Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Batışehir – Bağcılar, İstanbul – Ege Yapı

İstanbul’un Avrupa yakasındaki ilçesi Bağcılar’da Ege Yapı tarafından hayata geçirilen proje. Batışehir toplam 3 binin üzerinde konuttan oluşuyor. İstanbul'un Batı yakasında geliştirilen en büyük konut projelerinden biri olan Batışehir otel, avm, mağazalar ve residence dahil 7 fonksiyondan oluşuyor. Fonksiyon sayısı açısından İstanbul'un en büyük projesi.Batışehir – Bağcılar, İstanbul – Ege Yapı
Batışehir


Proje künyesi

Lokasyon:  Bağcılar

Toplam arsa:  167 dönüm

İnşaata başlama tarihi:   Eylül 2011 (Lansman tarihi)

İnşaatı bitirme tarihi:   Konut teslimi ilk etap Aralık 2013 ikinci etap Haziran 2014, proje bitimi Aralık 2015

Yatırım bedeli:  700 milyon 

Ünite sayısı:  3 bin 307

Mimarı:  DB Mimarlık, Bünyamin Derman


Fiyat ve ödeme

Metrekare fiyatları: 3000 - 4500 bin TL 

Ödeme koşulları: Yüzde 1 peşinat, yüzde 24 bir sene sonra, yüzde 75’i banka kredisi. 


Proje konumu 

Çevredeki okullar: Doğa Koleji 

Hastaneler: Medipol Hastanesi

Çevre yollara uzaklığı: TEM üzerinde, 2 ve 3. Köprü bağlantı noktasında  


İletişim Bilgileri: 444 5 343Batışehir – Bağcılar, İstanbul – Ege Yapı


Batışehir arsası için hangi devler yarıştı?


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ)'nin iştiraki Emlak Konut GYO'ya ait arsa üzerinde inşa ediliyor. Hasılat paylaşımı modeliyle 2010 yılında gerçekleştirilen ihalesine Nurol, Dumankaya ve Eroğlu gibi konut sektörünün dev şirketleri katılmıştı. 1 Ekim 2010 yılında yapılan ihalede Ege Yapı Group-Artcon ve Emlak Pazarlama ortak girişimi 424 milyon TL idare payı ve 1 milyar 325 milyon TL toplam hasılat payı teklif ederek ihaleyi kazanmıştı.Batışehir, hangi özelliğiyle Avrupa'nın en büyük karma projesi?


TEM otobanı ve TEM-Vatan Caddesi yolunun kavşağında yer alan proje Ege Yapı tarafından inşa ediliyor. 200 bin metrekare arsa üzerinde 1 milyon metrekare inşaat alanına sahip olan Batışehir'in ön satışları 2011 yılı Temmuz ayında başladı. Batışehir sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın da en büyük karma projesi ünvanını elinde bulunduruyor.Batışehir – Bağcılar, İstanbul – Ege Yapı


Batışehir projesinin lansmanı ne zaman yapıldı?


Batışehir'in lansmanı 30 Eylül 2011'de Bağcılar Göztepe Mahallesi İstoç Otocenter yanı No:10 adresindeki Batışehir satış ofisinde gerçekleştirildi. Bir Cuma günü gerçekleştirilen projenin lansmanına  EGEYAPI Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, Emlak Konut GYO Anonim Şirketi Genel Müdürü Murat Kurum , Emlak Pazarlama İnşaat Proje Yönetimi ve Ticaret Anonim Şirketi Genel Müdürü Hüseyin Karaca katıldı. Batışehir'in Mimarı Bünyamin Derman da lansman toplantısıma katıldı. Batışehir'in lansmanı Manifesto PR ajansı tarafından gerçekleştirildi.Batışehir'in şantiye mobilizasyonunu kim yaptı? 


3 etaptan oluşan Batışehir'in 3 etabı yoğun ilgi nedeniyle erkene çekildi. Batışehir 3. Etap satışları 9 Ocak 2012'de başladı.


Batışehir projesinde 3 etaptan oluşan konutlara ilave olarak Batı Cadde, Batı Premium, Batı Kolej ve Batı Aktif etaplarından oluşuyor. Batışehir'de ayrıca bir de otel yer alıyor. Batışehir bünyesindeki otelin yıldız ve oda sayısı henüz belli değil. Batışehir – Bağcılar, İstanbul – Ege Yapı


Batışehir'de kaç kişi yaşayacak?


İçerisinde 3 bin 307 adet konut ve rezidans, bir şehir oteli, prestijli ofisler, özel eğitim kompleksi, açık alışveriş çarşısı, kulüp binası, açık ve kapalı yürüyüş-koşu-gezi-parkurları spor salonları ve 100 bin metrekareye varan ortak alan bulunacak Batışehir, tamamlandığında içinde 15 bin kişinin yaşayacağı bir kent haline gelecek.Batışehir nerede?


İstanbul TEM Otoyolu cepheli çok önemli bir lokasyonda yükselen Batışehir, İstanbul’un yeni kesişim noktası olarak anılacak. Hürriyet gazetesi, Doğan Medya Center ile Dünya Gazetesi’nin hemen karşısında, İstoç Oto Center’ın yanında yer alan TEM otoyoluna 800 metre cepheli arsanın önünden günde yaklaşık 200 bin araç geçiyor.Batışehir – Bağcılar, İstanbul – Ege YapıBatışehir’e ulaşım nasıl sağlanır?


Basın Ekspres Yolu’na 3 kilometre, Maslak ve Atatürk Havalimanı’na ise 15 kilometre uzaklıkta bulunan Batışehir'in çevresinde yürüme mesafesinde iki metro istasyonu açılacak. Bu hatlar inşaat ve planlama halinde olan Beşiktaş-Bağcılar ve Bakırköy-Bağcılar hatları olacak.

 


Batışehir – Bağcılar, İstanbul – Ege Yapı


Batışehir ne zaman teslim edilecek?


İnşaatına 2011 yılı aylarında başlanan Batışehir projesinin ilk etap teslimi en geç 2013 yılının son çeyreğinde yapılacak. Avrupa'nın en büyük karma projesi olan Batışehir'in tamamının 2014 yılı sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.Batışehir'in yüzde kaçı satıldı?


Batışehir projesinin arsa sahibi olan Emlak Konut GYO verilerine göre Batışehir'de 2011 yılında 1.015 konut satıldı ve 338 milyon TL ciro yapıldı. 2012 yılında ise 342 konut satıldı ve 130 milyon TL hasılat gerçekleştirildi. Batışehir'de 2013 yılının ilk 4 ayında 122 konut satıldı ve 58 milyon TL hasılat var. Batışehir'de Mayıs 2012 itibariyle bugüne kadar satılan konut adeti 1.479. Batışehir'de yapılan toplam hasılat ise 526 milyon TL.Batışehir – Bağcılar, İstanbul – Ege Yapı


Batışehir evlerinde neler var?


Bağcılar Batı Şehir Evleri projesinde yüzme havuzu, fitness center, voleybol sahası, basketbol sahası, sauna, buhar odası, tenis kortu, yürüyüş yolları, oyun alanları, spor alanları ve otopark bulunuyor. Batışehir'de hangi kolej olacak?


Batı Yakası'nın en önemli yaşam merkezi olan Batışehir'de kolej alanı var. Bu alanı son yıllarda İstanbul'da en hızlı büyüyen özel okul zincilerinden Doğa Koleji olacak.Batışehir'de KDV oranı yüzde kaç?


Batışehir projesinde net 150 metrekareden küçük alanlı evlerde KDV oranı yüzde 1. Batışehir'in ruhsatı 1 Ocak 2013'ten önce alındı. Bundan dolayı Batışehir'in KDV'si düşük.


Batışehir ödeme koşulları kapsamında banka kredisi kullanılıyor. Batışehir evleri kaç TL’den satılıyor?


Bağcılar Batı Şehir Evleri teslimleri ilk etapta hemen, ikinci etapta ise 2014 senesinin Nisan ayında gerçekleştirilecek.


Aralık 2013 itibariyle Batışehir evleri fiyat listesi şöyle;


1+0 daireler 194 bin TL'den, 

1+1 daireler 312 bin TL'den, 

1,5+1 daireler 563 bin TL'den, 

2+1 daireler 433 bin TL'den, 

3+1 daireler 558 bin TL'den, 

3,5+1 daireler 598 bin TL'den, 

4+1 daireler 829 bin TL'den,

4,5+1 daireler 692 bin TL'den, 

Dubleks daireler 496 bin TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor. Batışehir iletişim bilgileri nelerdir?


Batışehir Satış Ofisi Adres: Göztepe mah. İstoç Oto Center yanı No:10 Bağcılar / İstanbul

Call Center: 444 5 343 (Türkiye'nin her yerinden)

E-mail: info@batışehir.com

Web: www.batisehir.comBatışehir – Bağcılar, İstanbul – Ege Yapı


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, 3. Havalimanı