Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Burçlara göre dekorasyon; Akrep burcu

Koyu renklere düşkün olan Akrep'ler, sürprizleri ve gizemi severler. Özel kokular vazgeçilmezleridir. Koyu renkli perdeler ve egzotik kokular kullanabilirler.Burçlara göre dekorasyon; Akrep burcuAkrep burcu insanları hangi tarihler arasında doğmuştur?


24 Ekim - 22 Kasım tarihleri arasında dünyaya gelenler, Akrep burcundan kabul edilir. Akrep burcunun genel özellikleri nelerdir?


Güçlü sezgiler, derin duygular, güçlü arzular, yüksek karizma, şüphecilik, kaybetme korkusu, zirvede olma tutkusu.‘Akrep’lerin evleri nasıldır?


Sabit fikirli ve kararlı Akrepler, aynı zamanda çok gizemlidirler. Evde ne istediklerini iyi bilirler, o nedenle moda olan, çok satan onlar için hiç önemli değildir. Eşyaları kimi zaman alışılmışın dışındadır. Sehpada eskiciden alınan bir vazo, duvarda bir mask ya da köşede sıra dışı bir aksesuar… Onlar için sevmeleri yeterlidir, birbirine yakışıp yakışmaması ya da başkalarının beğenip beğenmemesi, pek bir şey ifade etmez. Kendileriyle ilgili sırları paylaşmaktan hoşlanmayan Akrepler bu gizemli ve karanlık yanlarını evlerindeki renk seçimine de yansıtırlar. Siyah ancak Akrep Burcu’nun cesaret edip kullanabileceği bir renktir. Yine bordo, mor, lacivert, füme, koyu yeşil tonları en sevdiği renklerdir. Evlerinin bir odası, ki bu genelde yatak odaları olur, mutlaka bu renklerle döşenir. Ahşap mobilyalar, geniş koltuklar, büyük yastıklar, kokulu mumlar…Akrep burcu insanlarının dekorasyon zevki nasıldır? 


Çevresindeki ortama en az önem veren burçtur. Hayatta neyle ilgileniyorlarsa, evlerinde de sadece onlar vardır. En çok önem verecekleri, evde çalışacakları köşenin nasıl düzenleneceğidir. Yatak odalarında ise gizli bölmelere rastlayabilirsiniz. Kadife ve loş ışığı severler. Sıradışı geometrik formlardaki mobilyalar hoşlarına gider. 


Burcun rengi: Kestane rengi.


Tarzları için öneri: Art deco mobilyalar ya da yenilikçi tasarımların kullanıldığı çağdaş, sade ama etkileyici bir ev atmosferi.Akrep burçlarına dekorasyon tavsiyeleri nelerdir? 


Gizemli mizacınız yüzünden dış dünyadan saklanabileceğiniz bir yere ihtiyacınız var. Bordo ve siyah gibi koyu renkli ipek ve deriler ilginizi çeker. Koyu renkli perdeler, kilitli sandıklar ve egzotik bitkiler gizli alanlarınıza en uygun aksesuarlardır.


OTURMA ODASI


Siz sırların, gizemlerin ve sürprizlerin kralı/kraliçesisiniz. Brokar ve kadife gibi şehvet uyandıran kumaşlar tam size göre. Mağara oturma odanızın sıcak ve in gibi olması gerekir. Sizin gibi bir simyacının korkunç görünümlü antika bir kanepeyi alıp kaplatarak arkadaşlarınızın kıskanacağı bir hazineye dönüştürmesi normaldir. Işık sizin için çok önemlidir. Vitray abajurlu bir lamba, ışığı filtreleyip romantik bir hava yaratır. Tarçın veya paçuli kokan özel bir mum da öyle. Ancak bundan sonra odanızın bir varlığı olacaktır- tıpkı sizin gibi. 


YATAK ODASI


Bir Akrep varlığını hemen sezinlersiniz. Azametli varlıklarını hemen hissettirirler. Kendinizi bir yerde ya iyi hissedersiniz, ya da kötü. Bir yandan özeliniz olsun istersiniz: in gibi bir his yaratmak için kısık ışıklar. İçeri azıcık ışık alacak olan opak perdeler. Hayalinizdeki yatak odası normal bir yatak odası değildir: egzotik, göz alıcı ve seksi şeyler düşünün ve hayatın karanlık tarafına doğru eğilin. Koyu kadife bir şeyler ekleyin. İçinde iç çamaşırlarınızı saklayabileceğiniz çekmeceleri olan bir yatak. Tasarımınızın bile sırrı olduğunda daha çok hoşunuza gidebilir.


Renkleriniz: Canlı turuncu, kırmızı, bordo ve siyah.