Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Beşiktaş ve Kadıköy’den ev fiyatları 200 bin TL düştü!

RE/MAX Türkiye Bölge Direktörü Goldştayn, "Bu fiyatlar Kadıköy ve Beşiktaş’ta ev sahibi olmak için büyük fırsat. Son 5 yılda yüzde 30’un üzerinde değer kazanan bu iki ilçede bu fiyatları 1 yıl sonra görmemiz imkansız" diye konuştu.


RE/MAX’in ülkemizdeki temsilcisi RE/MAX Türkiye, Kadıköy ve Beşiktaş’ın emlak fiyatlarını değerlendirdi.


RE/MAX Türkiye’nin çalışmasına göre emlak piyasasında yaşanan durgunluk, arzın az talebin ise en çok olduğu iki ilçeye de yansıdı. 2017 yılında Beşiktaş ilçesinde metrekare emlak fiyatları 12 bin liraya, Kadıköy’de ise 8 bin liraya kadar çıktı. Son 5 yılda ise konut fiyatları her iki ilçede yüzde 30’un üzerinde değerlendi.


Türkiye’nin en yüksek konut fiyatlarına sahip Kadıköy ve Beşiktaş’taki fiyat artışı, emlak piyasasındaki durgunluktan etkilendi. Fiyat artışı durduğu gibi son 12 aylık dönem içinde Kadıköy’de yüzde 10’un Beşiktaş’ta ise yüzde 15’in üzerinde fiyatlar düştü.


Beşiktaş ve Kadıköy’den ev fiyatları 200 bin TL düştü!


Beşiktaş ve Kadıköy’teki bu fiyat düşüşünün büyük fırsatlar yarattığını sözlerine ekleyen RE/MAX Türkiye Bölge Direktörü Murat Goldştayn, şu açıklamalarda bulundu: "İstanbul’da Kadıköy’de 1 yıl öncesine kadar 100 metrekare ikinci el bir konutun fiyatı 800 bin TL, Beşiktaş’ta ise 1 milyon 200 bine kadar çıkmıştı. Emlak piyasasındaki durgunluk bu iki ilçeye de yansıdı. Kadıköy’de 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 100 bin TL, Beşiktaş’ta ise 200 bin TL düştü. Bu fiyatlar Kadıköy ve Beşiktaş’ta ev sahibi olmak için büyük fırsat. Son 5 yılda yüzde 30’un üzerinde değer kazanan bu iki ilçede bu fiyatları 1 yıl sonra görmemiz imkansız. Şunu hatırlamak isterim; son 10 yıl içinde Beşiktaş’ta konut fiyatları yüzde 288, Kadıköy’de yüzde 291 seviyesinde yükseldi. Bu iki ilçede konut almak gerçekten zor. 200 bin TL’ye varan düşüşlerden faydalanmak isteyenler hızlı davranmalı"