Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Basın Ekspres Yolu

İkitelli’ye bağlı olan Basın Ekspres Yolu geçmiş zamanda sanayi bölgesi olarak kullanılırken, son 10 yılda markalı konut projelerine ev sahipliği yapmaya başladı.


Basın Ekspres Yolu


Basın Ekspres Yolu nerede?


İkitelli’ye bağlı olan Basın Ekspres Yolu, Atatürk Havalimanı ile E-5’i, TEM ve sahil yolunu birleştiriyor. Daha çok sanayi bölgesi olarak bilinen Basın Ekspres Yolu; Bağcılar, Yenibosna ile komşudur.


Basın Ekspres Yolu konut fiyatları nasıl?


Son 5 yıldır markalı konut projelerinin yükseldiği Basın Ekspres Yolu’nda konut fiyatları konum ve özelliklerine göre farklılık gösteriyor. Bölgede yaklaşık olarak 16 otelin yapılması planlanırken, konum itibari ile inşaat sektörü patronlarının vazgeçemediği Basın Ekspres Yolu’nda daha çok 1+1 evler rağbet görüyor.


Konut projelerinde metrekare fiyatlarının 3 bin 500 TL’den başladığı bölgede, Atakent Mahallesi’nde metrekare fiyatlar 2 bin TL ile 4 bin 500 TL arasında, TOKİ evlerinde ise bin 750 ile 2 bin 200 TL arasında değişiklik gösteriyor. Geniş sosyal olanaklara sahip, teslime hazır projelerde ise metrekaresi 3 bin 500 TL’den başlıyor 4 bin 500 TL’ye kadar çıkıyor.


Basın Ekspres Yolu arsa fiyatları nasıl?


Bölgede yer alan birinci parselde arsa fiyatlarının metrekaresi 2 bin 300 dolar ile 3 bin dolar arasında değişiklik göstermekte olup,  ikinci parselde ise bin 500 ile 2 bin dolar arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor.


Hangi projeler Basın Ekspres Yolu’nda hayata geçirildi?


1. Capital Tower

2. Business Port İstanbul

3. İstwest

4. Mall Of İstanbul

5. İstanbul Suites

6. Homa Aves

7. Güneşli Park Gardenya

8. Güneşli Express Residence

9. Batışehir


Basın Ekspres Yolu’na nasıl yatırımlar yapılıyor?


www.emlakkulisi.com‘dan edinilen bilgiye göre; bölgede toplamda yaklaşık 1 milyar dolarlık yatırımla 16 yeni otelin yapılması planlandı. Yerli ve yabancı otel zincirleri de bu otelleri işletmek üzere harekete geçti. Holiday Inn Airport Hotel, İstanbul Gönen Hotel ve Courtyard Marriot'un faaliyette bulunduğu bölgede, Divan'dan Eren ve Ağaoğlu'na kadar değişik grupların projeler yükselmeye devam ediyor.


Basın Ekspres Yolu üzerinde bulunan bazı projelerin özellikleri nedir?


Basın Ekspres Yolu1.Capital Tower: 9 bin 550 metrekarelik alan üzerine konumlandırılan proje, Atatürk Havalimanı’na 6 kilometrekarelik uzaklıkta yer aldı. 100 adet ofis ve 4 bin 370 metrekarelik depolu 4 adet showroom şeklinde tasarlanan Capital Tower, Mutlu İnşaat, Miltaş İnşaat ve Uzman İnşaat ortaklığı ile hayata geçirildi.  Basın Ekspres Yolu2.İstwest: Fer yapı ve Boyner ortaklığı ile Basın Ekspres Yolu üzerinde inşa edildi. 988 konuttan oluşan proje, TEM’e 6 kilometre, E-5’e 1,5 kilometre, Atatürk Havalimanı’na ise 3 dakika uzaklıkta. Projenin dikkat çeken özellikleri arasında ise spa, yoga salonu, pilates salonu, fitness center, açık ve kapalı yüzme havuzu, zen bahesi, basketbol ve voleybol sahası, tenis kortu, macera parkları, mangal alanları, piknik alanları, koşu ve bisiklet parkurları yer aldı.


Basın Ekspres Yolu3.Home Aves: 191 adet konuttan meydana gelen proje, 6,5 dönüm alan üzerine inşa edildi. 2 blok şeklinde tasarlanan Homa Aves projesi 8 farklı konut tipini alıcılarına sundu. yarı olimpik yüzme havuzu,  tenis kortu, basketbol sahası, sauna, fitness center, Fin hamamı, meyve bahçeleri, kat bahçeleri ve otoparkın bulunduğu Homa Aves Evlerinin büyüklüğü 41 ile 172 metrekare arasında değişiklik gösterdi.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, 3. Havalimanı