Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Beşyıldız Ekşioğlu

1996 tarihinde beş kardeş tarafından kuruldu. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ekşi’dir.Beşyıldız Ekşioğlu çalışmaları ne oldu?


1996 tarihinde beş kardeş tarafından kuruldu. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ekşi’dir. Firma tarafından yapılan ilk proje Çekmeköy’de oldu.  Toplam 504 konutun bulunduğu bu projenin 1.etabını 2000 yılında, 2002 yılında ise 2.etabında yer alan 360 konutu ailelerine teslim etti. 3.etapta bulunan dairelerin teslim tarihi ise 2003 olarak açıklandı. 


Firma tarafından Çekmeköy’de inşa edilen diğer projeler ise Sardunya, Serena Konutları, Gülbahçe Konakları oldu. Bunun dışında Pendik’de bulunan Denizpark Sitesi’nde de 150 adet daire yer aldı. 


Yaklaşık olarak 1.260 aileyi ev sahibi yapan Beşyıldız Ekşioğlu, inşa ettiği projelerde yeşil alanlar, yürüyüş ve bisiklet yolları, yüzme havuzları ve sosyal tesislere de yer verdi.

Beşyıldız Ekşioğlu

Yönetim Kurulu Üyesi – Hüseyin EkşiBeşyıldız Ekşioğlu ekibinde hangi isimler var?


Yönetim Kurulu Üyesi – Hüseyin Ekşi

Mimar – Celal Çalışkan

Peyzaj Mimarı – Prof. Dr. İsmet Vildan Alptekin

İç Mimarı – Burak Tansel


Yönetimde yer alan isimler projeler hakkında neler söyledi?


Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Ekşi: “Hep birilerine, bir yerlere ve bir şeylere bağımlı yaşadığımız günümüzde herkesin ortak arzusu hiç değilse evinde özgür olabilmek. Bu problemden yola çıkararak kişilerin kendilerini olabildiğince özgür hissedecekleri bir proje fikri ile yola çıktık ve Mira'yı özgürlük konsepti üzerine oluşturduk.”


Mimar Celal Çalışkan: “Evlerimiz bizi koruyan kollayan mekanlar olmalı, oysa modern sığınaklar olma yolundalar. Bu yüzden Mira'da villalarla az katlı blokları birlikte kullanarak derin perspektifler çıkardık. Doğal avantajımız olan arazi eğimi ve yönünü değerlendirdik, 3 akslı, çift yönlü ferah ve yeşil alanlar oluşturduk. Bir de kat bahçelerini ekleyip sizleri özgür bırakan mekanlar yarattık.”


Peyzaj Mimarı Prof. Dr. İsmet Vildan Alptekin: “Özgürce düşündük, özgün bir çevre yarattık.”


İç Mimar Burak Tansel: “Özgürlük rahat kullanımdır. Evin her köşesinden ayrı keyif almaktır, sadece pencere önünden değil. Doğru çözümler, en iyi malzemeler rahatlık ve özgünlük getirir. Renk ve dokusuyla huzur dolu mekanlar tasarladık.”


Beşyıldız Ekşioğlu


Mira Kurtköy projesinin özellikleri nedir?


İstanbul Anadolu Yakasında bulunan Kurtköy’de inşa edildi. 25 bin 829 metrekare arsa alanı üzerine konumlandırıldı. Mira Kurtköy projesinde toplam 303 konuta ve 32 villaya yer verildi. 1+1, 1+1 teraslı, 1+1 bahçe teraslı, 2+1, 2+1 teraslı ve 3+1 teras dairelerin bulunduğu Ekşioğlu Beşyıldız Kurtköy Mira Evleri’nin 2014 yılı içinde teslim edilmesi planlandı. 


2013 Mayıs ayı güncellemelerine göre; 68 - 105 metrekare 1+1'lerde 205 bin liradan, 110 - 136 metrekare 2+1'lerde 295 bin liradan, villalarda ise 660 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.  Yüzde 25 peşinat ödenmesi durumunda, kalan kısım için banka kredisine 120 ay vadelendirme yapılıyor. 


Beşyıldız Ekşioğlu1.050 metrekare alana sahip olan MiraClub’ta yer alan etkinlik alanları şöyle: Kapalı havuz, Sauna, Bilardo, Masa tenisi, Fitness, Dinlenme ve toplantı salonları, Cafe corner, Çok amaçlı spor salonu, Kardiyo, Site sakinlerine kreş.

Yüzme havuzu 800 metrekare olup, çocuk havuzu ise 85 metrekaredir ve projenin yüzde 80’i de yeşil alana ayrılmıştır.


Mira Kurtköy projesi hakkında detaylı bilgiler için tıklayınızBeşyıldız Ekşioğlu


Mira Çekmeköy projesinin özellikleri nedir?


Hemen teslim edilen Mira Çekmeköy Evleri, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 daire tiplerinden meydana geldi. 15 bin 560 metrekare alan üzerine konumlandırıldı. Proje, İstanbul Şehir Hastanesi'ne 2 dakika, Boğaziçi Köprüsü'ne 12 dakika, FSM Köprüsü'ne 10 dakika, Mecidiyeköy'e 15 dakika uzaklıkta yer aldı. 


Mira Çekmeköy projesinin yüzde 74’ü yeşil alan olup, 320 metrekarelik MiraClub inşa edilmiştir. Projenin sosyal imkanları arasında ise Jakuzili kapalı havuz, sauna, bilardo salonu, masa tenisi, fitness, dinlenme ve oyun salonlarından oluşan MiraClub ve Mira'nın cennetten köşeyi andıran avlusu vardır.


Beşyıldız EkşioğluToplam 160 adet dairenin inşa edildiği projenin 2013 Nisan ayı fiyatları şöyledir: 110 metrekare bahçe katı daireler 415 bin TL, 120 metrekare 2+1 daireler 430 bin TL, 125 metrekare 3+1 daireler 460 bin TL, 135 metrekare 3+1 daireler 525 bin TL, 185 metrekare 4+1 daireler 660 bin TL, 200 metrekare 5+1 daireler 680 bin TL.


Beşyıldız Ekşioğlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Ekşi inşaat sektörü hakkında neler söyledi?


Beşyıldız Ekşioğlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Ekşi inşaat sektörü hakkında şu açıklamaları yaptı:


Kooperatifzedeler gibi inşaatzedeler olacak. Çünkü bu süreçte büyük sıkıntılar yaşanacak. Bu gün çok merkezi yerlerde, çok özellikli projeler yapmıyorsanız kolay satamıyorsunuz. Mesela Kurtköy'deki marka projelerde bile kâr marjı yüzde 10'u geçmiyordur. Ama arsa maliyeti zaten yüzde 40 - 50. Ama insanlar bu işe 'yüzde 50 - 60 kâr edeceğim' diye girdi.