Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Başakşehir

Başakşehir, 1993 yılında konutlaşmaya başladı ve 2008 yılında ilçe oldu. Esenler, Bağcılar, Küçükçekmece ve Avcılar ile komşudur.


BaşakşehirBaşakşehir nerede yer alıyor?


İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alır. Başakşehir’in kuzeyinde Arnavutköy, kuzeydoğusunda Sultangazi, doğusunda Esenler, güneyinde Bağcılar, Küçükçekmece ve Avcılar ile batısında Esenyurt ilçeleriyle komşudur.


Başakşehir’e yerleşim nasıl gerçekleşti?


Başakşehir, 1993 yılından itibaren hızla konutlaşmaya başladı ve 2008 yılında Küçükçekmece, Esenler ve Büyükçekmece ilçelerinden ayrılarak ilçe oldu.  


Başakşehir 1. ve 2. etapları, Güvercintepe, Şahintepe, Altınşehir, Ziya Gökalp mahalleleri ile Şamlar Köyü Küçükçekmece Belediyesi’ne; Başak mahallesi, Başakşehir 4. ve 5. Etaplar Esenler Belediyesi’ne; Bahçeşehir ise Büyükçekmece İlçesi’ne bağlı bir belde belediyesi durumundaydı. Daha sonra bu semtler birleştirilerek Başakşehir İlçesi kuruldu.


 Başakşehir İlçesi 9 mahalle ve 1 köyden oluşuyor. 


Başakşehir yapısal olarak nasıl bir ilçedir?


Denize sınırı yoktur. 104,33 km2’lik bir alanı kaplar. 1995 yılında yapılan konutlar ile nüfusu artan Başakşehir 2011 nüfus sayımında 284.488 rakamları belirtilmiştir. Başakşehir’de 30 ilkokul, 20 lise ve 25 okul öncesi eğitim merkezi yer alıyor. 


Başakşehir’in doğal ve tarihi yapıları var mıdır?


Başakşehir’de yer alan Sular Vadisi 5.Etap’ta bulunuyor. 20 bin 600 metrekarelik yürüyüş parkuru, 45 bin 723 metrekarelik yeşil alanı mevcut. 845 metrekarelik dere ve göl varken 4 bin 782 metrekarelik açık ve kapalı otopark bulunuyor. Aynı zamanda Başakşehir’de 26.000 metrekarelik gölet bulunurken 300 bin metrekarelik Bahçeşehir Park Başakşehirlilere hizmet veriyor. 


Başakşehir’in tarihi yapıları ise şöyle; Azatlı Baruthanesi ve Yarımburgaz Mağaraları.


Başakşehir’de yer alan diğer yapılar ise şunlar: Başakşehir Kültür Merkezi, Bahçeşehir Sanat ve Kültür Merkezi, Bahçeşehir Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu, Çınar Kongre Merkezi, Atatürk Olimpiyat Stadı, İBB İkitelli Spor Kompleksi, Bahçeşehir Sağlık ve Spor Merkezi.


Başakşehir


Başakşehir’de inşaat sektörü ne durumda?


İstanbul’da 3.köprü, 3.havalimanı, kanalistanbul projelerinin güzergahında olan Başakşehir, inşaat sektöründe yatırımcıların dikkatini çekerek ilk sıralarda yerini aldı. Birçok konut projesinin yapıldığı ve yapılmaya devam ettiği Başakşehir ilçesinde 2013’te projeler gittikçe hızlanacağa benziyor.


Başakşehir’de konut yapan bazı firmalar; TOKİ, Emlak Konut GYO, Kiptaş, Makro İnşaat, Oyak İnşaat, Fuzul Grup, İttifak İnşaat, Cathay Gayrimenkul.


Başakşehir

Kayacity EvleriCelaloğlu Kayacity Evleri’nin özellikleri nedir?


Kayacity projesinde 236 konut bulunuyor. Projedeki daireler 1+1’den 4+1’e kadar tasarlandı. Kayacity 11, 12 ve 13 katlı bloklardan oluşuyor. 


İletişim Bilgileri:


0212 486 31 93

www.kayacity.com.tr


BaşakşehirMavera Başakşehir projesinde gelişmeler ne yönde oluyor?


Başakşehir Belediyesi ile Makrom İnşaat’ın ortaklaşa hayata geçirdiği projesi Manevra Başakşehir, 274 daire ve 70 dükkandan oluşuyor. Manevra Başakşehir projesinde 3+1’den 8+1’e kadar daire seçeneklerine ulaşmak mümkün. Projede, yetişkin ve çocuk yüzme havuzları, fitness center, hamam, sauna, spa, buhar odası, kapalı otopark, misafir otoparkı, okuma salonu, çok amaçlı salon, restoran, cafe, taziye odası, mescid, açık hava sineması, kreş, gölet, şelaleler ve yürüyüş parkurları yer alıyor.


İletişim Bilgileri:


0212 659 62 22

www.maverabasaksehir.com

www.makroinsaat.com


BaşakşehirSpradon Vadi Evleri’nin özellikleri nedir?


Kuzu Grup’un Başakşehir’de konumlandırdığı Spradon Vadi Evleri, 42 metrekare alan üzerine yapılıyor. 9 ve 12 katlı 5 blok, 18 ve 30 katlı 2 bloktan oluşan Spradon Vadi Evleri’nde 1037 konut bulunuyor. Spradon Vadi'de; yüzme havuzları, sauna, Türk hamamı, güneşlenme terasları, oyun alanları, yürüyüş alanları ve fitness center yer alıyor.


İletişim Bilgileri:


444 58 98

www.spradonvadi.comBaşakşehirAğaoğlu My World Europe projesinin özellikleri nedir?


Atatürk Olimpiyat Stadına komşu olarak Ağaoğlu İnşaat tarafından yapılan My World Europe projesi üç bölümler oluşuyor. Pool Residence, Arena Residence ve Golf Residence. 17 blokta toplam 3 bin 80 konut ve 20 ikiz villa bulunan proje 200 dönümlük arsa üzerine inşa edilmiş.


İletişim Bilgileri:


Ayazma Mevkii Altınşehir yan yol Masko karşısı İsfalt şantiyesi yanı Başakşehir / İstanbul

444 6777

info@agaoglu.com.tr

www.myworld-europe.comÖnerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016