Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Boyalıkköyü - Boyalık Köyü - Arnavutköy - İstanbul

Arsa ve arazi peşindekilerin gözde bölgesidir. Boyalık Köy, Arnavutköy’ün Tayakadın Mahallesi ile birlikte Üçüncü Havalimanı Projesi’nin açıklanmasıyla birlikte arazi fiyatlarının uçuşa geçtiği bölgelerden biridir.Boyalıkköyü - Boyalık Köyü - Arnavutköy - İstanbul

Boyalık Köyü, Arnavutköy, İstanbulBoyalık Köyü nerede?


Arnavutköy'ün 8 köyünden biridir. Boyalık 585 nüfusla, Arnavutköy'ün 3'üncü büyük köyüdür.  Kuzeyinde Terkos (Durugöl) Gölü ve Zafer Mahallesi, doğusunda Tayakadın Mahallesi, güneyinde Arnavutköy İlçesi, ve batısında Yassıören Köyü bulunur. Boyalık Köyü’nün genel özellikleri nelerdir?


Boyalık Köyü yaklaşık 700 yıllık bir tarihe sahip. Evliya Çelebi Seyahatnamesinde mahallede bulunan hamamlarda yıkandığını yazmıştır. Boyalık’ın 765 nüfusu, 460 seçmeni ve 150 hanesi mevcuttur. Mahallede bir cami bulunmaktadır ve bu cami tadilattan geçmiştir.Boyalıkköyü - Boyalık Köyü - Arnavutköy - İstanbulBoyalık Köyü 1/1000 ölçekli imar planı ne zaman onaylandı? 


Arnavutköy İlçesi Boyalık Köyü 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planı 10.09.2012 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığınca tadilen onaylanmıştır. Söz Konusu uygulama imar planı 19.11.2012 tarihinde Arnavutköy Belediyesi, Bolluca Hizmet Binası, Plan Proje Müdürlüğü koridorunda askıya çıkarılmış olup 19.12.2012 tarihinde askıdan indirilecektir. (Kaynak: Arnavutköy Belediyesi)Boyalık Köy’deki eğitim durumu nedir? 


Okulun Adı Öğrenci Sayısı - Öğretmen Sayısı  Derslik Sayısı  Derslik Başına Öğrenci Sayısı Öğretmen Başına Öğrenci Sayısı


Boyalık Örfi Çetinkaya İ.Ö.O – 38- 1 – 15 – 3 – 38Boyalık Köyü posta kodu kaçtır? 


Boyalık Köyü’nün posta kodu şöyledir; 34550Boyalık Köyü muhtarlığı iletişim bilgileri nelerdir? 


Boyalık köyü muhtarı Tahsin Özdil, 1964 Boyalık köyü doğumlu. Boyalık’ın yerlilerinden olan Özdil İstanbul üniversitesi adalet meslek yüksek Okulu’nu yarım bırakmıştır. Boyalık’ın Çatalca ilçesine bağlı olduğu dönemde de bir dönem muhtarlık yapan Özdil Boyalık Arnavutköy’e bağlandıktan sonra da muhtar olarak seçilmiştir. Muhtarlıktan önce ticaret ve ziraatla uğraştı ve halen de bu işlerine devam eden Özdil, evli ve 2 çocuk babasıdır.


Telefon: 0212 792 40 88