Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Banu Altay - Mimar

Sia Moore Mimarlık Dekorasyon Genel Müdürü ve Kurucusu Mimar Banu Altay, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Bölümü mezunu. Altay, Sia Moore Mimarlık firmasını 2009'da kurdu. Peki Banu Altay kimdir? İşte detaylar...


Mimar Banu Altay, 1996 yılı İTÜ Mimarlık Fakültesi mezuniyeti sonrası, kendi alanında bir çok özel şirkette çalışmasının ardından 2009 yılında, dünya genelinde farklı disiplinlerle çalışan, merkez ofisi İstanbul'da bulunan tasarım, mimarlık ve dekorasyon hizmetleri sunan “SİA MOORE MİMARLIK DEKORASYON VE İNŞ.SAN.DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.”şirketini kurdu.


Uluslararası bir marka olmasını hedeflediği Sia Moore ile bugüne kadar çok sayıda üst düzey şirkete ve özel kişelere hizmet verdi. Dünya genelinde farklı mimari özellik taşıyan yapıların danışmanlığını, Mimari ve İç Mimari projelerini, Tasarım ve uygulamalarını anahtar teslim olarak başarı ile tamamlandı.


Mimar Banu Altay, üyesi bulunduğu Kagider (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) ve Deik (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) organizasyonlarında aktif olarak görev yapmaktadır. Başarılı bir kadın girişimci olarak markası Sia Moore ile başta Katar olmak üzere Kuzey Irak, Rusya, BAE, İngiltere, Suudi Arabistan, Azerbeycan gibi farklı 16 ülkede 120'ye yakın projeye imza atmıştır. 


Banu Altay'ın kariyerinde yenilikçi, akılcı ve hayata değer katan çalışmalarıyle kazandığı ödüller:

Stevie Awards Women in Business / Female Entrepreneur of the year - Bronze / 2017


• Mediterranean Enterprise Awards / Best Architecture Design Company-Turkey / 2017


• Le Fonti IAIR Awards / Leadership Interior Design / Company of The Year /2016


• Arabian Property Awards / Best Interior Design / Private Residence - Iraq / 2016 -2017


• MENAA Award Organization / Best Business Leader Award / 2015


• European Property Awards / Highly Commended Interior Design-Turkey / 2015-2016 • Luxury Lifestyle Awards Middle East / National Brand of Turkey / Winner / 2015


• International Property Awards / Best International Office Interior / Iraq / 2014-2015


• European Property Awards / Highly Commended Interior Design/ Private ResidenceTurkey/2013-201