Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bilkent Şehir Hastanesi Kasım'da hizmete girecek!

Yapımına 2015 yılında başlanan Bilkent Şehir Hastanesi Kasım ayı sonundan itibaren aşamalı olarak hizmete girecek...


Yapımına 2015 yılında başlanan Bilkent Şehir Hastanesi, Kasım ayı sonundan itibaren aşamalı olarak hizmete girecek. Bilkent Şehir Hastanesi'nin inşaat alanını ziyaret eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, detaylı incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.


Koca, Bilkent Şehir Hastanesi'nin Türk vatandaşlarının yanı sıra yurt dışından gelecek hastalar için de önemli bir merkez olmasını istediklerini söyledi. Koca, "180 dönüm arazide vatandaşlarımızın bir yerden diğer yere geçişini çok iyi planlamamız ve hızlı bir yaklaşım içinde olmamız gerekiyor. Bunun için tüm hazırlığımızı yapıyoruz." dedi.


Sağlık turizminin Türkiye'nin stratejik önceliklerinden biri olduğunun altını çizen Koca, şunları kaydetti: "Hizmet kalitesi, hastanın konforu ve fiziki şartlar için iyi bir planlama yapıldı. Hastanemizin öne çıkacak özellikli hizmetlerinin çok iyi tanıtılması gerekiyor. Uluslararası tanıtımlarımız açısından Bilkent Şehir Hastanemiz model olacak."


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; toplam 3 bin 704 yatak kapasitesiyle dünyanın en büyük üçüncü sağlık kompleksi olan Bilkent Şehir Hastanesi Mersin, Yozgat, Isparta, Adana, Kayseri ve Elazığ'dan sonra hizmete giren 7'nci şehir hastanesi olacak. hastanede günlük 40 bin hasta tedavi görecek ve 6 bini tıbbi personel olmak üzere toplamda 11 bin çalışan hizmet verecek. Bilkent Şehir Hastanesi'nde 131 ameliyathane, 706 yataklı yoğun bakım ünitesi, 38 yataklı diyaliz merkezi bulunacak.


Türkiye'nin en büyük laboratuvarını barındıracak hastanede tüm hizmetler dijital ortamda yürütülecek. Kampüste ambulans helikopterler için de 2 ayrı heliport yer alacak.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura