Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Burçlara göre dekorasyon; Balık burcu

Hayal gücünü özgürce kullanabileceği alanlar ve bu alanlarda su yeşili, su mavisi görmeyi severler. Düşlere dayalı bir estetik anlayışları vardır.Burçlara göre dekorasyon; Balık burcu


Balık burcu insanı hangi tarihlerde doğmuştur?


19 Şubat - 20 Mart tarihleri arasında doğanlar, Balık burcundan kabul edilir. Balık burcunun özellikleri nelerdir?


Yüksek duyarlılık ve merhamet duygusu, güçlü özveri, başkalarına yardımcı olma isteği, yaratıcılık, alınganlık, karamsarlık geçmişten kurtulamama, bağımlılıklarına düşkünlük. Balık burcu insanının evi nasıldır?


En duygusal burç olarak tanınan Balıklar, aynı zamanda en değişken karaktere de sahiptirler. Günleri günlerini, dakikaları dakikalarını tutmaz. Bir anda her şeyden sıkılabilirler. O nedenle çok sık dekorasyon değiştirirler, hatta imkânları varsa evlerini bile değiştirirler. Ancak bu evlerine düşkün olmadıkları anlamına gelmez. Aksine Balıklar için evleri adeta sığınaklarıdır. Çoğu zaman duygusallıkları melankolikliğe dönüşen Balıklar için yatak odalarının yeri ayrıdır. İçlerine gömülebilecekleri rahat bir yatak, yumuşacık yastıklar, onlar için vazgeçilmezdir. Su yeşili, bej, açık mavi ve beyaz en çok tercih ettikleri renkler arasındadır. Yine zarif desenler, yumuşak formlu mobilyalar, romantik tablolar, onların sanatçı ruhlarının bir yansımasıdır. Balıklar, herkesin kendini içinde rahat hissedeceği bir eve sahiptir; ancak tek kusurları vardır, o da dağınıklık olmaları. Ancak onlarınki kendilerini rahatsız etmeyen, aradıkları her şeyi kolayca buldukları bir dağınıklıktır.Balık burcu insanının dekorasyon zevki nasıldır? 


Her şeyi olduğu gibi, evlerini de hislerine göre dekore ederler. Yumuşak tekstiller, yöresel dokumalar, etkileyici perdeler, ay burcu balık olanların ortak zevkidir. Yaratıcılıklarını dekorasyonda da kullanıp renkler ve malzemelerle farklı birleştirmeler yaparlar. Romantik sembolleri evlerinin her köşesinde görebilirsiniz.


Burcun rengi: Eflatun.


Tarzları için öneri: Romantik pastellerle yumuşatılmış minimalizm ya da yine pastel renklerle yaratılmış İskandinav tarzı.Balık burçlarına hangi dekorasyon tarzları tavsiye edilir?


Artistik bir Balık olarak gerçeklerle bağlantısı olmayan hayal gücüne dayalı bir mekan istersiniz. Odaları transandantalizm ve düşlere dayalı bir estetik anlayışıyla dekore edersiniz, genellikle de deniz temalı objeler bulundurursunuz. Deniz yeşili, açık mavi ve sarılar sizin için en uygun atmosferi yaratır.


OTURMA ODASI


Oturma odanızda denizin altında mıyız? Ah tamam pencere varmış. Ama küçük bir balık olarak uzaklara ve derinlere yüzebilecekmişsiniz gibi hissettirecek bir ortam istersiniz. Bu da salınan perdeleri, kalın halıyı ve balık figürünü açıklıyor. Yalnızca şaka yapıyorduk. Sizin hassas biri olduğunuzu biliyoruz. Aynı zamanda sanatkârsınız da! Dekorunuz tuhaf olma eğilimindedir ama neyi nereye koyacağınızı çok iyi bilirsiniz: köşeye peri masallarındaki bir bahçe. Koltukta zarif şekilde duran kaşmir kırlentler. Raf, saklama üniteleri, bir masa gibi şeyler eklemeyi unutmayın ki, eve benzesin. Sonuç itibariyle biri veya bir şeyi dışladığınızı hissetmekten nefret edersiniz.


YATAK ODASI


Siz kendine akışa bırakanlardansınız. Odanızın dinlenebileceğiniz bir yer olması gerekiyor. Yatağınızın çok büyük bir önemi var: Yumuşak, rahat ve dinlendirici olmalı, cafcaflı çarşaflar ve koza gibi görünen kaşmir bir örtü. Bu sıcak mekan sizin yaratıcılığınızı yansıtmadığı sürece mutlu olmayacaksınız: Çoğu balıkların tek bir yüzgecindeki yetenek, zodyağın geri kalanının toplamındaki yetenekten fazladır. Van Gogh’un Yıldızlı Gece tablosu gibi düşsel sanatsal eserler seçin. Odanız düşler ülkenize giriş noktanızdır ve bütün güzel fikirler aklınıza burada gelir!


Renkleriniz: Su yeşili ve mavisi, beyaz kaçan solgun sarı.