Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bülent Kural

2012 yılında Mecidiyeköy’de açılan Trump Towers’ın Genel Müdürü’dür.Bülent Kural


Bülent Kural kimdir?


Bülent Kural; 1960 yılında doğdu. İktisadi Ticari Bilimler Akademisi Ekonomi Bölümünden mezun oldu. Kural, iş hayatına Puma, Slazenger gibi uluslararası markaların ithalatıyla başladı. Sabancı Holding şirketlerinden Temsa ve Lassa’da uzun yıllar yöneticilik yaptı. Bülent Kural, Reebok Türkiye’de yaklaşık 10 yıl genel müdürlük görevinde bulundu.


Via Port Alışveriş Merkezi’nde de Genel Müdür olarak görev alan Kural,  son olarak Starcity Outlet Center’ın genel müdürlüğünü yürüttü.


Kural şimdi ise Trump Towers Genel Müdürü olarak görevini devam ettiriyor. 


Bülent Kural, Trump Towers’ın isim değişikliği ile ilgili neler söyledi?


Trump Towers Mall adı, Başbakana Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği ile 2013 Şubat ayında değişti. Bu isim değişikliği ile ilgili Trump Towers Genel Müdürü Bülent Kural şu yorumlarda bulundu:


Yeni yüzümüzle kendimizi İstanbullulara çok daha net anlatacağız. Biz canlıyız, renkliyiz, her daim hareketliyiz. İstanbullular artık alışverişe, eğlenceye, sosyal yaşama, kısacası hayata dair her şeye trumplayacak. Trumpla herkesin dilinde yepyeni bir deyim olacak.


Önümüzdeki 6 ay içinde yüzde 100 doluluğa ulaşmayı hedefliyoruz. Özellikle anchor markalarla görüşme halindeyiz. Bunlar arasında Marks&Spencer, H&M, Ayakkabı Dünyası, Hummel gibi markalar var. Alışveriş merkezinde aylık ziyaretçi hedefimiz ise, 650 bin 700 bin.


Trump Alışveriş Merkezi'nde D&D London, Sele İstanbul Restaurant Group ve Trump Alışveriş Merkezi işbirliğiyle Duke Restaurant açılacak. Bu mekân 1300 metrekarelik alanda hizmete girecek.


Bülent Kural yatırımlar hakkında neler söyledi?


Trump Towers Genel Müdürü Bülent Kural, yeni yatırımlar hakkında şunları söyledi:

Önemli olan bir alışveriş merkezi açmak değil, işletmek ve yürütebilmek. Biz de çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin sosyal yaşamına dokunarak rekabette yer alacağız. Bunun için yaklaşık 400 bin Euro’luk bir yatırım bütçesi ayırdık. Gençler için sinema biletlerinin fiyatını 8 liraya indirdik ve sinema giriş sayımız 8 binden 34 binlere yükseldi. Tiyatro salonumuzda en iyi gösteriler sahne almaya devam edecek. Sergi alanları için de aynı durum geçerli. Kiralanmamış mağazalarımız için görüşmelerimiz birçok marka ile devam ediyor. Yakın zamanda açıklayacağız.


Bülent Kural, AVM’ler hakkında neler söyledi?


Alışveriş merkezleri hakkında bazı açıklamalarda bulunan Kurla, “Bir gün gelecek insanlar Paris ya da Londra’ya değil İstanbul’a alış veriş için gelecekler. Bunda dinamik Türkiye Ekonomisi ve bu ekonominin ürettiklerini satmak üzere yapılanan AVM sektörünün büyük payı olacak” dedi.