Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bülent Bahadır

Garage İnşaat patronudur. 12 yaşında iş hayatına atılan Bahadır, Merter’de Garage Tower projesine devam etmektedir.Bülent Bahadır kimdir?


Bülent Bahadır; 1963 yılında Islahiye’de doğdu. Asker bir babanın oğlu olan Bahadır, ticari hayata 12 yaşında girdi. Rulman ticareti, otomotiv ticareti ve borsacılık yaparak iş hayatına devam etti. Son olarak otomotiv sektöründe başarıyı yakaladı ve 2001 yılında Garage Şirketler Grubu’na ortak olarak girdi.


Bülent Bahadır, evli ve 2 çocuk babasıdır. Garage Group Yönetim Kurulu Başkanı’dır.


Bülent Bahadır’ın Egebank davasındaki durumu nedir?


Bülent Bahadır’ın asker emekli babası Keramettin Bahadır, emekli olunca 1977 yılında ticarete atıldı. 22 yıl boyunca rulman ithalatı ve satışı yaptı. Borsaya giren Bahadır’ın Egebank’ta da yüklü miktarda hesabı vardı. Keramettin Bahadır konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:


Yahya Murat Demirel bankayı almadan önce de ben Egebank'ın müşterisiydim. Kadıköy şubesi hemen işyerimin yakınında olduğu için, Egebank'ı seçmiştim. Söz konusu parayı yatırmadan önce Özcan Temizsüt'ün beni Murat Demirel ile görüştürdüğü doğrudur. Bankaya ilişkin çeşitli spekülasyonlar duymuştum ama o görüşmede Murat Demirel beni ikna etti. Bankaya el konulmadan üç ay kadar önce 6.2 trilyon lira yatırdım.


Bülent Bahadır ve Keramettin Bahadır’ın 2000 yılında Egebank’a yatırdıkları 6.2 trilyon şuan faizleri ile birlikte 10 trilyonu buluyor.


Bülent Bahadır inşaat sektörüne nasıl girdi?


Garage Group Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bahadır, ilk sermayesini ailesinden alarak 2008 yılında Zekeriyaköy'deki arsasına konut yaparak inşaat sektörüne girdi. Bahadır daha sonra yaptığı daireleri kiraya verdi. Projeyi geliştirerek 8 villada 32 dubleks daireli Garage Zekeriyaköy Evleri'nin inşasına başladı.


Bülent Bahadır, inşaat sektörü ile ilgili neler düşünüyor?


Garage Group Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bahadır, inşaat sektörü ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Ülke olarak yıllarca yüksek enflasyon ve faizle boğuştuk. 2001'i baz alacak olursak o günden bu yana reel faizlerde devamlı düşüş oldu. 2001 ile bugün arasında ciddi bir fark var. Durum böyle olunca yurtiçindeki yatırımcı bu farkı, başka yatırım araçlarıyla değerlendirme yoluna gitti. Önüne çıkan alternatif ise gayrimenkul oldu. Dolayısıyla krizin lafı bile bu yatırımcıları etkiliyor.


Bülent Bahadır, Merter ile ilgili neler söyledi?


Garage Tower projesini hayata geçiren Garage Group Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bahadır, bölge ile ilgili şunları söyledi:


Merter Bölgesi, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde devasa rezidans ve ofis projelerine ev sahipliği yapacak. Biz de bu bölgedeki Garage Tower Merter projemizle bölgenin çehresini değiştireceğiz, yeni yatırımlara öncülük yapacağız.

Şişli ve Bakırköy Adliyeleri'nin olması, metro ve metrobüs bağlantılarıyla ulaşımın artması, bölgede konutun dışına çıkarak ofis ve home-ofis projelerine duyulan ihtiyacı artırdı. Bölgede bu açığı doldurabilmek için yatırıma koyulduk.


Bülent Bahadır, hangi projeleri hayata geçirdi?


1.Garage Simplicity-Sarıgazi

2.Garage Zekeriyaköy Evleri-Sarıyer

3.Garage Tower-Merter


Projelerin özellikleri nedir?


1.Garage Simplicity: Sarıgazi-Sancaktepe bölgesinde konumlandırıldı. TEM’e 10 dk, Meydan AVM ve IKEA’ya ise 8 dk mesafede yer aldı. 13 bin 500 metrekare alan üzerinde kuruldu. 7 blok şeklinde tasarlanan projede toplam 252 adet daireye ve 11 adet işyerine yer verildi. 


Projede bulunan daireler 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 şeklinde tasarlandı ve büyüklükleri  brüt 107 metrekare ile 210 metrekare arasında değişti. 


Garage Simplicity projesinin dikkat çeken özellikleri şöyle: Yürüyüş parkuru, çocuk oyun alanları, açık yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu, sauna, fitness merkezi, özel peyzaj uygulamaları.


2012 yılında satışların tamamlandığı proje, 203 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


İletişim bilgileri: 0216 526 61 72 www.simplicitylife.com


2.Garage Tower: Merter’de konumlandırıldı. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1  dairelere yer verildi. Daire büyüklükleri 90 metrekare ile 208 metrekare arasında değişti. 270 adet konutun dışında projeye 41 adet ticari ünite yapıldı.


Mimar Adnan Kazmaoğlu tarafından tasarlanan Garage Tower’ın 2014 yılı içinde teslim edilmesi planlandı. Atatürk Havalimanı"na 6 kilometre, Merter Metro istasyonuna 300 metre, hipodroma 3 kilometre ve Ataköy Marina"ya 5 kilometre mesafede konumlandırıldı.


Projenin dikkat çeken özellikleri şöyle: Kapalı yüzme havuzu, fitness salonu ve eğitmen hizmeti, spa merkezi, uzman eğitmenlerin hizmet verdiği, kapalı çocuk oyun alanı ve cafe ile lounge hizmeti.


Henüz satışa çıkmayan projenin 2013 Haziran ayına göre metrekare birim fiyatının 4 bin dolardan başlayacağı planlar arasında yer aldı. 


İletişim bilgileri: 0212 202 88 85 http://www.garageinsaat.com/Bülent BahadırBülent Bahadır, Garage Tower projesi hakkında neler dedi?


Garage Group Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bahadır, Garage Tower projeleri hakkında şu açıklamalarda bulundu:


Garage Tower adıyla E-5 üzerinde Merter İş Merkezi ile Adidas mağazasının arasında yol kenarında 39 katta 135 metre ile ilçenin en yüksek rezidans kulesini inşa etmeyi planlıyorduk. Hatta 281 rezidans ve 41 işyeri bulunacak bu projenin yanı sıra Yeşil Kundura binasının yanındaki 15 bin metrekarelik arazide de 177 metre yüksekliğinde ofis ve dairelerden oluşan 400 birimlik yeni bir kuleyle kendi yükseklik rekorunu kırmaya hazırlanıyorduk. Ancak bütün projeler değişti.


Mimar Adnan Kazmaoğlu imzasını taşıyan Garage Tower Merter’de, 270 konutun yanı sıra, iki işyeri katında 41 bağımsız ticari ünite olacak” diyor. Garage Tower Merter, toplamda 68 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak, toplam 75 milyon dolara mal olacak.


3.Garage Zekeriyaköy: Hemen teslimlerin gerçekleştiği projede toplam 32 adet konut yapıldı. Arsa alanı 4.289 metrekare olan projede inşaat alanı ise 3.542 metrekare olarak belirlendi. Proje, 8 blok şeklinde tasarlandı. Projedeki konutların alanları 79 metrekare ile 110 metrekare arasında değişti. 


Projenin dikkat çeken özellikleri şöyle: Oyun alanları, bahçe alanları, sosyal aktivite alanları, özel güvenlik, jeneratör, 1. sınıf lamine parkeler, yüksek kalite PVC doğramalar, yerden ısıtma sistemi, tüm odalarda telefon ve televizyon bağlantıları, yüksek kaliteye sahip mutfak mobilyaları, 1.sınıf ankastre beyaz eşya ve mutfak araçları, banyo seramikleri, vitrifiyeler ve armatürler, önemli eğitim, kültür ve eğlence merkezine yakın konum.


Garage Zekeriyaköy’de yer alan konut büyüklükleri ise şu şekilde: 110 metrekare 2+1 bahçe dubleksi, 104 metrekare 2+1 bahçe dubleks, 86 metrekare 2+1 çatı dubleksi, ve 79 metrekare 1+1 çatı dubleksi.

Projede yer alan konut satışları 2012 yılında tamamlanmış olup, 500 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


İletişim bilgileri: 0212 202 88 99 http://www.garagezekeriyakoyevleri.com/


Bülent Bahadır ve Garage Tower iletişim bilgileri nedir?


Adres: Garage Group Plaza Kavacık mah. Necip Fazıl Çıkmazı No:10 Kavacık / İSTANBUL

E-Posta: info@garagegroup.com  Web: www.garagegroup.com.tr

Tel:  0 216 681 50 50 Fax: 0 216 681 50 51


Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı