede; konut alıcıları KDV yatırma işlemi için bankaya gittiklerinde, sözleşmelerinde yer alan eski kapı numaraları yerine yeni kapı numaraları ile yazılacaktır. Bu değişiklik ekte yer almaktadır.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016