Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İzmir-Bayraklı

Bayraklı’da kentsel dönüşüm projesi kapsamında Nafız Gürman Mahallesinde çalışmalar başladı.
Bayraklı’da neler yaşandı?


Bayraklı; İzmir’in bir ilçesidir. 6 Mart 2008 tarihinde ilçe olmuştur. Batısında Karşıyaka, doğusunda Bornova ve güneyinde de Konak ilçeleri ile komşudur. Bölgede ilk olarak yaşam, M.Ö. 3000'de Tunç Çağında yaşayanlar tarafından yapıldığı bilinmektedir. M.Ö. 1000'lerde Tepekule, kayalık bir zemine sahip olup, İzmirliler, evlerini bu kayalık yere inşa ettiler. Megaron tipi denilen evlerin alt yarısı taştan, üstü kerpiçtendi. Yer döşemeleri ve duvarları, çok enfes bir harçla sıvanmıştı.


Bayraklı’da yer alan mahalleler hangileridir?


75. Yıl Mahallesi, Adalet Mahallesi, Alparslan Mahallesi, Bayraklı Mahallesi, Cengizhan Mahallesi, Çay Mahallesi, Çiçek Mahallesi, Doğançay Mahallesi, Emek Mahallesi, Fuat Edip Baksı Mahallesi, Gümüşpala Mahallesi, İzmir Adliye Çevresi Mahallesi, Manavkuyu Mahallesi, Mansuroğlu Mahallesi, Muhiddin Erener Mahallesi, Org. Nafiz Gürman Mahallesi, Onur Mahallesi, Osmangazi Mahallesi, Postacılar Mahallesi, Refik Şevket İnce Mahallesi, Soğukkuyu Mahallesi, Tepekule Mahallesi, Turan Mahallesi, Yamanlar Mahallesi.


Bayraklı’dan hangi hastaneler yer alıyor?


-Batı Anadolu Central Hospital

-Atagöz Göz Hastalıkları Ve Lazer Dal Merkezi

-Özel Smyrna Art Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Dal Merkezi


Bayraklı Belediyesi tarafından hayata geçirilen projeler hangileridir?


Nene Hatun Kız Misafirhanesi, Kadın Sığınma Evi, Okul Bakım ve Onarım Projesi, Yol Bakım ve Onarım Projesi, Park ve Çevre Düzenleme Projeleri. 


Bayraklı

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan KarabağBayraklı Belediye başkanı kimdir?


Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’dır. 1955 Manisa doğumludur. 1979 yılında Ege Üniversitesi Makina Fakültesi'nden Makina Mühendisi olarak mezun olan Karabağ, inşaat sektöründe çalışmaya başlamıştır.


Siyasi hayatına, 1980 öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları'nda başlamıştır. Karşıyaka Gençlik Kolları Sekreterliği yaparak devam etmiştir. 1994-1999 yılları arasında Karşıyaka Belediyesi'nde CHP Meclis Üyeliği ve Grup Başkanvekilliği görevlerinde bulunmuştur.


Karabağ, Ceyhan Altınyıldız Spor Kulübü'nü kurmuş ve uzun yıllar başkanlığını yapmıştır.


Bayraklı’da kentsel dönüşüm nasıl oluyor?


Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Meclisten gelen onay ile çalışmalarını hızlandırdı. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ şu açıklamalarda bulundu:


175 gecekonduyu yıkarak hak sahiplerini yeni yapılacak alana taşıyacağız. Belediye ekipleri arazi üzerinde bulunan binaların enkaz bedellerini tespit ederek yeni yapılacak binalar için peşinat sayılarak fiyattan düşülecek.


Körfez Evleri'nin alt tarafında bulunan 81 bina ile birlikte Nafız Gürman Mahallelerindeki 94 kaçak yapının taşınması için yeni proje geliştiren Bayraklı Belediyesi Onur ve Nafiz Gürman Mahallelerinde hazine arazisi üzerinde gecekondu yapan vatandaşların taşınması için çalışma başlattı.Bayraklı


Bayraklı Folkart Towers projesinin özellikleri nedir?


İzmir Bayraklı ilçesinde Folkart Yapı tarafından inşa edildi. 2 blok 40 katlı olarak tasarlandı. 210 adet rezidans daireden meydana geldi. Alıcılara, 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon konut seçenekleri sunuldu. 

2013 Aralık ayında teslim edilmesi planlandı. Bayraklı Folkart Towers projesinin içerisinde fitness center, kapalı otopark ve spor alanları yapıldı.


2013 Mayıs ayı güncellemelerine göre; 1+1 daireler 196 bin dolardan, 2+1 daireler 337 bin dolardan, 3+1 daireler 542 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


Adres: Manas Bulvarı Adalet Mahallesi No:37 Bayraklı  Telefon: 444 22 78


Bayraklı Belediyesi iletişim bilgileri nedir?


Tel :  477 20 00  Fax :  345 31 18