Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bayraktar İnşaat

İstanbul ve Ankara’da VIA markalı konut ve ofis projeleri üreten firmadır. Emin Bayraktar’ın kurduğu Bayraktar İnşaat, İstanbul’da VIA Properties firmasını kurarak Gürsoy Yatırım Ortaklığı ile Viaport Venezia ve Vialand projelerine başlamıştır.
Bayraktar İnşaat’ın tarihçesi nedir?Bir aile şirketi olarak 1953 yılında Emin Bayraktar’ın girişimleriyle Ankara’da kurulan Bayraktar İnşaat, iş hayatına müteahhitlik alanında başladı. Türkiye genelinde 100’ü aşkın projeye imza atan Bayraktar İnşaat, 1996 yılında Ali Bayraktar, Mehmet Bayraktar ve Coşkun Bayraktar’ın girişimleriyle kurumsal bir yapıya geçerek Bayraktar Kardeşler İnşaat Taahhüt Ticaret A.Ş. ismiyle bulunduğu sektörlerde yerini sağlamlaştırdı.Bayraktar İnşaat’ın devam eden projeleri hangileridir? Özellikleri nelerdir?VIA Green: Bayraktar İnşaat, iş merkezlerindeki mimari yeknesaklığı müşteri tercihleri doğrultusunda aşmayı da kendisine görev edinmiş ve Via Green projesinde bu farklı anlayışı mimari olarak hayata geçirmiştir. 2012 yılı Şubat ayında inşaatına başlanacak olan proje, iş merkezlerinin alışılagelmiş çok katlı plaza mantığından farklı olarak, 2 farklı yatay ve alçak katlı bloğun birleşiminden oluşmaktadır. İki farklı bloğun bir bütün olarak algılanmasını sağlayan zemin katlardaki büyük mağazalar, küçük m²li cafeler, restaurantlar ve ofis çalışanlarının tüm günlük ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kullanımların yer alabileceği mekanlar yer almaktadır.Bayraktar İnşaat
Via GreenAnkara’da Eskişehir yolu üzerinde konumlanan Via Green projesinde yer alan ofislerin büyük bir çoğunluğunun balkonları ve terasları bulunmaktadır. Her katta kat bahçelerinin yer aldığı proje, hem mekansal açıdan hem de enerji tasarrufu açısından yeşil bir yapı olarak tasarlanmıştır. Via Green, 2013’ün Aralık ayında işletmeye açılacaktır.


Telefon: 444 6 229     

Web Adresi: www.viagreen.com.tr


VIA Flat: 10.000 metrekare arsa alanına sahip Via Flat’in toplam inşaat alanı 35 bin metrekareden oluşmaktadır. İçerisinde 67 adet ofisin yer alacağı proje, bakanlıklar, üniversiteler, hastaneler, oteller, alışveriş merkezleri, iş dünyası, önemli dernek ve odaların bulunduğu lokasyonda yer almaktadır.


Bayraktar İnşaat

VIA Flat


Via Flat’te ofisler 100 metrekare ile 4 bin metrekare arasında değişen alan büyüklüğüne sahip.


Via Flat cephesiyle ve iç mimarisinde kullanılan malzemelerin kalitesiyle fark yaratan bir proje olmasının yanı sıra, lokasyon, konsept ve mimari farklılıklarıyla, Ankara’nın en prestijli projesi ve Türkiye’nin en prestijli projelerinden biri olacak. 


Telefon: 444 6 229     

Web Adresi: www.viaflat.com.tr


VIAPORT Venezia: Venedik temalı mimari ile inşa edilecek site içerisinde; 5 Blok, toplam 2.200 adet konut yer almaktadır. Site içerisinde açık ve kapalı yüzme havuzları, fitness salonu, buhar odası, sauna, oyun sahaları, çocuk parkları bulunmaktadır. Siteye 7/24 güvenlik kontrollü giriş-çıkış yapılacak olup, açık ve kapalı otopark alanları ve misafir otoparkları da bulunmaktadır.


Bayraktar İnşaat

VIAPORT Venezia


Sitenin hemen önünde mimarisi yine Venedik konseptinde planlanan, içerisinde 200’e yakın markanın yer alacağı, açık hava bir Alışveriş Merkezi bulunmaktadır. Yürüyüş yolları ve sokak aralarında genişliği 8-12 m. olan su kanalları bulunacak olup gondollar ile gezinti yapılabilecektir. Alışveriş Merkezi’nde sokak arası mağazaların yanı sıra modern ofisler de yer almaktadır. 


Telefon: 444 8 842     

Web Adresi: www.viaportvenezia.comVIA Land: Via Grup ve Gürsoy Grup ortak girişimiyle yapımına 2011 Eylül ayında başlanan, farklıbir konseptle Türkiye’nin ilk uluslararası mega tema parkı, gösteri merkezi ve alışveriş merkezini bir arada sunan Vialand, İstanbul’un kalbi Eyüp’te hızla inşa ediliyor. Alışveriş ve eğlencenin gerçek adresi olmayı hedefleyen Vialand, ilk kez 19 Mayıs 2013'te ziyaretçilerine kapılarını açacak.


Bayraktar İnşaat
VIA Land


1 milyar 150 milyon TL’lik yatırım bedeliyle Cumhuriyet tarihinin en büyük perakende yatırımı olan Vialand, Eyüp ve Gaziosmanpaşa Belediyesi sınırları içerisinde bulunan 600.000 m²’lik arazi üzerinde yükseliyor. 100’e yakın futbol sahası büyüklüğündeki Vialand, alışveriş caddeleri bünyesindeki 140 bin m2 kiralanabilir ticari alanı, 5000'i kapalı, 3000’i açık olmak üzere toplamda 8000 araçlık otopark kapasitesi ve hedeflediği geniş marka yelpazesiyle her yaş ve zevk grubuna uygun alternatifler sunacak. Vialand mega eğlence parkının girişindeki 2000 m2’lik alanda tüm görkemiyle yükselen Şato, ziyaretçilerine masal dünyasının kapılarını aralarken, eski İstanbul’un günlük yaşamını günümüze taşıyan ana caddesi ile farklı mimari özellikler de sunacak.


100 bin metrekare büyüklüğündeki Gösteri Merkezi ise içinde; 15 bin kişilik konser alanı, geniş yeşil alan ve büyük ölçekli kitlelere hitap edecek daha birçok aktivite alanını barındıracak. 


Telefon: 0212 618 97 97     

Web Adresi: www.vialand.com.tr


Tuzla- Marina/ İstanbul: İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Tuzla Belediyesi tarafından desteklenen Via Properties tarafından konsepti geliştirilen, İstanbul’a yeni bir değer katacak olan 250 milyon dolarlık dev yatırım Tuzla’da gerçekleştirilecek.  İstanbul’un vizyon projelerinden biri olan, şehrin en uzun sahil şeridine sahip Tuzla projesi, Türk turizmine ve ekonomisine de doğrudan katkı sağlayacak.Bayraktar İnşaat
Tuzla - Marina / İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Tuzla Belediyesi’nin desteklediği ve Via Properties tarafından yapımına başlanan proje 250 milyon dolara mal olacak. Yılda 25 milyon ziyaretçi getirmesi planlanan karma proje 2015 yılında tamamlanacak.


Telefon: 444 8 842 


VIAPORT Houses & Suites: Toplamda 42.000 m2'lik bir arazi üzerine konumlandırılan 617 dairelik bir proje. Projedeki daire tipleri projenin değerini belirtebilmek açısından değerli taşlarla ifade edilmektedir. Zümrüt, Yakut, Lal gibi. Projede daire büyüklükleri 60 m2 den başlayıp 246 m2'ye kadar gitmektedir.


Projenin sosyal alanları içerisinde fitness center, tenis kortu ve spor sahaları, açık ve kapalı yüzme havuzu, spa merkezi yer alacak. Ayrıca 4 adet ala cart restaurant yer alacak. 


Bayraktar İnşaat
VIAPORT Houses & Suites


Concierge hizmeti, 7/24 call center, vıp transfer servis hizmeti, alışveriş servisi, Gayrimenkul yatırım danışmanlığı, profesyonel sağlık danışmanlığı, ambülans hizmeti, veterinerlik danışmanlık hizmeti, teknik destek hizmeti, terzi ve lostra, kuru temizleme, 10-100 kişi arası özel davet hizmetleri, Crowne Plaza İstanbul Asia bünyesindeki olanaklardan faydalanma avantajı da sunulan diğer sosyal özellikler.  


Telefon: 444 8 842     

Web Adresi: www.viaporths.com


The Paragon: Kule ve Baza olarak iki ana kısımdan oluşan iş merkezinde baza kısmında farklı amaçlara hizmet edebilecek ticari nitelikte geniş açıklıklı mekanlar yer alırken, kule bölümünde ofisler ve kat bahçelerinin olduğu alanlar bulunmaktadır. Kat bahçe kısımlarında kuleye hizmet edecek kafe ve restoranlar yer almaktadır. 

Proje detayları ile şimdiden büyük ilgi uyandıran iş kulesi, açılışı ile Ankara iş dünyasına değer katacak yenilikler sunmayı hedeflemektedir. 


Bayraktar İnşaat
The Paragon


Proje, Bayraktar ve Ufuk Mesken yatırımıyla hayata geçirilmektedir.  2011’de yapımına başlanan projenin 2013’te tamamlanması planlanmaktadır. 


Telefon: 0312 284 93 28     

Web Adresi: www.paragontower.com.trBayraktar İnşaat’ın tamamlanan projeleri hangileridir? Via Tower, Via Twins, Kentpark, Via Port, Crowne Plaza Otel İstanbul – Asia, Bayraktar Plaza, Bayraktar Center, Bayraktar Residence ve Kayseri Park.Bayraktar İnşaat’ın enerji şirketleri hangileri? MAC Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş., Asya Enerji Elektrik Üretim San. A.Ş., CFS İnşaat Taahhüt İşleri Enerji Danışmanlık Ticaret LTD. ŞTİ.Bayraktar İnşaat’ın iletişim bilgileri nelerdir? Adres: Nergis Sokak No:7 / 59 Sögütözü - Ankara / Türkiye 

Telefon: +90 312 219 19 91 

Faks: +90 312 219 19 96 

e-posta: info@bayraktarinsaat.com.tr

Web Adresi: www.bayraktarinsaat.com.trÖnerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura