Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Biocity Development

Bio City Development , Ispartakule’de Bio İstanbul projesini hayata geçirdi. Bio City Development CEO'su ve Bio İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Elie Haddad’dır.Bio City Development neler yapmaktadır?


Bio City Development Company’nin temelleri Amerika ve Avrupa’da atıldı. Akademik hastaneler üreten bir firmadır. Golden Jubilee Hastanesi ve Boston Çocuk Hastanesi ilk yaptığı projelerdendir. 


Türkiye’de Bio İstanbul projesini hayata geçirdi. 


Bio City Development CEO'su ve Bio İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Elie Haddad’dır.


Biocity Development


Bio İstanbul projesinin özellikleri nedir?


Başakşehir'de Resneli Çiftliği'nde konumlandırıldı.  Bio City Development Company, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ, TOKİ iştiraki Emlak Planlama Proje Yönetimi işbirliği ile inşa edilmeye başlandı. 


Yatırım bedeli 2 milyar dolar olan projede; konut alanları, ticari alanlar, kültür ve sanat alanları, ofis alanları bulundu. Ayrıca, Çocuk Araştırma Hastanesinin de yer alması planlandı. Projenin 2016 yılında teslim edileceği açıklandı. Projenin tasarımları Tabanlıoğlu ve Saunders Mimarlık tarafından yapıldı. 


Biocity DevelopmentProjenin ilk etabına 600 adet daire yapıldı. Toplamda ise 15 bin konutun yer alması planlandı. Türkiye'nin ilk Biomedikal Bilim Parkının olduğu Bio İstanbul’da konut sahiplerine verilen hizmetler de şöyle: Çocuk oyun alanları, rekreasyon merkezi, araştırma kütüphanesi, güneşlenme ve dinlenme alanları, sanat merkezi, eczane, kuaför, çocuk havuzları, futbol sahaları, basketbol sahaları, tenis kortları, fitness merkezi, sinema salonları, alışveriş alanları, restoranlar, kafeler, bankamatikler, eğlence danışmanlığı, veteriner danışmanlığı, ev dekorasyon danışmanlığı, seyahat danışmanlığı, sağlıklı beslenme danışmanlığı, hukuksal danışmanlık, stil ve alışveriş danışmanlığı.


Biocity DevelopmentBio İstanbul’da yer alan dairelerin 2013 Mayıs ayı itibari ile metrekare birim fiyatları ise 4 bin 100 liradan satışa sunuldu.


Telefon: 0532 111 22 46


BCDco Onursal Başkanı Prof. Dr. Rapheal Levey neler söyledi?


Ispartakule’de hayata geçirilen Bio İstanbul projesi hakkında BCDco Onursal Başkanı Prof. Dr. Rapheal Levey şu açıklamalarda bulundu:


Arz edilen dönüştürelebilir tahvile olan talebin bu kadar güçlü olmasından ötürü çok mutluyuz. Kurumsal yatırımcıların, gelişmekte olan ülkelerdeki sağlık hizmetlerine artan bir ilgi göstererek böyle bir projede yer alması oldukça memnuniyet verici. Bio City İstanbul, pediyatri alanındaki sağlık hizmetleri ve biomedikal Ar-Ge anlayışını hem Türkiye'de hem de geniş bir bölgede dönüştürecek olan umut verici bir projedir" şeklinde bir değerlendirmede bulundu. Levey, "Tekliften elde edilecek olan net gelirler, diğer bölgelerde bio şehirlerin geliştirilmesi de dahil olmak üzere fon sağlanması ve perasyonların hızlandırılması için kullanılacak. Şirket, tahvil sahiplerinin onayları ile daha ileri gelişmeleri finanse etmek için 100 milyon Dolar'a kadar ek tahvil seçeneğine sahip.


Bio İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Elie Haddad, Bio İstanbul ile ilgili neler söyledi?


Bio City Development Company Group CEO’su ve Bio İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Elie Haddad, Bio İstanbul projesini şu şekilde tanıttı:


Bio İstanbul Türkiye’ye ve dünyaya büyük getirileri olan eşsiz bir proje.  Bu projenin içersindeki her şey kendi içinde özeldir.  İstanbul Bio Medikal Araştırma Merkezi Bio İstanbul içindeki en önemli çalışmadır. Bulaşıcı olmayan kronik hastalıklara yönelik araştırmaların yapılacağı merkezde Türkiye ve Dünya üzerindeki sağlık kurumlarıyla koordineli bir çalışma yürütülecektir. Dünya’nın dört bir yanındaki ilim adamları bu merkezde çalışacaktır. İstanbul Bio Medikal Araştırma Merkezi, tıp dünyasının yeni adresi olacak. Çocuk hastanesi ise bölgenin Dünya çapındaki çıtayı yükseltecektir. Bio İstanbul Bilime adanmış bir merkez olacak.Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016