Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Balıkesir Manyas’a yöresel mimaride 625 konut!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Balıkesir’in Manyas İlçesi Kızık Mahallesi’nde inşa edilecek 625 konutun ihalesi yapıldı..


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Balıkesir’in Manyas İlçesi Kızık Mahallesi’nde inşa edilecek 625 konutun ihalesi gerçekleşti.


Bugün yapılan ihale kapsamında ayrıca 2 ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer aldı. Yükseklikleri zemin+3 olan konutların 545’i 2+1 ve 80’i ise 3+1 planında inşa edilecek.


Balıkesir Manyas’a yöresel mimaride 625 konut!


Eski Türk evlerinin mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan projede; zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, ahşap görünümlü cephe kaplamaları, dekoratif pencereler, söveler, payandalar, cumba görünümlü çıkmalar gibi özellikler modernize edilerek uygulandı.


Yöresel mimaride inşa edilmiş konutların yanı sıra ticari birimleri, camisi, spor ve oyun alanları, parkları, peyzajıyla kaliteli, çağdaş ve güvenli bir yaşam alanı oluşturuldu.


Balıkesir Manyas’a yöresel mimaride 625 konut!


Gelenekten geleceğe varma arayışını benimseyen TOKİ, mimaride şehirlerimizin yöresel dokusunu ön plana çıkarmayı amaçlıyor.
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016