Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bornova Narova 3. Etap'ta satışlar başladı!

Çimentaş Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Yapı Tek A.Ş. Kordon Otel'de düzenlediği basın toplantısı ile Bornova'da hayata geçirdiği Narova'da 124 daireden oluşan 3. etapta konut satışlarının başladığı duyurdu..


İZMİR Bornova'da hayata geçirilen Narova projesinde 3. etap konut satışları başladı. 3. etabında 124 daire bulunan Narova'da toplam 9 etapta 1100 konut olması hedeflendi.


Çimentaş Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Yapı Tek A.Ş. Kordon Otel'de düzenlediği basın toplantısı ile Bornova'da hayata geçirdiği Narova'da 124 daireden oluşan 3. etapta konut satışlarının başladığı duyurdu. Bornova’daki 80 bin metrekarelik alanda Narova Projesi’nin başladığını ve planlanan şekilde devam ettiğini dile getiren Yapı Tek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kayhan Karabayır, projenin ilk etabında hayatın başladığını, ikinci etap konut sahiplerine de evlerinin mart ayı sonundan itibaren teslim edileceğini söyledi. Toplam bin 100 konuttan oluşan projelerinin 3. etabının da satışına başladıklarını anlatan Karabayır, “Projenin bu etabını Ekim 2018’de teslim edeceğiz. Hemen ardından 4. etap geliyor. Yakın zamanda tanıtımını yapmayı planladığımız 4. etap için çalışmalara başladık" dedi. Narova projesinin şehrin kalabalığından uzak ama şehrin içinde bir yaşam sunduğunu anlatan Karabayır “Kendi kendine yeten bir anlayışla, günlük ihtiyaçların karşılanabileceği çarşısıyla, yaşaması keyifli bir yer. Bu özelliklerimiz sayesinde ilk iki etabımız büyük ilgi gördü. 3. etap satışlarının da kısa sürede tamamlanacağını düşünüyorum" dedi. Şuana kadar 3 etapta toplam 150 milyon lira yatırım yaptıklarını belirten Karabayır, "9 etap tamamlandığında toplamda 450- 500 milyon liralık bir yatırıma ulaşmış olacağız. 3. etapta bulunan konutlarımız çok çeşitli yapılara sahip dolayısıyla fiyatını metrekare üzerinden belirliyoruz. 3. etap için metrekare fiyatı 2 bin 885 lira olarak belirlendi" diye konuştu. 


Yapı Tek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alessandro Caltaginore ise, gayri menkul yapmanın en zor yanının fiyatlandırma olduğunu belirterek, "İnsanların ne istediği ve neye ihtiyacı olduğu da iyi belirlenmeli, çünkü ikisinin arasında büyük fark var. Narova'da ailelerin ihtiyaçları, çocukların güvenlik ihtiyacını düşünürken aynı zamanda sevecekleri bir yer olması için çalıştık. İhtiyaçlar ve istekler arasında iyi bir formül bulduğumuzu düşünüyorum" dedi. Narova Proje Müdürü Hikmet Özkalay ise binaların sağlamlığı ile ilgili soru üzerine şöyle konuştu: 


"Proje Bornova platosunda bulunuyor. İzmir'i etkileyen fay hattı, Kemalpaşa'dan başlayarak, Altındağ üzerinden Hatay, oradan da Güzelyalı'ya kadar uzanıyor. İzmir'in her yerini etkiliyor. Projemiz eski Gediz deltasının bir bölgesinde. Kumlu ve çakıllı bir yapı. Zemin iyileştirmelerini yaptık. Temel 480 kazık üzerine oturtuldu. Biz hesaplamalarımızı deprem şiddetine göre yapmayız ancak binalarımızın oldukça sağlam olduğunu düşünüyorum."


NAROVA 3. ETAP PÖZELLİKLERİ 

Narova'nın 3. etap konutlarında 1 1, 2 1, 3 1 daireler bulunuyor. Ayrıca projede, Fitness ve pilates salonları, yürüyüs¸ ve bisiklet yolları, 2.5 m derinliğe varan teras ve balkonlar, kapalı otopark ve özel depolama alanı, kapalı ve açık çocuk oyun alanları, nar bahçeleri, her bloğa özel 100 metrekarelik toplantı, etkinlik ve hobi alanları, 2 adet yüzme havuzu, 2 adet çocuk havuzu, kontrollü giriş, 24 saat güvenlik bulunuyor.Web: http://narova.com.tr/etap3/


Hürriyet