Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bizim Mahalle 2. Etap'ın inşaat çalışmaları başlıyor!

Emlak Konut GYO projelerinden olan İstanbul Küçükçekmece Bizim Mahalle 2. Etap projesi için arsanın yer teslimi gerçekleşti..


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (GYO) projelerinden İstanbul Küçükçekmece Bizim Mahalle 2. Etap projesi için arsanın yer teslimi Dağ Mühendislik'e yapıldı. Firma, proje için inşaat çalışmalarına başlayacak.


Dağ Mühendislik, Bizim Mahalle 2. Etap için; Emlak Konut GYO'ya arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 2 milyar TL teklif verirken, arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak 551 milyon TL teklif sunmuştu. 


2. Etap'ında çalışmaların hızla devam ettiği Bizim Mahalle projesinin 1. Etap ihalesi iptal edilmişti. 1. etap ihalesinin ne zaman yapılacağı ise henüz belli değil. 


Bizim Mahalle 2. Etap'ın ortak kullanım alanları arasında sosyal ve kültürel tesisler, tematik çocuk alanları, sağlık tesisleri, dini tesisler, kütüphane, festival alanları, eğitim tesisleri, resmi kurumlar, ata sporları merkezi, kent müzesi, el sanatları merkezi, spor tesisleri mevcut.