Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Beytepe toplu konut

Çankaya’da yer alan Beytepe’de son birkaç yıldır markalı konut projeleri yapılmaya başlandı. Bunun dışında toplu konut projelerine de yer verildi. Beytepe’de bulunan toplu konut projelerinden biri de Angora Evleri oldu.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!


Beytepe toplu konut

Beytepe nerede?


Beytepe; Ankara’nın Çankaya ilçesindedir. Bilkent semtine bağlı bir mahalledir. Mahallede; Hacattepe Üniversitesi Beytepe kampüsü yer alır. 


Beytepe hakkında detaylı bilgiler için tıklayınız


Beytepe’ye nasıl gidilir?


Beytepe’ye giden otobüs hatları şöyle: 546 Eryaman-Beytepe, 293 Batıkent-Beytepe, 230 Hacettepe-Beytepe, 175 Güvenpark-Beytepe. 546 Eryaman-Beytepe kalkış yeri: TUNAHAN MH.DUMLUPINAR 30 AĞUSTOS CD.ETİMESGUT/ANKARA. 546 Eryaman-Beytepe varış yeri: GÜZELKENT MH. DUMLUPINAR 30 AĞUSTOS D.ETİMESGUT/ANKARA. 293 Batıkent-Beytepe  kalkış yeri: KENTKOOP MH. BAŞKENT BLV.YENİMAHALLE/ANKARA. 293 Batıkent-Beytepe  varış yeri: İLKYERLEŞİM MH. BAŞKENT BLV.YENİMAHALLE/ANKARA. 230 Hacettepe-Beytepe kalkış yeri: FİDANLIK MH. MH.CELAL BAYAR BLV.ÇANKAYA/ANKARA. 230 Hacettepe-Beytepe varış yeri: FİDANLIK MH. CELAL BAYAR BLV.ÇANKAYA/ANKARA. 175 Güvenpark-Beytepe kalkış yeri: DEVLET MH.GÜVENPARK İÇİ YOLU ÇANKAYA/ANKARA. 175 Güvenpark-Beytepe varış yeri: DEVLET MH.GÜVENPARK İÇİ YOLU ÇANKAYA/ANKARA.


Beytepe İmar Planı nasıldır?


Beytepe köyiçi ve çevresine ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı çalışmalarına başlanıldı. Diğer Kurumlardan gerekli bilgi ve belgelerin sağlanması yönünde yazışmalar yapıldı ve arazi çalışmaları tamamlandı. 1/1000 ölçekli uygulama imar planı çalışmaları devam etmekte olup, onaylı 1/5000 ölçekli nazım imar planı plan notlarında yer alan ‘’Planlama alanında Jeolojik etüd yapılmadan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı onayı yapılamaz’’ plan notu gereği jeolojik-jeoteknik etüd yapım işine ilişkin işlemler sürdürülmektedir.


Beytepe toplu konut


Beytepe toplu konutKartallar Şirketler Grubu Beytepe Toplu Konut Projesi'nin özellikleri nedir?


Beytepe toplu konut
İmar Planı: Beytepe Toplu Konut Alanı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama

İşveren: Barmek İnş. San. ve Tic. A.Ş. 

İşin Cinsi: 1/5000 ölçekli ve 1/1000 ölçekli İmar Planı 

Planı Hazırlayan: Kartallar  Harita İmar İnşaat Mühendislik Taahhüt ve Turizm Ltd. Şti


Planlama alanı  Çankaya İlçesi Lodumu mevkiinde yer aldı. Toplam planlama alanı 116 hektarlık büyüklüğe sahip olup, çalışma alanında konut alanları, ticaret alanları, yeşil alanlar ve kamusal ortak kullanım alanları planlandı.

Projenin ortak kullanım alanları: Şehir kulüpleri, yüzme havuzları, tenis kortları, koşu ve yürüyüş parkurları, alışveriş merkezleri, restoran ve kafeleri, kreş ve okulları ile oyun alanları.


Beytepe toplu konutKonut tipleri

Nokta Evler: 9 ile 14 kat arasında tasarlandı. 12 adet blok inşa edildi. Her katta 4 adet 3+1 daireye yer verildi. Nokta Evler’de bulunan daireler ise 152 m2 büyüklükte yapıldı. Ayrıca her bloğun üst katında dubleks daireler inşa edildi. Dubleks daireler ise 284 m2 büyüklüklerde tasarlandı. 


Villalar: Beytepe Toplu Konut projesi olan Angora Evleri’ne 945 adet villa inşa edildi. 22 adet villa bodrumlu 723 adet villa da bodrum katsız şekilde tasarlandı. Villalar toplam net 345 m2 büyüklüklerde inşa edildi. Villaların giriş katında; rüzgarlık, geniş bir salon, yemek odası, antre, WC ve kapalı garajdan meydana geldi. Bu katta ayrıca kapalı garajın içinde su  deposu ve tesisat odasının bulunduğu bölümler yapıldı. Birinci katta; içinde ayrı bir soyunma odası ve banyosu bulunan ebeveyn yatak odası, iki adet yatak odası, bir adet yaşam odası ile ortak bir banyo şeklinde tasarlandı. Çatı katında; bir yatak odası, bir banyo ve bir çalışma odası ile küçük bir mutfak nişine yer verildi. 


Sıra Evler: Sitesi içindeki geniş bulvarın genelde iki yanında, bazı bölgelerde ise bir tarafında yer aldı. Sıra Evler üç tip konut olarak tasarlandı. Bunlar; bahçe dubleks daireler, ara kat daireler ve çatı dubleks daireler oldu.

Bahçe Dubleks daireler; 4+1 şeklinde tasarlandı. 166 m2 büyüklüklerde inşa edilen bahçe dubleksler, her blokta 4 adet şeklinde yer aldı. Ara kat daireler; 4+1 ve tek kat üzerinde tasarlandı. Daire büyüklükleri 166 m2 olarak inşa edildi. Çatı dubleks dairelerin üst katı ebeveyn süit şeklinde tasarlandı. Alt katlarda da 3 oda ve 1 salona yer verildi. Toplam büyüklüğü ise 274 m2 olarak belirtildi.


Angora Evleri’ne ulaşım: 171-3 OPERA-M.KEMAL MAHALLESİ-BEYSUKENT, 174-1 OPERA-BEYSUKENT, 174-2 OPERA-BEYSUKENT.


Angora Evleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız


Beytepe’de hangi konut projeleri yer almaktadır?


1.Enpark Beytepe Konut Projesi: 23 bin metrekare arazi üzerine inşa edildi. 3 blok şeklinde tasarlandı. 33 katlı olarak inşa edilen projede her katta 2 adet daireye yer verildi. Daireler, 186 metrekare ile 242 metrekare büyüklüklerde konumlandırıldı. 


İletişim bilgileri: 444 3 285 www.enparkbeytepe.com


2.Palladium Beytepe Projesi: Uzaltaş Şirketler Grubu tarafından hayata geçirildi. 15 bin 750 metrekarelik alanda inşa edildi. 3 bloktan meydana geldi. Projede; 110 daire, butik iş merkezinde ise 7 işyeri yer aldı. Her daireye deponun yanı sıra 5+1 daireler 3, diğerlerine 2 otopark tahsis edildi. 


İletişim bilgileri: 444 3 753 http://paladyumbeytepe.com


TOKİ Beytepe konut projesinin özellikleri nedir?


Ankara Çankaya İlçesi, Lodumu (Beytepe Köyü) Mahallesi, Eskişehir Yolu Üzerinde konumlandırıldı. 27030 Ada, 18 Parselin Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi şeklinde yapıldı. 


Proje Tipi: Kaynak geliştirme

Yüklenici Firma: Türkerler İnş. Turz. Mad. Enerji Tic. San. Aş.

Konut Sayısı: 800 adet

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016