Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Belediye çalışma saatleri 2018!

Gayrimenkuller ile ilgili bazı işlemler, belediyelerde, belediyenin çalışma saatlerinde gerçekleşiyor. Peki, 2018'de belediyede yapılacak işlemler hangi saat aralığında yapılabiliyor? İşte belediye çalışma saatleri 2018..
İl, ilçe, bucak gibi yerleşim yerlerindeki sokakların bakımı, temizlik, aydınlatma, su, esnafın denetimi ile arsa, arazi, konut ve işyeri gibi taşınmaz mallar ile ilgili bazı iş ve işlemler belediyelerce sağlanıyor.


Belediyeler, gayrimenkuller için ödenen emlak ve çevre temizlik vergisini de tahsil ediyor. Ayrıca gayrimenkul satın alındıktan sonra yine belediyeye mal bildirimi yapılması gerekiyor.


Tüm bu iş ve işlemler belediyenin çalışma saatleri dahilinde gerçekleşiyor. Peki, 2018'de belediyede yapılacak işlemler hangi saat aralığında yapılabiliyor? Belediyeler kaçtan kaça kadar açık oluyor?


Belediye çalışma saatleri 2018


Belediyeler sabat saat 08:00'da açılıyor. Akşam 17:00'a kadar hizmet veriyor. Ancak öğlen saat 12:00 ile 13:00 arası öğle tatili veriliyor. Bu saatlerde hizmet verilmiyor.


Belediyeler hafta içi hizmet veriyor. Hafta sonları ise belediyeler kapalı oluyor. Ancak bazı vergi dönemlerinde, verginin son günlerinde Cumartesi ve Pazar günleri belediyeler açık olabiliyor.
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com