Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bitlis Atatürk Mahallesi'nde işyerleri teslim ediliyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Bitlis Atatürk Mahallesi'nde hayata geçirdiği işyerlerini teslim etmeye başlıyor.


Bitlis Merkez Atatürk Mahallesi Projesi’nde yer alan işyeri sahipleri 28 Ağustos 2018 – 21 Eylül 2018 tarihleri arasında taşınmazlarını teslim alacaklardır.


Bu çerçevede; İşyeri teslimleri, İdare tarafından hazırlanan ve ilan edilen “İşyeri Teslim Programı” çerçevesinde Projenin müşavir firması olan BCT İnş. Mim. Müh. Müşavirlik Turz. Tarım Seracılık A.Ş. & EMCAN Mim. Müh. Müş. İnş. Taah. Nak. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti aracılığıyla gerçekleştirilecektir.  İşyeri teslimleri Toplu Konut Şantiyesinde yapılacaktır. İşyeri alıcıları işyeri teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile şantiyeye ulaşacaklardır. İşyeri teslim işlemlerine saat 09:00’ da başlanacaktır. 


3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T. Halk Bankası A.Ş. Bitlis Şubesi’ne KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği işyeri teslimi anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir. 


Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere işyeri alıcıları teslim tarihinde önce Banka şubesine başvuracaktır. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir. 


Şantiyede yapılacak işyeri teslimi sırasında; işyeri alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir: 

• Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı), 

• Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin işyeri alıcısında bulunan nüshası, 

• İşyeri vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi, 

• KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.