Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Beşiktaş Belediyesi – Beşiktaş – İstanbul

Beşiktaş 1930'da ilçe olduğunda 14 mahalleden oluşuyordu. Bu mahallelerden Teşvikiye 1954'te ilçe olan Şişli'nin sınırları içine katılmıştır.
Beşiktaş Belediyesi’nin tarihçesi nedir?  


Beşiktaş 1930'da ilçe olduğunda 14 mahalleden oluşuyordu. Bu mahallelerden Teşvikiye 1954'te ilçe olan Şişli'nin sınırları içine katılmıştır. 1950'den sonra oluşan yeni yerleşmelerle mahalle sayısı 23'e ulaşmıştır. Beşiktaş'a ilk kez 1956'da ayrı bir belediye şube müdürü atanmış, 1984'te çıkarılan Büyükşehir Belediyesi Yönetimi Hakkında Kararname ile metropol alan içinde kalan Beşiktaş Belediyesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bir şubesi olmaktan çıkıp ayrı bir belediye durumuna gelmiştir.Beşiktaş Belediye Başkanı kimdir? 


Beşiktaş Belediyesi – Beşiktaş – İstanbul


1971 İstanbul doğumlu olan Av. Murat HAZİNEDAR, ilköğrenimini Fatsa’da, ortaöğretimini Ankara Yükseliş Koleji’nde, lise öğrenimini ise Bolaman, Fatsa ve Kabataş Erkek Liseleri’nde tamamladı. Lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan HAZİNEDAR, 1997 – Nisan 2014 yılları arasında; aynı zamanda kurucusu olduğu Hukuk Bürosu’nun Başavukat’lığını yürüttü. 


Ülke ekonomisine olan tutkusu ile genç yaşta iş hayatına atılan; 1989-1995 yılları arasında çeşitli tekstil ve ihracat firmalarında yönetici olarak görev yapan HAZİNEDAR, aynı zamanda iş adamıdır. Or-Gi Taşıt Muayene İstasyonları A.Ş.’de kurucu ortak olup, Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir.


Uzun yıllar siyasetin pek çok kademesinde etkin görevlerde yer alan Av. Murat HAZİNEDAR, 1987 yılından itibaren gençlik kollarında siyasi hayatına başlamış, 2000 yılında CHP Kurultay Delegeliği yapmıştır. 2009 yılından itibaren siyasi mücadelesini TDH’de sürdüren HAZİNEDAR, 2011 Yılı Genel Seçimleri’ne Ordu’dan Bağımsız Milletvekili Adayı olarak seçime katılmış, 2013’te Mustafa Sarıgül ile birlikte CHP’ye yeniden üye olmuştur.


10.02.2014 tarihinde CHP Parti Meclis Kararı ile Beşiktaş Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen ve Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde %77’lik rekor oyla Beşiktaş Belediye Başkanlığına seçilen HAZİNEDAR, Cumhuriyet Halk Fırkası’nı Ordu ilinde kuran ve başkanlığını da yapan Hazinedarzade Mustafa Bey’in torunlarındandır.


Birçok sivil toplum kuruluşuna ve sosyo-kültürel derneklere kurucu başkan, onur kurulu üyesi ve yönetim kurulu üyesi olarak destek veriyor olmasının yanı sıra “Temiz Hava ve Temiz Su” projesini geliştirmek, desteklemek ve bilinçlendirmek amacıyla; Karbon (Sera Gazı) Emisyonu Düşürme ve Kontrol Derneğinin Kurucu Üyeliği’ni yapmıştır. Halen aynı derneğin Başkan Yardımcısı olarak görev almaktadır. 


Av. Murat Hazinedar çevresinde hayvansever kişiliğiyle tanınır, spor ve ileri teknolojiyle yakından ilgilenir, iyi derecede İngilizce bilmektedir, evli ve bir çocuk babasıdır. 
Beşiktaş Belediyesi’nin tamamlanan projeleri hangileridir?


Engellilere İş Garantili Kurs Sertifikaları, AIDS Danışma ve Çağrı Merkezi Projesi, Beşiktaş Meydanı Projesi, Evde Bakıcı Yetiştirme Projesi ve Levent Meydanı Projesi. Beşiktaş Belediyesi’nin devam eden projeleri hangileridir? 


Dost Eller Mutfak, “Esenlik Hizmeti” Projesi, 444 44 55 İletişim Merkezi, Beşiktaş Belediyesi Kütüphanesi, Temizlik Hizmetleri, Katı Atık Dönüştürme Hizmetleri, Sağlık Hizmetleri, İlaçlama Hizmetleri, Yardımlar, Vatandaşlık İlişkileri Yönetim Sistemi (VİYÖS), Ücretsiz Sağlık Desteği, Aile Danışmanlığı Hizmeti, Düşler Akademisi, Ücretsiz Kurslar İçin Kayıt Zamanı!, B+ Sayılar, Beşiktaş Belediyesi Kent Bilgi Sistemi, Beşiktaş İlçesi Kentsel Dönüşüm ve Yenileme Stratejik Eylem Planı, Cepte Beşiktaş, Dost Eller Yardım Organizasyonu, Eğitim Yardımları, Kentli Kart, Okulları Yeniliyoruz, Park Ve Bahçe Hizmetleri, Yaz Okulları ve Engelsiz Yaşam Platformu… 


Beşiktaş Belediyesi 2012 faaliyet raporu için tıklayın!

Beşiktaş Belediyesi 2011 faaliyet raporu için tıklayın!Beşiktaş Belediyesi iletişim ve ulaşım bilgileri nelerdir? 


Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası

Adres: Aytar Caddesi Başlık Sokak No:1 Nispetiye/Levent - İstanbul

Telefon: (0212) 319 42 42


Beşiktaş Belediyesi Çırağan Hizmet Binası

Adres: Yıldız Mahallesi Çırağan Caddesi No:77 Beşiktaş - İstanbul

Telefon: (0212) 236 10 20

Web: www.besiktas.bel.tr