Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bina ortak karar protokolü dilekçesi!

Bina ortak karar protokolü, kentsel dönüşüm sürecine giren yapılar için gerekli olan bir belge olarak karşımıza çıkıyor. İşte bina ortak karar protokolü dilekçesi örneği..


Bina ortak karar protokolü, kentsel dönüşüm sürecine giren yapılar için gerekli olan bir belge olarak karşımıza çıkıyor. Bina ortak karar protokolü hazırlanarak yıkılan binanın nasıl, ne zaman, ne şekilde, kime, hangi dağılımla yaptırılacağı kararı alınıyor.


İki ay içinde 2/3 çoğunlukla Bina Ortak Karar protokolü hazırlanıp imzalanmazsa bina Bakanlıkça yıkılıyor. 


Bina Ortak Karar Protokolü bağlı bulunulan İl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne bilgi amaçlı bir dilekçe ile sunuluyor. Bina ortak karar protokolü dilekçesi örneği şu şekilde;


Bina ortak karar protokolü dilekçesi örneği:


..../..../2016T.C.

………………. VALİLİĞİ


İL ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ

ALT YAPI ve KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞUBE

MÜDÜRLÜĞÜ’ NE


KONU : Bina Ortak Karar Protokolü


………….. ili, ……….. ilçesi, ………… mah., ………. cad., ……… sok, No:…………………… Apartmanı, …….. Pafta, …….. Ada, ……… Parsel sayılı yerde bulunan binamız için Deprem Risk Raporunu Bakanlığınızca Lisanslandırılmış ……………………………………’ ne hazırlatıp Onay için müdürlüğünüze sunulmuştur. 


Söz konusu Deprem Risk raporu Müdürlüğünüzce onaylanmış ve Onay yazısı tarafımıza tebliğ olunmuştur. Onaylanmış Deprem Risk Raporu çerçevesinde; Binamızda kanuni en az 2/3 çoğunluğu gösteren Bina Ortak Karar Protokolü ektedir. Bilgilerinize arz ederiz.


Saygılarımızla;


Ad Soyad

İmza

EKİ :

Deprem Risk Raporu

İLETİŞİM :

Adres :
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com