Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Batman Hasankeyf'e yurt binası geliyor!

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimat verdiği Batman Hasankeyf'e yurt binası için çalışmalar başladı..


Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun yeni Hasankeyf yerleşkesi ziyaretinde yaptığı konuşmada, yapımı tamamlanan ve açılması beklenen üniversitenin eğitim-öğretim faaliyetlerine başlanabilmesi için acil ihtiyaç duyulan 200 kişilik yurt binasının DSİ tarafından yapılması için talimat vermişti. 


Bu kapsamda, yapılacak çalışmaların hızlandırılması için İlçe Kaymakamı Faruk Bülent Baygüven başkanlığında, Batman Üniversitesinden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülriz Kozbe, Prof. Dr. H. Rıdvan Yurtseven, Öğretim Üyesi Orhan Zengin, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Doğan, Yardımcı Doç. Dr. Nevzat Dinçer, Yazı İşleri Müdürü Ramazan Çiçek ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Şah Kaya’nın katılımı ile kaymakamlık makamı odasında toplantı yapıldı. 


Yapılan toplantıda, yurt binalarının yapımına ivedi olarak başlanabilmesi için Batman Üniversitesi tarafından DSİ 16. Bölge Müdürlüğüne yazılı olarak talepte bulunması, Yeni Hasankeyf Yerleşkesinde yapımı tamamlanan 4 yıllık Turizm Otelcilik Yüksekokulunun eğitim-öğretime açılması için fiziki şartlarının hazır hale getirilmesi, ayrıca 4 yıllık Turizm Otelcilik Yüksekokulunun yanında ihtiyaç duyulan Meslek Yüksek Okulu çatısı altında bazı bölümlerin açılması için fikir alışverişinde bulundu.


Milliyet