Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Belediyeler haftasonu açık mı?

Vergi takvimine göre, 31 Mayıs ayı ile sona erecek vergiler arasında emlak ve çevre temizlik vergisi bulunuyor. Peki, belediyeler haftasonu açık mı? Belediyeye haftasonu vergi ödemesi yapılır mı?


Vergi takvimine göre, 31 Mayıs ayı ile sona erecek vergiler arasında emlak ve çevre temizlik vergisi bulunuyor. Bu iki verginin ödemesi belediye tahsilat veznelerine yapılıyor.


Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödenen bu vergi için ödemeler internet üzerinden e-belediye sistemi ile de yapılabiliyor. Aynı zamanda anlaşmalı bankalar aracılığı ve PTT ile de ödeme yapmak mümkün oluyor.


Ancak herhangi bir banka ile çalışmayan ve PTT ile de ödeme yapamayacak olan kimselerin belediyeye gidip ödemeleri yapmaları şart. Peki, mükellefler vergi borcunu belediyeye ne zaman ödeyebilir? Belediyeler haftasonu açık mı? Belediyeye haftasonu vergi ödemesi yapılır mı?


Belediyeler hafta içi her gün 08.30- 12.00 arasında hizmet veriyor. 12.00-13.00 arasında öğle molası nedeni ile hizmet verilmiyor. Öğle molasından sonra ise 13.00-17.00 arasında hizmet veriyor. Bu saatler yazlık kışlık saat uygulamasına göre değişiyor.


İlçe belediyeleri normal şartlarda haftasonları hizmet vermiyor. Ancak vergi dönemine özel olarak ilçe belediyeleri haftasonu vergi tahsilatı yapabiliyor.
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com