Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bomonti

Adını 1902 yılında Bomonti Bira Fabrikası’ndan alan semt, tekstil merkezi olmaktan çıkıp konut sektörünün merkezi olmaya başladı.Bomonti nerede?


Bomonti, İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı bir semtidir. Adını 1902 yılında kurulan Bomonti Bira Fabrikası’ndan alır. Ermeni ve Gürcülerin yoğun olarak yaşadığı semtte, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin kampüsü vardır. 

5-6 yıl öncesine kadar tekstil merkezi olarak bilinen Bomonti şimdilerde, konut ve lüks rezidansların inşa edildiği bir semt olmaya başladı. Birçok otel projesinin de bulunduğu bölgeye ulaşım imkanları da sağlandı. 


Bomonti’de hangi konut projeleri yer aldı?


Son birkaç yıldır otel, ofis ve konut projelerinin hızla yapılmaya başladığı Bomonti’de fiyatlarda oldukça pahalı. Bomonti’de inşa edilen projeler şöyle: Modern Palas, Anthill Residence, Apart Bomonti, Kuleli Evleri, Elysium Fantastic, Palms Residence, Bomonti Time Residence, Rixos Residence, İtower ve Arista.


Modern Palas projesinin özellikleri nedir?


Evtensa Group tarafından inşa edildi. Projede bulunan daire büyüklükleri 66 metrekare ile 210 metrekare arasında tasarlandı. 1+1 ve 2+1 konutlardan meydana gelen Modern Palas’ta; resepsiyon/concierge hizmeti, 24 saat güvenlik, daire dışında konumlandırılan ayrı depolama alanları, bina altında 4 kat otopark alanı, teknik destek, apartman kat görevlisi, peyzaj ve bina yönetim hizmetlerine yer verildi. BomontiTaksim'e 15 dakika, TEM ve E-5'e 5 dakika, Dolmabahçe Tünel'e 1 dakika, Osmanbey Metro'ya 6 dakika, Nişantaşı'na 10 dakika, Kapıthane Tünel'e 2 dakika, Havaalanına ise 20 dakika mesafede konumlandırılan proje, 2013 Nisan ayı itibari ile 309 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


Anthill Residence fiyatları kaç TL?


25 bin metrekare alan üzerinde Ant Yapı tarafından inşa edildi. 2 kule şeklinde tasarlanan Anthill Residence konut ve mağazalardan meydana geldi. Daire büyüklükleri 85 metrekare ile 121 metrekare arasında değişti. 


Projenin dikkat çeken özellikleri arasında ise vitamin bar, çocuk oyun alanları, yüzme havuzu, jet poll, güzellik salonu, güneşlenme terası, spa merkezi, fitness salonu ve güvenlik gibi hizmetler yer aldı. Bomonti2013 Nisan ayı güncellemelerine göre de 72 bin dolar ile 1 milyon 162 bin dolar arasında değişen fiyatlarla daireler satışa sunuldu. Anthill Residence projesinde daire sahibi olmak isteyenlere sunulan ödeme planı ise şöyle; tutarın yarısı peşin, kalan yarısı ise banka kredisi ile 24 ay taksit.


Bomonti


Apart Bomonti’yi kim inşa etti?


4 katlı tek blok şeklinde tasarlanan ve 10 konuttan meydana gelen Apart Bomonti projesini Ünal İnşaat hayata geçirdi. 1+1, 2+1 ve 3+1 konut tiplerine yer verilen projede; 1+1’ler 55 metrekare, 2+1’ler 88-98 metrekare, 3+1’ler ise 135-147 metrekare şeklinde tasarlandı.


Apart Bomonti Evleri’nin 2013 Haziran ayında teslim edilmesi planlandı. Projede ayrıca er daireye özel depo alanı, otopark ve çeşitli sosyal imkanlar sunuldu. 


2013 Ocak ayı itibari ile Apart Bomonti’de bulunan 1+1’ler 158 bin TL, 2+1’ler 308 bin TL, 3+1’ler ise 481 bin TL’den satışa sunuldu. Süleyman Seba Caddesi üzerinde yer alan proje için banka kredisi de kullanılabiliyor.


Bomonti


Kuleli Evleri ne zaman teslim edilecek?


Gardenya, Kamelya ve Akasya isimlerinin verildiği Kuleli Evleri, Yıldırım Yapı Grubu tarafından inşa edildi. Proje, 6 katlı 4 blok şeklinde tasarlandı. 10 bin metrekare alan üzerine toplam 168 adet konutun yapıldığı proje, 2013 Mart ayında teslim edilmeye başlandı.


Kuleli Evleri’nin dikkat çeken özellikleri arasında da televizyon odası, fitness center, kamera sistemi, lüks lake kaplama, güvenlik hizmetleri, kartlı geçiş, fransız balkon, akıllı sayaç yer aldı. 


2013 Mayıs ayı güncellemelerine göre; 2+1 Kamelya konutlar 365 bin TL'den, 1+1 Akasya konutlar 250 bin TL'den, 2+1 Akasya konutlar 270 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. 


Elysium Fantastik ne durumda?


346 adet konuttan meydana gelen Elysium Fantastik’te hayat 2012 yılında başlamış olup, Ofton İnşaat tarafından Bomonti’de konumlandırıldı. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçeneklerinin bulunduğu proje, Osmanbey metro istasyonuna 5 dakika ve Nişantaşı'na 10 dakika yürüme mesafesinde yer aldı.


BomontiProjenin dikkat çeken özellikleri şöyle:  Barbekü alanı, açık yüzme havuzu ve vitamin bar, iki adet kapalı yüzme havuzu, fitness alanı, buhar odası, sauna ve çocuk oyun alanları.


2013 Şubat ayı güncellemelerine göre satışta olan daireler; 332 bin dolar ile 1 milyon 472 bin dolar arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu.


Bomonti


Palms Residence özellikleri nedir?


Öğer İnşaat tarafından 6 bin metrekare alan üzerine konumlandırıldı. 5 katlı 2 blok şeklinde tasarlanan projeye 340 adet konut yapıldı. 1+1, 2+1, 3+1 ve çatı dublekslerinin bulunduğu Palms Residence özellikleri arasında; açık-kapalı havuz, fitness center, rezervasyon hizmetleri, uyandırma servisi, concierge, lobi hizmetleri, spa merkezleri, güvenlik ve sauna yer aldı.


Projenin 2013 Mayıs ayı metrekare birim fiyatı 7 bin 500 dolar olarak açıklandı. Daire teslimlerinin de 2013 Haziran ayında gerçekleşeceği planlandı.


BomontiBomonti Time Residence nerede?


Sinpaş GYO tarafından Bomonti’de yapılması planlanan Bomonti Time Residence projesinin henüz fiyatları açıklanmadı. 2015 yılı içinde teslim edilmesi planlanan projede; 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 konut seçeneklerine yer verildi.


Rixos Residence projesinin satış fiyatları kaç TL?


İpek İnşaat ve Çakırkaya Yapı ortaklığında inşa edildi. 308 modüler suit ve 6 adet penthouse daireye yer verilen proje, 8 dönüm arazi üzerine konumlandırıldı. Projede ayrıca 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler yapıldı. 


BomontiSpa, buhar odası, Türk hamamı, sauna, açık spor alanı, kafe, restoran, çok amaçlı toplantı salonu ve golf sahası bulunan Rixos Residence, 2013 Mayıs ayı itibari ile 400 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.Bomonti


İ Tower  nerede?


Fer Yapı ve Sinpaş GYO tarafından, 29 katlı tek blok şeklinde inşa edildi. 2013 nisan ayında teslimlerine başlanan projede yer alan daire büyüklükleri 60 metrekare ile 800 metrekare arasında değişti. 


Tago Mimarlık tarafından tasarlanan İ Tower, Hilton İstanbul Bomonti Otel'ine 100 metre, metro istasyonuna 3 dakika,  Mecidiyeköy'e 5 dakika, Taksim'e 7 dakika ve Nişantaşı'na 10 dakika mesafede konumlandırıldı.

İ Tower projesinde; kat bahçeleri, depolama alanları, hobi salonu, spor merkezi, çarşı, copy center, toplantı salonları, arşiv odaları, lobi ve danışma, VIP Lounge, otopark ve özel yemek salonlarına yer verildi.


2013 Mayıs ayı güncellemelerine göre ofisler 335 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Proje kapsamında 24 ay kira geliri garantisi veriliyor.


Bomonti


Arista projesinin özellikleri nedir?


102 metrekare yüksekliğe sahip olan Arista, 28 katlı tek blok şeklinde tasarlandı. 32 bin metrekare arsa alanına sahip olan proje, AR Şirketler Grubu tarafından inşa edildi. 85 ofisin bulunduğu Arista’da, fitness salonu, dosyalama merkezi, resepsiyon, toplantı odaları, güvenlik ve otopark hizmetleri yer aldı.


2013 Mayıs ayı itibari ile Arista’da büyüklükleri 177 metrekare ile 206 metrekareye arasında değişen ofisler metrekaresi 4 bin dolar ile 5 bin dolar arasında satışa sunuldu. Ofis tutarının yarısına kadar ticari kredinin kullanılabildiği Arista’da 12 ile 48 ay arasında taksitlendirme imkanı da sunuluyor.